Daniel Rutkowski, czyli jeden z najlepszych zawodników MMA w Polsce, jeśli chodzi o niższe kategorie wagowe, związał się kontraktem z KSW. Kim jest popularny „Rutek”?

Kim jest Daniel Rutkowski?

Kim jest Daniel Rutkowski? Kto to Daniel Rutkowski? Jeśli ktoś śledzi polskie MMA, z pewnością nie zadawał sobie takich pytań, gdy federacja KSW ogłosiła angaż tego zawodnika w swojej federacji. Rutkowski jest bowiem najlepszym zawodnikiem wagi piórkowej w Polsce, więc jego transfer do KSW to głośna sprawa.

Odpowiadając więc krótko – Rutkowski jest zawodnikiem sportów walki. Nie tylko MMA!

Daniel Rutkowski wiek, waga, wzrost

Jeśli chodzi o wiek, Rutkowski urodził się w 1989 roku. Biorąc pod uwagę jego wagę, pochodzący z Radomia wojownik jest zawodnikiem kategorii piórkowej, czyli do 66 kilogramów. Wzrost Rutkowskiego to około 167 centymetrów.

Daniel Rutkowski zapasy

Daniel Rutkowski zapasy, czyli od tego wszystko się zaczęło. Właśnie zapasy w stylu klasycznym są bowiem jego sportem bazowym, jeśli chodzi o MMA. Jako zapaśnik sięgnął po liczne sukcesy, w tym między innymi złote medale młodzieżowych i seniorskich mistrzostw Polski.

 

 

Daniel Rutkowski MMA

Rutkowski w MMA walczył amatorsko od 2013 roku. W debiucie przegrał z Bartłomiejem Jasińskim, ale później pokonał takich zawodników, jak Adrian Kępa czy Cezary Oleksiejczuk.

Jeśli chodzi o zawodowe MMA, Rutkowski, podobnie jak na amatorstwie, również zaczął od przegranej, ulegając Radosławowi Tarnawie w czerwcu 2015 roku. Druga walka i... kolejna porażka – tym razem górą okazał się Dawid Gajda. Kolejne pojedynku Rutkowski toczył na Wyspach Brytyjskich, gdzie rozpoczął imponującą serię trwającą do dziś, czyli braku porażki od 2016 roku.

Daniel Rutkowski Babilon

Momentem zwrotnym w karierze „Rutka” było dołączenie do organizacji Babilon MMA, dla której walczył od trzeciej edycji. Jego styl szybko okazał się niezwykle efektowny i skuteczny, a Rutkowski zaczął wygrywać kolejne walki.

Zobacz także - Gdzie obstawiać Babilon MMA?

Na gali Babilon MMA 8 sięgnął po mistrzowski pas w wadze piórkowej, pokonując Damiana Zorczykowskiego przed czasem. W kolejnym pojedynku zdobył również pas organizacji FEN, wygrywając z mistrzem tamtej organizacji, Adrianem Zielińskim. Pokonał go również w rewanżu na gali FEN 31.

Daniel Rutkowski bilans

Łączny bilans Rutkowskiego, jeśli chodzi o zawodowe starty, to 12-2. Siedmiokrotnie wygrał przed czasem. Jeden z jego pojedynku uznano za nieodbyty z powodu niezamierzonego faulu.

Daniel Rutkowski KSW

Daniel Rutkowski w KSW, czyli... spora niespodzianka. O tym, że Rutkowski chce zrobić kolejny krok w karierze mówiło się od dłuższego czasu. Niespodziewanie pod koniec września 2021 roku jego angaż ogłosiła największa organizacja MMA w kraju, czyli KSW.

Daniel Rutkowski walka

Daniel Rutkowski walka, czyli kiedy zadebiutował w szeregach nowego pracodawcy? Debiut Rutkowskiego w KSW zaplanowano na galę KSW 64. Był to jeden z najważniejszych pojedynków gali, a zmierzył się on w nim z Filipem Pejiciem, którego znokautował efektownym wysokim kopnięciem i zanotował wymarzony debiut w KSW.

Daniel Rutkowski UFC

Dlaczego angaż Rutkowskiego przez KSW był niespodziewany? Rutkowski podkreślał bowiem wielokrotnie, że jego celem jest otrzymanie kontraktu w UFC, czyli największej organizacji MMA na świecie. Jak się jednak okazało, Rutkowski nie doczekał się angażu w amerykańskiej federacji, więc skorzystał z oferty KSW. Biorąc pod uwagę fakt, że KSW niechętnie puszcza swoich zawodników do UFC, można stwierdzić, że szanse na to, że Rutkowski zawalczy kiedykolwiek w amerykańskiej organizacji, są iluzoryczne.

Daniel Rutkowski boks

Daniel Rutkowski, mimo faktu, że wywodzi się z zapasów, spróbował swoich sił również w boksie. Jego bilans nie jest najlepszy, bo raz wygrał, a trzykrotnie przegrał. Mierzył się jednak ze znacznie lepszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami, jak między innymi Przemysław Runowski.

Daniel Rutkowski żona

Daniel Rutkowski wziął ślub w drugiej połowie 2021 roku. Jego żoną jest Agnieszka Dyda.

Daniel Rutkowski Instagram

Jeśli chodzi o Instagrama, Rutkowski prowadzi swój profil pod nazwą „daniel_rutkowski”. Jego konto obserwuje ponad 20 tysięcy użytkowników tego portalu społecznościowego.


Ile lat ma Daniel Rutkowski?
Rutkowski urodził się w 1989 roku.
Skąd pochodzi Daniel Rutkowski?
Zawodnik MMA pochodzi z Radomia.