Adam Soldaev to czeczeński zawodnik MMA, który występuje pod skrzydłami federacji KSW. Jego ostatnia walka odbyła się na KSW 90. W przeszłości występował w wydarzeniach organizowanych przez PLMMA, Babilon MMA, EFM Show, WCA Fight Night oraz Dragon Fight Night.

Adam Soldaev - Najlepsze walki w MMA

Mężczyzna w swojej karierze odbył już kilka ciekawych pojedynków. Wśród nich znajdują się oczywiście te najlepsze, dlatego też warto się im przyjrzeć. Do tego zestawienia z całą pewnością możemy zaliczyć pojedynek z Pascalem Hintzenem na KSW 67. Soldaevowi wystarczyły niespełna 3 minuty i 19 sekund rundy pierwszej, aby pokonać swojego bardziej doświadczonego rywala.

Zwycięska okazała się wówczas kombinacja ciosów, zakończona nokautem. Dzięki temu ostatecznemu uderzeniu udało mu się zwyciężyć. Co ciekawe, był to jego debiut w organizacji KSW. Kolejnym starciem wartym uwagi w przypadku tego zawodnika jest jego walka na Babilon MMA 11. Tym razem do pojedynku z nim stanął Piotr Kacprzak, nieco mniej doświadczony od swojego przeciwnika.

W tym przypadku Adam również nie stawiał na półśrodki i poradził sobie z rywalem w 1 minucie i 33 sekundzie walki. Jak tego dokonał? Wszystko za sprawą low kicksów, które zakończyły całe starcie. Jak widać, zawodnik lubi kończyć przed czasem w wielkim stylu. Jak jednak doszedł do takiego poziomu umiejętności?

Adam Soldaev - Kariera w MMA

Jak wiadomo, mężczyzna od wielu lat trenuje MMA, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że ma to miejsce od naprawdę młodego wieku. Choć w 2015 roku zadebiutował w zawodowych mieszanych sztukach walki, to w przeszłości również miał do czynienia z pojedynkami. Oczywiście mowa tutaj o odbywaniu starć amatorskich, które przygotowały go do tego, jak radzi sobie w walkach profesjonalnych.

Jeśli chodzi o jego pierwszy amatorski pojedynek, to miał on miejsce już w 2013 roku podczas ALMMA 37, gdzie przegrał z Robertem Ptasińskim. Nie poddał się, jednak dlatego też następne pięć z nich wygrał. Niestety, na drodze do kolejnej wygranej po raz kolejny stanął mu właśnie Ptasiński. W obu przypadkach jego przegrana miała związek z decyzją sędziów, a nie końcem przed czasem. Po tej drugiej amatorskiej porażce po raz kolejny osiągnął zwycięstwo.

Tym razem miało to miejsce na ALMMA 55, gdzie zwyciężył z Damianem Juzinkiewiczem w zaledwie 59 sekund. W tym starciu zwycięska była klasyczna dźwignia prosta na staw łokciowy. Ostatni zawodowy pojedynek odbył na Thunderstorm 3 z Arturem Gozdalikiem. W tym przypadku to 11 sekund rundy II zadecydowało o zwycięstwie Soldaeva przez uderzenie.

Adam Soldaev - KSW

Aktualnie mężczyzna jest związany z najpopularniejszą polską federacją sztuk walk, czyli oczywiście KSW. Swój udany debiut pod jej skrzydłami, odbył właśnie na gali KSW 67 w 2022 roku. To właśnie wtedy spektakularnie pokonał Pascala Hintzena. To jednak nie koniec jego starć w opisywanej organizacji.

Kolejny raz zmierzył się na KSW 75 tego samego roku, gdzie jego rywalem w klatce był Oleksii Polischuck. W tym przypadku doszło do pojedynku, który odbył się na pełnym dystansie. Po przewalczeniu przez zawodników wszystkich zaplanowanych rund sędziowie jednomyślnie stwierdzili, że to Adam Soldaev był lepszy w tym starciu.

Swoją kolejną walkę odbył na KSW 83: Colosseum 2, gdzie zmierzył się z Danielem Rutkowskim. Jego przeciwnik był od niego znacząco bardziej doświadczony, a mimo to zawodnik nie poddawał się i przewalczył z nim cały dystans. Niestety, tym razem według decyzji sędziów nie był on lepszy od swojego rywala i przegrał.

