Damian Stasiak to utytułowany zawodnik MMA z wieloma osiągnięciami na koncie, Jest to zawodnik występujący w kategorii wagowej koguciej. Jego ostatnia walka odbyła się na KSW 90.

Damian Stasiak - Najlepsze walki w MMA

Jak wiadomo, mężczyzna na swoim koncie ma aż 23 przewalczone pojedynki, z czego aż 14 należy do tych zakończonych zwycięstwem. Z tego też względu niełatwo jest wyłonić najlepsze pojedynki, które zawodnik stoczył. Mimo wszystko na tej liście zupełnie nie może zabraknąć starcia stoczonego podczas UFC Fight Night: Rothwell vs. dos Santos. To właśnie wtedy rywalem Polaka był Filip Pejić. W tym przypadku walka mężczyzn zakończyła się już podczas trwania pierwszej rundy!

Stasiakowi wystarczyły 2 minuty i 16 sekund, aby poddać swojego rywala, zapewniając sobie zwycięstwo. Do tego triumfu przyczyniło się skuteczne duszenie zza pleców. Była to druga walka Damiana w międzynarodowej federacji i jednocześnie pierwsza w niej wygrana. Jest jeszcze drugie starcie, które zdecydowanie można uznać za warte zapamiętania w przypadku jego kariery. Mowa tutaj rzecz jasna o jego występie podczas walki na ćwierćfinale turnieju 3F  - Extreme Fight Cage w Ełku.

W tej sytuacji przeciwnikiem Stasiaka był Tomasz Boduszek, a obaj panowie byli do siebie zbliżeni pod względem doświadczenia. Mimo to pierwszemu z nich spieszyło się do wygranej na tyle, że zakończył trwający pojedynek w 1 minucie 32 sekundzie. Udało mu się to za sprawą poddania w postaci duszenia zza pleców. Warto tutaj podkreślić, że Damian Stasiak najwięcej swoich zwycięstw osiągnął właśnie przy pomocy poddań swoich rywali.

Damian Stasiak - Kariera w MMA

Mężczyzna swoją profesjonalną karierę w MMA rozpoczął w 2011 roku podczas I Mistrzostw Polski MMA - Finał, które odbywały się w Chorzowie. Wziął wówczas udział w 3 walkach, a pierwsza z nich miała miejsce z Marcinem Moskiewskim. Stasiak pokonał go w 2 minucie i 52 sekundzie rundy drugiej, poprzez TKO, dzięki ciosom pięściami. Kolejne starcie podczas tego eventu stoczył z Pawłem Chwalińskim. Tym razem pojedynek został przerwany w 4 minucie i 15 sekundzie rundy pierwszej. Damian triumfował wtedy przez poddanie.

Wygraną zapewniło mu wówczas duszenie zza pleców. W finale turnieju wagi lekkiej zmierzył się natomiast z Krzysztofem Klaczkiem. Panom udało się przewalczyć 2 pełne rundy, a Stasiak został wygranym poprzez jednogłośną decyzję sędziów. Co ciekawe, następne zawodowe starcie odbył dopiero w 2013 roku! Miało to miejsce podczas M-1 Challenge 37. Tym razem jego przeciwnikiem był Magomied Magomiedow, a walka bez wątpienia nie poszła po jego myśli. Po 3 pełnych rundach werdykt ogłosił jego jednogłośną przegraną.

Nim rozpoczął swoją przygodę w 3F, wystąpił w Moskwie podczas trwania VSR - Overtime 2. Naprzeciw niego stanął wtedy Dmitry Silnjagin, a sytuacja z poprzedniego pojedynku Stasiaka się powtórzyła. Po trzech pełnych rundach odniósł on jednogłośną porażkę. Potem pojawiał się w organizacjach, takich jak 3F, ACB, BAMMA, UFC, RWC, jak również KSW. Ostatniej z wymienionych federacji profesjonalnego MMA jest zawodnikiem do dziś.

Damian Stasiak - 3F

Po kilku walkach w losowych federacjach Damian Stasiak postawił na turniej Extreme Fight Cage odbywający się organizacji 3F. To właśnie podczas jego trwania udało mu się stoczyć aż 3 pojedynki. W pierwszym z nich miał okazję zmierzyć się z Tomaszem Boduszkiem. To starcie trwało zaledwie 1 minutę i 32 sekundy. W tym czasie doszło do poddania ze strony Stasiaka. W rezultacie duszenie zza pleców zapewniło mu pierwsze zwycięstwo podczas rywalizacji.

