Gracjan Szadziński to polski zawodnik MMA, kojarzony głównie z występami na galach KSW. Szadziński KSW – jak wygląda bilans jego walk? Szadziński Genesis – jak zakończyła się jego debiutancka walka na gołe pięści?

Gracjan Szadziński – wiek, waga, wzrost

Gracjan „Terminator” Szadziński urodził się w listopadzie 1989 roku w Stargardzie. Jeśli chodzi o wiek, Szadziński ma więc 31 lat. Wzrost Szadzińskiego to około 175 centymetrów, a waga, w jakiej startuje, to kategoria lekka - Szadziński na ważeniu przed walką musi więc ważyć nie więcej, niż 70,3 kilograma.

Szadziński walki

Stylem źródłowym Szadzińskiego jest boks oraz kick-boxing. Przez lata toczył walki zarówno w boksie amatorskim, jak i w formule K-1. Szadziński stoczył łącznie ponad 100 walk w tych dwóch formułach, sięgając po medale mistrzostw Polski czy imprez międzynarodowych zarówno w boksie, jak i K-1

Szadziński MMA

Szadziński w MMA

Gracjan „Terminator” Szadziński w 2013 roku rozpoczął zawodową karierę w MMA, nokautując Karola Frączeka na gali MMA Knockout 1. W kolejnych pojedynkach pokonał Mikołaja Walenciaka i Krystiana Bukowiaka, a pierwszej porażki doznał w marcu 2014 roku - wówczas minimalnie lepszy na punkty okazał się Bartłomiej Kopera, dzisiejszy zawodnik KSW.

Po pokonaniu Marcina Jabłońskiego i Aslambeka Arsamikova, w 2017 roku dostał szansę debiutu w KSW. W tamtym momencie bilans walk Szadzińskiego wynosił 5-1 (3 KO).

Szadziński KSW

Szadziński w KSW zadebiutował na gali z numerem 38, mierząc się z Kamilem Szymuszowskim. Przegrał na punkty większościową decyzją sędziów. Werdykt wzbudził wówczas sporo kontrowersji. Po tym, jak odbudował się na gali Babilon MMA 1, nokautując Leonida Smirnova, na dobre wrócił do KSW.

Na ostatniej gali KSW w 2017 roku znokautował Macieja Kazieczko, zadając mu pierwszą porażkę w karierze. O sile potężnego ciosu "Terminatora" przekonał się również Paul Redmond na gali KSW 44, którego Szadziński znokautował w drugiej rundzie. Nokaut na Redmondzie został nagrodzony "Heraklesem" w kategorii Nokaut roku 2018.

Szadziński walki w KSW

walki Szadzińskiego

Po serii trzech wygranych z rzędu, na gali KSW 48 Szadziński ponownie doznał smaku porażki. Zmierzył się wówczas z Marianem "Golden Boyem" Ziółkowskim. Wielu ekspertów widziało faworyta w Szadzińskim, jednak Ziółkowski umiejętnie wykorzystywał zdecydowaną przewagę w warunkach fizycznych i po profesorsku wypunktował Szadzińskiego, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów.

Ostatnią walkę w MMA Szadziński stoczył na gali KSW 53, przegrywając - dla wielu niespodziewanie - przed czasem w pierwszej rundzie z Arturem "Kornikiem" Sowińskim.

Łączny rekord Szadzińskiego w MMA: 8-4 (6 KO). Jeśli chodzi o bilans Szadzińskiego w KSW, są to dwie wygrane i trzy porażki.

"Jeszcze trochę i tam wrócę. Życie uratowała mi ta "kontuzja", ale o wszystkim opowiem, jak wyjdę z tego" - napisał niedawno tajemniczo Szadziński na swoim instagramowym profilu, załączając zdjęcie z KSW.

Szadziński zarobki

Z racji tego, że KSW nie upublicznia tego, ile zawodnicy zarabiają za dane walki, zarobki Szadzińskiego w walkach MMA nie są znane.

 

 

Gracjan Szadziński Genesis

Gdy Maciej Kawulski ogłosił start projektu o nazwie Genesis z walkami na gołe pięści, kibice nie mieli wątpliwości – Gracjan Szadziński musi wziąć w tym udział. I tak też się stało. Szadziński na pierwszej gali Genesis zmierzył się z Janem Sirokym, efektownie nokautując Czecha w drugiej rundzie pojedynku. Z racji tego, że „Terminator” gorzej czuje się w parterze, połączenie Szadziński i Genesis wydaje się dla niego opcją idealną.


Kim jest Gracjan Szadziński?
Gracjan Szadziński to polski zawodnik MMA, kojarzony głównie z występami na galach KSW.
Z kim na gali Gensesis zmierzył się Szadziński?
Szadziński na pierwszej gali Genesis zmierzył się z Janem Sirokym, efektownie nokautując Czecha w drugiej rundzie pojedynku.