Alan Kwieciński to zawodnik sportów walki oraz była gwiazda telewizyjnego reality show pod nazwą Warsaw Shore. Aktualnie znany jest głównie z walk w FAME MMA, a jego ostatni pojedynek znalazł się na karcie walk FAME MMA 21. Dowiedz się kim jest Alan Kwieciński i co wiadomo na jego temat!

Kim jest Alan Kwieciński?

Kto to Alan Kwieciński? Alan Kwieciński to zawodnik sportów walki oraz influencer. Szerszej publiczności dał się poznać jako uczestnik kontrowersyjnego reality show emitowanego na antenie MTV – Warsaw Shore. Kwieciński przez kilka sezonów był członkiem ekipy, jednak postanowił odejść, aby skupić się na karierze sportowej. Kwieciński od lat trenuje bowiem sporty walki i aktualnie jest zawodnikiem organizacji FAME MMA.

Alan Kwieciński wiek

Ile ma lat Alan Kwieciński? Alan Kwieciński urodził się 26 lipca 1992 roku. Oznacza to, że aktualnie ma 31 lat.

Alan Kwieciński wzrost

Kwieciński mierzy 181 centymetrów wzrostu.

Alan Kwieciński waga

Alanik waży około 90 kilogramów.

Alan Kwieciński skąd jest

Skąd jest Alan Kwieciński? Kwieciński pochodzi z Olsztyna, jednak aktualnie mieszka w Warszawie.

Alan Kwieciński rekord

Podsumowując starcia we wszystkich formułach, Alan Kwieciński do tej pory stoczył 23 walki [12 w K-1, 9 w MMA i 2 w boksie]. Zatem jego łączny rekord to 7-15-1.

Bilans MMA: 3-6
Rekord K-1: 3-5-1
Rekord K-1 (w małych rękawicach): 1-2
Bilans Boks (w małych rękawicach): 0-1
Bilans Boks: 0-1

Alan Kwieciński MMA

W zawodowym MMA Kwieciński zadebiutował na gali FEN 11, która odbyła się w Warszawie. Przegrał wówczas przez poddanie w trzeciej rundzie z Michałem Miłkiem. Następnie toczył walki głównie w K-1, a do MMA wrócił na gali Dragon Fight Night 4, nokautując Grzegorza Białasa.

Na gali FEN 20 przegrał jednogłośną decyzją sędziów ze znacznie bardziej doświadczonym Adrianem Błeszyńskim na zasadach kickboxingu. Z kolei na gali Armia Fight Night 5 pokonał Rogera Garbaczewskiego, odnosząc jeden z największych sukcesów w karierze.

Alan Kwieciński Michał Pasternak

Alan Kwieciński już od dłuższego czasu jest skonfliktowany z Michałem Pasternakiem. Spór ten miał znaleźć swój finał w klatce, bowiem 10 lutego 2024 roku na gali FAME MMA 20 miało dojść do starcia Kwieciński vs Pasternak. Pojedynek nie doszedł jednak do skutku z powodu kontuzji Kwiecińskiego.

Na gali FAME MMA 21 Alan miał zawalczyć z Don Kasjo, natomiast Pasternak z Pawłem Tyburski. Na konferencji przed galą doszło jednak do starcia Kasjusza z Tyburskim i w konsekwencji obaj zostali oni wyeliminowani z udziału w FAME MMA 21. W tym wypadku organizacja zestawiła pojedynek Alana z Michałem Pasternakiem.

Ostatecznie Alan Kwieciński przegrał to starcie przez jednogłośną decyzję sędziów.

Alan Kwieciński FAME MMA

O angażu Alana Kwiecińskiego w FAME MMA mówiło się od samego początku powstania organizacji. Kwieciński skupiał się jednak na startach na zawodowych galach. W 2020 roku dał się jednak przekonać do startów w FAME MMA.

