Akop Szostak to jeden z najpopularniejszych polskich kulturystów, trenerów personalnych i zawodników MMA. Jakie jest pochodzenie Akopa Szostaka? Ile osób obserwuje instagram Akopa Szostaka? Ile Akop Szostak zarobił za walkę w KSW? Odpowiadamy na te pytania – życzymy miłej lektury!

Akop Szostak – pochodzenie

pochodzenie akop szostak

W żyłach Szostaka płynie ormiańska i rosyjska krew. Sam urodził się na terenach dzisiejszej Białorusi. W wieku ośmiu mama Akopa przeniosła się do Polski, gdzie poznała swojego męża. Właśnie po nim Akop nosi aktualne nazwisko - wcześniej nazywał sie Powodobiedow.

Szostak urodził się w 1988 roku, więc jeśli chodzi o jego wiek – ma 32 lata.

Akop Szostak – dieta

Akop Szostak od małego interesował się sportami siłowymi i zajął się trenowaniem na siłowni. Zaczął również startować w zawodach kulturystycznych, w których odnosił liczne sukcesy. Z czasem zajął się także pomocą innym zawodnikom czy ludziom chcącym zmienić swoją sylwetkę. Został trenerem personalnym, a także zaczął doradzać odnośnie tego, jaką dietę stosować, żeby osiągnąć dane efekty.

Na oficjalnej stronie Akopa możemy zapoznać się ze szczegółami, jeśli chodzi o współpracę, jaką oferuje. Czytamy między innymi o indywidualnym podejściu do podopiecznych, planie diety, planie treningowym czy profesjonalnej opiece. Pakiet kosztuje 250 złotych, a otrzymujemy w nim: rozpiski dietetyczną, treningową i suplementacyjną oraz konsultacje telefoniczne ze mną w celu lepszego zrozumienia planu (przez 40 dni od dnia ułożenia planu).

Dieta Akopa Szostaka to jeden z najpopularniejszych tego typu pakietów. Jak to bywa w przypadku popularnych osób, opinie na temat diety Akopa Szostaka są skrajne. Znajdziemy wielu zadowolonych klientów i zawodników, którzy pod jego okiem osiągają liczne sukcesy, jak i rozczarowanych ludzi, którzy uważają, że nie poświęta im wystarczająco dużo uwagi i że w tej cenie można znaleźć znacznie lepsze usługi w innym miejscu.

Choćby na blogu zrzucbrzuch.com mamy do czynienia z negatywną opinią na ten temat w artykule pod tytułem Akop Szostak dieta – moja opinia. Autor nie twierdzi, że dieta jest zła lub że nie działa, ale zwraca uwagę na utrudniony kontakt z Szostakiem czy liczne niewiadome, jeśli chodzi o rozpiskę kolejnych posiłków.

Akop Szostak – żona

rodzina akopa szostaka

Żona Akopa Szostaka to Sylwia Szostak, z którą mieszkają w Warszawie. Para pobrała się w lutym 2014 roku po bardzo krótkiej znajomości.

Sylwia Szostak również jest trenerką personalną oraz fitnessu, a także fotomodelką i zawodniczką bikini fitness. Ma 34 lata.

Akop Szostak – Instagram

Profil Akopa Szostaka na Instagramie cieszy się ogromną popularnością. Śledzi go ponad 375 tysięcy osób. Na profil na Instagramie Szostak wrzuca zdjęcia rodzinne, z treningów czy swojego efektownego samochodu marki BMW.

Profil żony Akopa Szostaka, Sylwii Szostak śledzi z kolei na Instagramie aż 465 tysięcy followersów.

Akop Szostak jest także aktywny na Facebooku, gdzie jego profil polubiło ponad 325 tysięcy osób. Małżeństwo prowadzi także kanał na YouTube - SzostakTV subskrybuje 88 tysięcy osób.

 

 

Akop Szostak w KSW

W 2018 roku Akop Szostak zadebiutował w KSW. Wcześniej miał na swoim koncie pięć walk w MMA - pierwsze dwie, z Januszem Dylewskim i Łukaszem Borowskim wygrał, a kolejne dwie przegrał - na galach FEN z Tyberiuszem Kowalczykiem i Martinem Chudejem. Tuż przed angażem w KSW pokonał natomiast Wojciecha Balejko. Debiutancka walka Szostaka w KSW zakończył się werdyktem no contest, gdyż jego rywal Jamie Sloane nie był w stanie kontynuować pojedynku z powodu przypadkowego włożenia palca w oko.

W drugim pojedynku w KSW na gali z numerem 49 zmierzył się z Erko Junem, błyskawicznie przegrywając w pierwszej rundzie. Ostatecznie Szostak do startów wrócił w kwietniu 2021 roku na gali EFM Show. Pokonał podczas tego wydarzenia w trzeciej rundzie Radosława Słodkiewicza.

Jego ostatnim rywalem był Szymon Kołecki, z którym zmierzyli się w walce wieczoru gali KSW 62. Górą okazał się mistrz olimpijski, który wygrał w 45 sekund po efektownym nokaucie.

Akop Szostak – zarobki w KSW

akop szostak zarobki

Choć walki Akopa Szostaka nie stały na najwyższym poziomie, gdyż mierzy zaledwie 172 centymetry wzrostu i nie jest w stanie rywalizować z dobrymi zawodnikami wagi półciężkiej czy ciężkiej, wzbudzały spore zainteresowanie ze względu na jego rozpoznawalność. Oficjalnie nie wiemy, ile Akop Szostak zarobił za walkę na KSW, bo organizacja nie podaje takich informacji, ale z pewnością nie były to małe pieniądze - głównie przez pryzmat jego popularności.

Szostak zawsze podkreśla, że MMA jest jego pasją i nie walczy dla pieniędzy. Akop znany jest z działalności charytatywnej i swoje walki w MMA wykorzystał właśnie do pomagania innym. Akop Szostak swoje zarobki między innymi z dwóch pierwszych zawodowych walk przekazał na cele charytatywne, nie zarabiając na nich nawet złotówki. Podobnie było z pieniędzmi za debiut Szostaka na KSW w Londynie, o czym poinformował szef KSW, Martin Lewandowski.

Zobacz także: Ile zarabiają zawodnicy KSW? 

- Całe jego wynagrodzenie za walkę trafi do "Cancer Fighters", organizacji charytatywnej, która wspiera dzieci chore na raka. Bez względu na wynik walki Akop już wygrał – napisał współwłaściciel KSW.


Kim jest Akop Szostak?
Akop Szostak to jeden z najpopularniejszych polskich kulturystów, trenerów personalnych i zawodników MMA.
Skąd pochodzi Akop Szostak?
W żyłach Szostaka płynie ormiańska i rosyjska krew. Sam urodził się na terenach dzisiejszej Białorusi. W wieku ośmiu mama Akopa przeniosła się do Polski, gdzie poznała swojego męża. Właśnie po nim Akop nosi aktualne nazwisko - wcześniej nazywał sie Powodobiedow.

Zobacz także, jakie są bonusy bez depozytu u najlepszych bukmacherów.