Alan Kwieciński to zawodnik sportów walki oraz była gwiazda telewizyjnego reality show pod nazwą Warsaw Shore. Kim jest Alanik? Alan Kwieciński FAME MMA – kiedy następna walka? Alan Kwieciński wiek – ile lat ma Alanik?

Alan Alanik Kwieciński – wiek, waga, wzrost

alan kwieciński wiek

Alan Alanik Kwieciński pochodzi z Olsztyna. Urodził się w 1992 roku. Jeśli chodzi o wiek, Alan Kwieciński ma więc 30 lat. Jeśli chodzi o wagę i wzrost, Alan Kwieciński ma 177 centymetrów wzrostu i waży około 75 kilogramów.

Alanik, bo tak brzmi jego pseudonim, szerszej publiczności dał się poznać jako uczestnik kontrowersyjnego reality show emitowanego na antenie MTV – Warsaw Shore. Kwieciński przez kilka sezonów był członkiem ekipy, ale postanowił odejść ze względu na przygotowania do zawodowego debiutu w MMA. Kwieciński od lat trenował bowiem sporty uderzane i postanowił poświęcić się sportowi.

Alan Kwieciński debiut

Kwieciński brał udział w wielu zawodach w formule K-1, z których przywoził medale. W 2014 roku stoczył debiutancką walkę w amatorskim MMA, poddając Mateusza Stawskiego w pierwszej rundzie.

W zawodowym MMA Kwieciński zadebiutował na gali FEN 11, która odbyła się w Warszawie. Przegrał wówczas przez poddanie w trzeciej rundzie z Michałem Miłkiem. Następnie toczył walki głównie w K-1, a do MMA wrócił na gali Dragon Fight Night 4, nokautując Grzegorza Białasa.

Na gali FEN 20 przegrał jednogłośną decyzją sędziów ze znacznie bardziej doświadczonym Adrianem Błeszyńskim na zasadach kickboxingu. Z kolei na gali Armia Fight Night 5 pokonał Rogera Garbaczewskiego, odnosząc jeden z największych sukcesów w karierze.

Alan Kwieciński FAME MMA

alan kwieciński na fame mma

O angażu Alana Kwiecińskiego w FAME MMA mówiło się od samego początku powstania organizacji. Kwieciński skupiał się jednak na startach w zawodowych pojedynkach. W 2020 roku dał się jednak przekonać do startów w FAME MMA, podpisując kontrakt z organizacją, której jednym z szefów jest jego kolega z czasów Warsaw Shore – Wojtek Gola.

Na gali FAME MMA 6 Kwieciński zadebiutował w nowej organizacji. Walka Alan Kwieciński – Arkadiusz Tańcula trwała pełen dystans, a górą niespodziewanie był Tańcula, który pokonał znacznie bardziej doświadczonego rywala.

Walka Alanik – Pająk

Podczas gali FAME MMA 8 Kwieciński dostał kolejną szansę. Tym razem z pewnością nie był on faworytem w walce z Piotrem Pająkiem, trenującym w Tajlandii zawodnikiem kickboxingu. Stawką walki Pająk – Kwieciński był pas organizacji XFC.

Pojedynek Pająk – Kwieciński był niezwykle widowiskowy i zacięty. Zarówno jeden, jak i drugi zawodnik nie oszczędzali swojego rywala i raz po raz wymieniali się mocnymi ciosami. Ostatecznie po trzech rundach sędziowie wskazali Kwiecińskiego jako zwycięzcę, który tym samym sięgnął po pas XFC.

Werdykt wzbudził sporo kontrowersji i Pająk zapowiedział protest. Ostatecznie wynik walki nie został zmieniony i Pająk zaapelował do Kwiecińskiego o rewanż na zasadach MMA.

– Oczywiście jestem otwarty na rewanż, tym razem na warunkach Pająka (może być nawet MMA) – przyznał Alanik.

Jak się okazało, do rewanżu faktycznie doszło. Zawodnicy na gali FAME MMA 10 zmierzyli się na zasadach MMA. Tym razem lepszy był Pająk, poddając Kwiecińskiego efektownym duszeniem gilotynowym w drugiej odsłonie walki.

Alan Kwieciński walka

Alan Kwieciński walka, czyli kiedy stoczy kolejny pojedynek? Na gali High League 2 popularny zawodnik zmierzył się z Denisem Załęckim, z którym od dłuższego czasu jest skonfliktowany. Załęcki rozbijał Kwiecińskiego przez trzy rundy, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów w pojedynku na zasadach K-1.

Kolejne starcie Kwieciński stoczył kilkanaście dni później, pokonując przed czasem duet Lasik&Pazik na gali Prime Show MMA. Z kolei na FAME MMA 14 przegrał niejednogłośną decyzją sędziów z Mateuszem Murańskim.

Kim jest Alan Alanik Kwieciński? Alan Kwieciński to zawodnik sportów walki oraz była gwiazda telewizyjnego reality show pod nazwą Warsaw Shore. Z kim zawalczył w swojej debiutanckiej walce w FAME MMA Alanik? Na gali FAME MMA 6 Kwieciński zadebiutował w nowej organizacji walcząc z Arkadiuszem Tańculą.