Alan Kwieciński vs Arkadiusz Tańcula

Na gali FAME MMA 6 Kwieciński zadebiutował w nowej organizacji. Walka Alan Kwieciński vs Arkadiusz Tańcula potrwała pełen dystans, a górą niespodziewanie był Tańcula, który pokonał znacznie bardziej doświadczonego rywala.

Alan Kwieciński vs Pająk

Podczas gali FAME MMA 8 Kwieciński dostał kolejną szansę. Tym razem z pewnością nie był on faworytem w walce z Piotrem Pająkiem, trenującym w Tajlandii zawodnikiem kickboxingu. Stawką walki Pająk – Kwieciński był pas organizacji XFC.

Pojedynek Pająk – Kwieciński był niezwykle widowiskowy i zacięty. Zarówno jeden, jak i drugi zawodnik nie oszczędzali się nawzajem i raz po raz wymieniali się mocnymi ciosami. Ostatecznie po trzech rundach sędziowie wskazali Kwiecińskiego jako zwycięzcę, który tym samym sięgnął po pas XFC.

Werdykt wzbudził sporo kontrowersji i Pająk zapowiedział protest. Ostatecznie wynik walki nie został zmieniony i Pająk zaapelował do Kwiecińskiego o rewanż na zasadach MMA. Alanik przystał na tę propozycję.

Oczywiście jestem otwarty na rewanż, tym razem na warunkach Pająka

Alan Kwieciński vs Pająk 2

Jak się okazało, do rewanżu faktycznie doszło. Zawodnicy na gali FAME MMA 10 zmierzyli się na zasadach MMA. Tym razem lepszy był Pająk, poddając Kwiecińskiego efektownym duszeniem gilotynowym w drugiej odsłonie walki.

Alan Kwieciński vs Mateusz Murański

Kolejną walką Kwiecińskiego była ta na gali FAME MMA 14 z Mateuszem Murańskim. "Alanik" był faworytem w tym starciu według bukmacherów, jednak rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Początek starcia to badanie się nawzajem obu zawodników. W samej końcówce Kwieciński dwukrotnie obalił Murańskiego.

W drugiej rundzie Muran rozpoczął od serii silnych ciosów, po których Kwieciński znalazł się na macie. Murański natychmiast do niego doskoczył, ale Kwieciński złapał klincz i uspokoił sytuację.

Trzecia runda zaczęła się od obalenia Kwiecińskiego przez Murana. W ostatniej minucie oblicze próbował zmienić Kwieciński, ale nic mu się nie układało. Ostatecznie sędziowie przyznali zwycięstwo Murańskiemu.

Alan Kwieciński vs Bandura

Na gali FAME MMA 16 doszło do kolejnej walki Alana Kwiecińskiego w organizacji FAME MMA. Rywalem byłego członka Warsaw Shore był popularny streamer Patryk "Bandura" Bandurski. Walka miała wiele zwrotów akcji, jednak finalnie po trzyrundowej batalii na punkty wygrał Bandurski.

Alan Kwieciński vs Wiewiór

Na gali FAME MMA 17 Kwieciński zmierzył się w K-1 z Maksymilianem "Wiewiór" Wiewiórką. "Alanik" wziął tę walkę na kilka dni przed wydarzeniem, zastępując Arkadiusza Tańculę, który doznał kontuzji. Kwieciński zdominował rywala i efektownie znokautował go w drugiej rundzie.

Alan Kwieciński vs Tomasz "Zadyma" Gromadzki

Podczas FAME MMA 18 Alan Kwieciński po raz ósmy wszedł do klatki organizacji FAME MMA. Tym razem jego przeciwnikiem był znany przede wszystkim z występów dla federacji Gromda, Tomasz "Zadyma" Gromadzki. Pojedynek odbył się w formule MMA w limicie wagi średniej, czyli do 84 kilogramów.

Starcie to miało prosty schemat. "Zadyma" próbował nokautować "Alanika", a ten próbował obalać rywala. Były zawodnik Gromdy dominował w swojej płaszczyźnie w tym pojedynku, ale nie potrafił odpowiedzieć na sprowadzenia swojego oponenta. Po ostatnim gongu wielu widziało wygraną w Kwiecińskim, ale ostatecznie sędziowie przyznali niejednogłośne zwycięstwo "Zadymy".

