Maciej Kazieczko to polski zawodnik MMA rywalizujący w kategorii lekkiej. Maciej Kazieczko MMA – jaki jest jego bilans? Maciej Kazieczko walki – ile z jego pojedynków zakończyło się przed czasem? Maciej Kazieczko kariera – kto jest jego trenerem? Maciej Kazieczko KSW – czy dostał szansę na walkę o pas? Maciej Kazieczko zarobki – czy wiadomo, ile zarabia za pojedynki w KSW?

Maciej Kazieczko wiek, wzrost, waga

Maciej Kazieczko to zawodnik wagi lekkiej. Jeśli chodzi o wagę, Kazieczko rywalizuje więc w kategorii do 70 kilogramów. U zawodników MMA często kluczową rolę odgrywa wzrost i zasięg ramion. Jeśli chodzi o wzrost, Kazieczko mierzy około 182 centymetrów.

Śmiało można stwierdzić, że to, co najlepsze przed Kazieczko, dopiero przed nim. Jeśli chodzi o wiek, Kazieczko rocznikowo ma bowiem 28 lat i z pewnością wiele walk przed sobą.

Maciej Kazieczko kariera

Maciej Kazieczko kariera, jeśli chodzi o sporty walki, zaczęła się od zapasów. To jest właśnie styl źródłowy zawodnika z Nowej Soli. Na co dzień trenuje zresztą w klubie specjalizującym się w zapasach, czyli w poznańskim Ankos MMA pod okiem trenera Andrzeja Kościelskiego.

Maciej Kazieczko MMA

Maciej Kazieczko MMA – kiedy zadebiutował w tej formule? Kazieczko w MMA zadebiutował w 2015 roku na gali Slugfest 4. Znokautował wówczas już po 15 sekundach Mateja Mordacika ze Słowacji. Jak się okazało, była to jego pierwsza i jedyna walka poza największą organizacją MMA w Polsce, czyli KSW.

Maciej Kazieczko KSW

kazieczko kariera

Maciej Kazieczko KSW – wszystko zaczęło się od gali z numerem 36 w 2016 roku. Wówczas Kazieczko zadebiutował w KSW, wygrywając na pełnym dystansie jednogłośną decyzją sędziów z Mariuszem Mazurem. Kolejny pojedynek w KSW Kazieczko stoczył na gali 38, kiedy znokautował Tomasza Matusewicza w pierwszej rundzie. Zgarnął wówczas bonus za "nokaut wieczoru".

Na KSW 41 Kazieczko odniósł pierwszą porażkę w karierze, kiedy dał się zaskoczyć pod koniec pierwszej rundy słynącego z piekielnie mocnego ciosu Gracjanowi Szadzińskiemu. Na zwycięską ścieżkę wrócił na KSW 43, pokonując Macieja Kalicińskiego.

Podczas gali KSW 54 miał zmierzyć się z Marianem Ziółkowskim w walce, która najpewniej byłaby eliminatorem do pojedynku o mistrzowski pas. Z walki wieczoru z Mateuszem Gamrotem wypadł jednak Szamil Musajew, więc szefowie KSW podjęli decyzję o przesunięciu Ziółkowskiego do pojedynku z Gamrotem. W związku z tym Kazieczko zmierzył się z Karlo Caputem z Chorwacji, którego pokonał przed czasem pod koniec walki.

Jak się okazało, Kazieczko ostatecznie doczekał się starcia z Ziółkowskim – tym razem już o pas mistrzowski w kategorii lekkiej. Do walki Ziółkowski – Kazieczko doszło podczas KSW 60. „Golden Boy” pokonał Kazieczkę przed czasem, zadając mu drugą porażkę w karierze i broniąc mistrzowskiego trofeum.

 

 

Maciej Kazieczko walki

Maciej Kazieczko walki w MMA stoczył jak na razie dziewięć – siedem wygrał, a dwie przegrał. Jeśli chodzi o wygrane walki Maciej Kazieczko czterokrotnie nokautował swoich rywali, a trzykrotnie triumfował decyzjami sędziów.

W swojej dziewiątej zawodowej walce już dostał szansę walki o mistrzowski pas KSW – brzmi nieźle!

Maciej Kazieczko zarobki

maciej kazieczko zarobki

Maciej Kazieczko zarobki – pod tym hasłem niestety nie znajdziemy zbyt wielu informacji. Wszystko przez to, że KSW nie podaje danych na temat tego, ile zarabiają zawodnicy walczący pod szyldem organizacji KSW, którą zarządzają Martin Lewandowski i Maciej Kawulski. Można zaryzykować stwierdzenie, że Maciej Kazieczko zarobki najlepsze w karierze zgarnie za mistrzowski pojedynek z Ziółkowskim. A jeśli wygra i stanie się jeszcze bardziej popularny, nie ulega wątpliwości, że będzie zarabiał jeszcze więcej.

Maciej Kazieczko Instagram

Zawodnik mieszkający na co dzień w Poznaniu jest aktywny w mediach społecznościowych. Jego profil na Instagramie śledzi 11 tysięcy obserwujących. Kazieczko dzieli się między innymi fotografiami z treningów i przygotowań do walk. Ewentualne sięgnięcie po mistrzowski pas KSW z pewnością sprawiłoby, że jego popularność zwiększyłaby się zdecydowanie.


Kim jest Maciej Kazieczko?
Maciej Kazieczko to polski zawodnik MMA rywalizujący w kategorii lekkiej.
Z kim stoczył walkę o pas Maciej Kazieczko?
Maciej Kazieczko walkę o pas stoczył na KSW 60 z Marianem Ziółkowskim.