To jednak nie koniec jego przygody w organizacji, gdyż już niebawem zobaczymy go na KSW 90 w walce z Damianem Stasiakiem. W tym przypadku po raz kolejny Soldaev będzie tym przeciwnikiem z mniejszą historią walk. W poprzednich starciach pokazał jednak swoją determinację, więc być może uda mu się zwyciężyć.

Adam Soldaev - PLMMA

Jeśli chodzi o debiut mężczyzny w zawodowym MMA, to miał on miejsce na gali PLMMA 47: Ziółkowski vs. Kurczewski w styczniu 2015 roku. W tym przypadku jego rywalem był Kevin Nowak, z którym Adam przewalczył cały zaplanowany dystans walki. Nie należała ona jednak do tych udanych, gdyż sędziowie jednogłośnie zadecydowali, że to jego przeciwnik był wówczas lepszy.

Adam Soldaev - WCA Fight Night

Choć debiut w MMA profesjonalnym nie należał do tych udanych, to jego późniejsze pojedynki wcale takie nie były. Przykładowo w listopadzie 2016 roku pojawił się na gali WCA Fight Night 3. Soldaev stanął wówczas w klatce naprzeciwko Kacpra Miąsko. Zawodnik pod koniec I rundy zdecydował się na duszenie trójkątne, które zapewniło mu wygraną.

Adam Soldaev - Celtic Gladiator

Po jednej porażce i jeden wygranej przyszedł czas na kolejne zwycięstwo, tym razem podczas Celtic Gladiator 20. W tym wydarzeniu zmierzył się on ze Stanislavem Shakunem.

Jego rywal pomimo przetrwania walki na pełnym dystansie nie miał szans na wygraną, gdyż Soldaev zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów.

Adam Soldaev - Dragon Fight Night

Mężczyzna, zanim rozpoczął karierę w KSW, często występował na pojedynczych wydarzeniach poszczególnych federacji. Tak było i w przypadku Dragon Fight Night, gdzie zawalczył podczas czwartej edycji w starciu ze Sławomirem Szczepańskim. Tym razem nie doszło jednak do zwycięstwa przez decyzję, a ekspresowej wygranej przed czasem już podczas pierwszej rundy, a dokładniej jej początku.

Adam Soldaev pokonał swojego przeciwnika w 45 sekundzie I etapu pojedynku poprzez skuteczne kopnięcie na korpus. Była to najszybsza wygrana w jego zawodowej karierze.

Adam Soldaev - EFM

Opisując całą karierę czeczeńskiego fightera, nie możemy pominąć jego ostatniego starcia przed debiutem w KSW. Miało ono miejsce na EFM Show 2: Polska vs. Bułgaria we wrześniu 2021 roku. Jego rywalem był wówczas Emil Nezirov, którego z łatwością pokonał w 4 minucie i 12 sekundzie I rundy. W tym przypadku mocne uderzenia okazały się wystarczające, by zakończyć starcie.

Adam Soldaev - Najważniejsze informacje

Aby bliżej poznać zawodnika, należy przedstawić te najważniejsze informacje na jego temat. W tym przypadku będzie to przede wszystkim jego wiek. Mężczyzna urodził się 3 lipca 1997 roku. Oznacza to, że jego debiut miał miejsce, gdy miał on zaledwie 17 lat, a rocznikowo 18. Amatorsko zaczął występować natomiast już w wieku 15 lat, choć kilka miesięcy po tym debiucie miał 16-ste urodziny.

Częstym tematem, który jest poruszany podczas opisu tego zawodnik, jest popularna influencerka i ambasadorka gali Clout MMA, Lexy Chaplin. Soldaev na co dzień jest również trenerem i zajmuje się treningiem freak fighterów, wśród których znajduje się właśnie ona. W sieci jednak pojawia się wiele spekulacji, że łączy ich coś więcej niż przyjaźń. Nie ma na to jednak żadnego potwierdzenia.

Poza trenowaniem Chaplin, zajmuje się on także podopiecznymi, takimi, jak Kacper Błoński, czy też Alberto Simao. Osoby, które trenuje, najczęściej należą do grona zwycięzców swoich pojedynków. Sam Adam również nie kończy swojej kariery, a rozwija ją z każdym dniem. Znajdziemy go również na Instagramie pod nazwą @adam.soldaev. Mężczyzna zgromadził na swoim koncie aż 135 tysięcy fanów.


Kim jest Adam Soldaev?
Adam Soldaev to zawodnik KSW czeczeńskiego pochodzenia.
Czy Adam Soldaev posiada profil na Instagramie?
Tak, można go znaleźć pod nazwą @adam.soldaev.