Alan Kwieciński vs Dominik Zadora

Po dłuższej przerwie Alan Kwieciński ponownie wszedł do klatki FAME MMA. We wrześniu 2023 roku na gali FAME Friday Arena 2 zmierzył się w MMA z Dominikiem Zadorą. Kwieciński sprostał temu wyzwaniu i zwyciężył to starcie już w pierwszej rundzie przez poddanie.

Alan Kwieciński Don Kasjo

Konflikt na linii Alan Kwieciński - Don Kasjo trwa już od kilku lat. Przez pewien czas wydawało się, że obaj zawodnicy pogodzili się, bowiem Alan dołączył do federacji Prime MMA, której twarzą był Don Kasjo. Panowie byli widziani razem na konferencjach czy innych programach promujących galę i nie było widać między nimi złej krwi.

Mimo chwilowego zażegnania konfliktu okazuje się, że Alan i Kasjo wciąż nie pałają do siebie sympatią. Organizacja FAME MMA postanowiła to wykorzystać i zestawiła ich pojedynek na FAME MMA 21 w Gliwicach. Ostatecznie do starcia nie dojdzie z powodu kontuzji Don Kasjo.

Alan Kwieciński High League

Po gali FAME MMA 10 i DWM Fight Night Kwieciński trafił do konkurencyjnej federacji, High League. Nie był to jednak udany epizod dla byłego uczestnika Warsaw Shore. W debiucie na High League 2 przegrał w K-1 z Denisem Załęckim, a następnie po przegranej na FAME 14 z Mateuszem Murańskim musiał uznać wyższość Dawida Załęckiego podczas gali High League 3.

Alan Kwieciński vs Denis Załęcki

Alan Kwieciński walka, czyli kiedy stoczy kolejny pojedynek? Na gali High League 2 popularny zawodnik zmierzył się z Denisem Załęckim, z którym od dłuższego czasu jest skonfliktowany. Załęcki rozbijał Kwiecińskiego przez trzy rundy, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów w pojedynku na zasadach K-1.

Alan Kwieciński vs Dawid Załęcki

W sobotę 4 czerwca 2022 roku Kwieciński wrócił do klatki High League, aby zmierzyć się z ojcem Denisa Załęckiego. Pojedynek odbył się na zasadach K-1 w małych rękawicach, czyli słynnych piąstkówkach. "Crazy" nie dał szans "Alanikowi". W pierwszej rundzie trzykrotnie posłał Kwiecińskiego na deski i sędzia musiał zakończyć pojedynek.

Alan Kwieciński Prime Show MMA

Po gali High League 3 kolejne starcie Kwieciński stoczył kilkanaście dni później, pokonując przed czasem duet Lasik&Pazik na gali Prime Show MMA 2.

Alan Kwieciński wywiad

Podczas drugiej i ostatniej konferencji przed galą FAME MMA 16 Alan Kwieciński udzielił wywiadu, który natychmiast stał się hitem internetu. Wszystko za sprawą dziwnych dźwięków i gestykulacji do swojego wroga Amadeusza "Ferrari" Roślika, który także uczestniczył w konferencji przed jego walką z "Hejterem".

Alan Kwiecińsku puu

Ubiegły rok Kwieciński zakończył czwartą porażką z rzędu, przegrywając z Patrykiem "Bandura" Bandurskim. Mimo to stał się bardzo popularny za sprawą udzielonego na konferencji przed galą wywiadu. Wiązanka "hehehe, kuwa, hehehe, puuu, mmmm, puuuu, hyhyhy" do dzisiaj robi furorę i prawdopodobnie szybko nie zostanie zapomniana. Pod filmikiem z wywiadem znalazło się mnóstwo komentarzy. Jeśli chcecie się z nich pośmiać, polecamy je przejrzeć. Najśmieszniejszy z nich według nas ma treść:

Gratulacje dla Betclic. Jako jedyni w historii ludzkości zrobiliście wywiad z neandertalczykiem.

