Salim Touahri to zawodnik MMA, który znany przede wszystkim z występów w UFC. Jego ostatnia walka odbyła się w 2019 roku i wydawało, że Touahri zakończył karierę. W czerwcu 2024 roku ponownie zobaczyliśmy go jednak w klatce, ponieważ znalazł się on na karcie walk Clout MMA 5. Sprawdź kim jest Salim Touahri!

Kim jest Salim Touahri?

Kto to Salim Touahri? Salim Touahri to zawodnik MMA, który ma na swoim koncie występy w UFC. Dla amerykańskiej organizacji zanotował trzy walki, jednak przegrał każdą z nich. Urodził się on w Krakowie i reprezentuje Polskę, natomiast jest zawodnikiem pochodzenia algierskiego.

W 2024 roku podpisał kontrakt z freakową organizacją Clout MMA, a do jego debiutu w tej federacji doszło 8 czerwca w Katowicach podczas Clout MMA 5.

Salim Touahri wiek

Salim Touahri urodził się 28 września 1989 roku. Na ten moment ma zatem 34 lata.

Salim Touahri wzrost

Touahri ma 178 centymetrów wzrostu.

Salim Touahri waga

Szadziński większość walk toczył w kategorii półśredniej. Jej limit jest ustalony na 77 kilogramów. Na co dzień Salim Touahri waży około 85 kilogramów.

Salim Touahri rekord

Salim Touahri toczył pojedynki w MMA oraz w boksie. Łącznie ma na koncie 16 zawodowych pojedynków.

Rekord MMA: 11-4
Rekord Boks: 0-1

Salim Touahri walka

Ostatnia dotychczasowa walka Salima Touahri odbyła się w organizacji Clout MMA. Jest to dość zaskakujące, bowiem wcześniej toczył on walki w najmocniejszej organizacji na świecie, czyli UFC.

Salim Touahri Clout MMA

W debiucie na Clout MMA Salim Touahri zawalczył z byłym zawodnikiem KSW Gracjanem Szadzińskim. Starcie to odbyło się w MMA, ale na zasadach PRIDE. To oznacza, że zawodnicy będą mogli skorzystać z brutalnych technik jak na przykład kopnięcia na głowę w parterze.

Ostatecznie walka zakończyła się w drugiej rundzie przez efektowny nokaut Salima Touahriego.

Salim Touahri MMA

Salim Touahri karierę w MMA rozpoczął w 2010 roku od walki na gali Black Dragon: Fight Show w Andrychowie. Wygrał wtedy przez nokaut z Rafałem Kowalskim. Po pięciu wygranych z rzędu wystąpił na gali PLMMA 22, gdzie doznał pierwszej porażki w karierze. W kolejnych pięciu starciach zanotował zwycięstwa i to pozwoliło mu w 2017 roku podpisać kontrakt z UFC.

Salim Touahri UFC

Touahri zadebiutował w UFC w październiku 2017 roku na UFC Fight Night: Cerrone vs Till w Gdańsku. Zawalczył wtedy z Warlleyem Alvesem przez jednogłośną decyzję sędziów. W kolejnych walkach mierzył się z Keitą Nakamurą oraz Mickey Gallem. Te pojedynki również przegrywał na punkty. Przygotę z UFC Salim Touahri zakończył z rekordem 0-0.

Salim Touahri brat

Touahri na lewej piersi wytatuował sobie podobiznę swojego starszego o rok brata, który zginął w wypadku samochodowym w 2015 roku.

Salim Touahri areszt

Salim Touahri w przeszłości został oskarżony o handel narkotykami oraz bycie członkiem gangu braci Z. W konsekwencji doszło do jego zatrzymania na początku 2020 roku. Touahri wyszedł na wolność w kwietniu 2021 roku. Sam odniósł się do sprawy tuż po zatrzymaniu w długim oświadczeniu, którego treść można przeczytać poniżej.

Jestem podejrzany o czyn, którego miałem się dopuścić w 2017 roku na podstawie pomówienia skruszonego przestępcy Krystiana K. pseudonim „Klemens”. Nie ma żadnych innych świadków lub dowodów obciążających mnie. Sytuacja, którą opisuje jest kompletnie nieprawdą. „Klemens”, który mnie pomawia, to człowiek z bogatą kartoteką przestępczą, który w zamian za uzyskanie wolności powie i zrobi dosłownie wszystko, ale niekoniecznie musi być to zgodne z prawdą.

Skruszony gangster, który mnie pomawia został we wrześniu 2018 roku zatrzymany pod licznymi zarzutami. Wtedy też złożył zeznania, w których mnie obciążył. Po kilku tygodniach był już na wolności, ale nie na długo, ponieważ w styczniu 2019 roku, będąc już na tzw. układzie z policją, dopuścił się kolejnego przestępstwa. (...)

Cała ta sytuacja jest ogromnym ciosem dla mnie, mojej rodziny oraz ukochanej żony, z którą 8 lutego wzięliśmy ślub oraz planujemy założyć rodzinę. Moje dobre imię osoby o nieposzlakowanej opinii zostało splamione przez pomówienie jednej osoby. Zrobię wszystko żeby dowieść prawdy i swojej niewinności, a Was proszę o wsparcie i tak jak pisałem na początku nie skreślajcie mnie, bo jestem niewinny.

Salim Touahri żona

Salim Touahri ma żonę. Jest nią kobieta o imieniu Karolina. Para pobrała się 8 lutego 2020 roku. Warto również dodać, że para ma dziecko, które przyszło na świat 17 maja 2022 roku.

Salim Touahri Instagram

Salim Touahri prowadzi Instagrama pod nazwą @salimek_t. Do tej pory zebrał na swoim koncie 15 tysięcy obserwujących.


Kim jest Salim Touahri?
Salim Touahri to zawodnik MMA, mający na koncie walki w UFC.
Z kim Salim Touahri zawalczył na Clout MMA 5?
Na gali Clout MMA 5 Salim Touahri zawalczył z Gracjanem Szadzińskim na zasadach PRIDE.