Alan Kwieciński Kasia Szklarczyk

Wywiad dla kanału Betclic, który później obiegł cały Internet przeprowadziła Kasia Szklarczyk - zwyciężczyni 7. edycji "Top Model". Jej reakcja była bezcenna i tak naprawdę nikt nie wie, jak udało jej się zachować pokerową twarz przy zachowaniu Alana.

Alan Kwieciński memy

W sieci zaczęło się pojawiać tysiące przeróbek i memów związanych z wywiadem udzielonym przez "Alanika". Jednego z nich wrzucił nawet Marcin Wrzosek!

Alan Kwieciński koszulka

Po wywiadzie Alan postanowił spieniężyć nagły wzrost zainteresowania jego osobą. Wypuścił serię koszulek "MMMM PUUU" z ilustracją zaciśniętej dłoni. Cena koszulki wynosi 119 złotych plus koszty wysyłki.

Alan Kwieciński siostra

Alan Kwieciński ma młodszą siostrę, która nazywa się Kaja. Jej konto na Instagramie można znaleźć pod nazwą @kwiecinska.kaja.

Alan Kwieciński partnerka

Czy Alan Kwieciński jest w związku? Na ten moment nie wiadomo, czy Kwieciński ma stałą partnerkę.

Alan Kwieciński Dagmara

W czerwcu 2020 roku Kwieciński oświadczył się swojej byłej już partnerce Dagmarze Musiał, a ta przyjęła zaręczyny. Para spodziewała się wówczas potomstwa - bliźniąt. Kilka tygodni później influencer poinformował, że jego partnera poroniła. Na Instagramie napisał:

Nie jest łatwo o tym pisać. Najpierw straciliśmy jedno, walczyliśmy o drugie. Dłużej nie mogliśmy czekać i chcemy z wami podzielić się tą smutną wiadomością, że w ubiegłym tygodniu straciliśmy drugie dzieciątko. Mocny cios od życia, bo w końcu nic ani nikt tak mocno nie bije, jak właśnie życie. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, lecz się nie udało.

Kilka miesięcy później para się rozstała.

W planach była rodzina, dzieci, dom. W ostateczności wszystko się posypało. Może zacznę od tego, że sami zauważyliście, że niestety nie jestem już z Dagmarą. Jeśli jedna osoba w związku się rozwija, to czas przejrzeć na oczy. Pierwszy mój taki poważny związek, dzięki któremu też dużo się nauczyłem. Dostrzegłem, co to jest miłość.

Alan Kwieciński Warsaw Shore

"Alanik" wziął udział w sześciu sezonach kontrowersyjnego reality show, który był transmitowany na kanale MTV. Zaczął od drugiej edycji, zajmując miejsce Pawła "Trybson" Trybały, który musiał odejść, bo spodziewał się ze swoją partnerką dziecka. Ludzie polubili jego imprezowy styl życia i zabawne dowcipy. Warto dodać, że podczas nagrywania odcinków cały czas zachowywał dobrą formę, dbając o sylwetkę i dążąc do kolejnych sportowych celów.

Alan Kwieciński Wikipedia

Kwieciński do tej pory nie doczekał się osobnego wpisu na swój temat na znanej encyklopedii internetowej.

Alan Kwieciński Instagram

Alanik prowadzi konto na Instagramie. Zawodnika FAME MMA można znaleźć pod nazwą @alan.kwiecinski92. Obserwuje go tam ponad 210 tysięcy osób.


Kto to Alan Kwieciński?
Alan Kwieciński to zawodnik sportów walki oraz była gwiazda telewizyjnego reality show pod nazwą Warsaw Shore.
Jaki rekord ma Alan Kwieciński?
Biorąc pod uwagę walki w K-1, MMA i boksie, rekord Alana Kwiecińskiego to 7-14-1.