Jeśli chodzi o drugą walkę, to odbył ją Konradem Sokulskim. Tym razem walka zakończyła się w 1 minucie i 31 sekundzie trwania rundy drugiej. W tej sytuacji nie tylko czas zakończenia był podobny, ale również sposób triumfu Damiana nad swoim rywalem. Mężczyzna zwyciężył bowiem poprzez poddanie duszeniem zza pleców. Ostatnia walka podczas wydarzenia była finałem turnieju Extreme Fight Cage w wadze piórkowej i jednocześnie Main Eventem.

Podczas jej trwania Damian Stasiak zmierzył się Łukaszem Grochowskim. W tym pojedynku doszło do przewalczenia 2 pięciominutowych rund. Po ich zakończeniu to właśnie pierwszy z wymienionych okazał się jednogłośnym zwycięzcą.

Damian Stasiak - UFC

W 2015 roku Damian Stasiak miał swój debiut w najbardziej prestiżowej organizacji, która zajmuje się profesjonalnymi walkami, czyli oczywiście UFC. Swój debiut miał podczas UFC Fight Night: Gonzaga vs Cro Cop 2, które odbywało się w Krakowie. Naprzeciw niego stanął wówczas Yaotzin Meza. Mężczyźni przewalczyli 3 rundy po 5 minut, a po ich zakończeniu rywal Stasiaka okazał się jednogłośnym zwycięzcą. Nie było to jednak ostatnie słowo Polaka w tej organizacji. Kolejne starcie odbył w organizacji niemal równo rok później.

W trakcie trwania wydarzenia UFC Fight Night: Rothwell vs. dos Santos zawodnik stanął do walki z Filipem Pejićem. Nasz rodak już od pierwszej chwili szedł po zwycięstwo, dlatego zakończenie starcia w 2 minucie i 16 sekundzie pierwszej rundzie powinno robić na nikim wrażenia. To właśnie w tym czasie doszło do poddania Chorwata poprzez duszenie zza pleców. Kolejna walka na UFC miała miejsce podczas 204 edycji, a jego rywalem był Davey Grant. W tym przypadku walka trwała 3 niepełne rundy.

Pojedynek zakończył się w 3 minucie i 56 sekundzie trzeciego etapu przez poddanie. Stasiak postawił na balacha, który gwarantował mu zwycięstwo. Następne trzy walki w organizacji, odbył UFC Fight Night: Gustafsson vs. Teixeira, UFC Fight Night: Cerrone vs. Till oraz UFC Fight Night: Shogun vs. Smith. Jego przeciwnikami byli kolejno Pedro Munhoz, Brian Kelleher, a także Pingyuan Liu. Niestety, każdy z tych pojedynków kończył się przegraną Stasiaka i to na nich zakończył swoją międzynarodową karierę w UFC.

Damian Stasiak - KSW

Mężczyzna w 2019 roku zadebiutował w federacji KSW podczas 51 eventu. Co ciekawe, nie była to tylko debiutancka walka, ale także pojedynek, którego wagą było międzynarodowe mistrzostwo KSW w wadze koguciej. Zawodnik stanął wtedy do pojedynku z Antunem Račićem. Panowie przewalczyli 5 rund trwających 5 minut. Po ich zakończeniu sędziowie jasno stwierdzili, że większościową decyzją wygrywa przeciwnik Polaka. Kolejną walkę Stasiak odbył podczas KSW 55, a jego rywalem był wówczas Patryk Surdyn.

W tym pojedynku 4 minuta i 19 sekund drugiej rundy okazały się kluczowe dla zakończenia starcia. Stasiak postawił wówczas na techniczne poddanie poprzez duszenie trójkątne rękami, dzięki któremu zwyciężył. Otrzymał wtedy bonus za poddanie wieczoru. Następnie pojawił się na KSW 61, gdzie jego rywalem był Andrij Leżniew. Tym razem całość zakończyła się w 2 minucie i 41 sekundzie pierwszego etapu walki. Tym razem Damian wybrał poddanie przeciwnika przez duszenie trójkątne nogami.

Później wystąpił na 65 edycji gali i stanął do walki z Lom-Alim Eskijewem. Niemiec triumfował nad Polakiem jednogłośną decyzją po trzech 5-minutowych rundach. Walka została nagrodzona bonusem za walkę wieczoru. 10 edycji później stanął do walki z Robertem Ruchałą, który pokonał go niejednogłośną decyzją po przewalczeniu całego dystansu w Main Evencie. Tutaj pojawił się bonus za walkę wieczoru.

Ostatni pojedynek w organizacji na ten moment miał miejsce podczas KSW 84. Pascal Hintzen nie miał szans w starciu ze zdeterminowanym Stasiakiem, co doskonale pokazała 2 minuta i 50 sekund pierwszej rundy. To właśnie wtedy doszło do poddania przez duszenie trójkątne nogami. W tym przypadku zawodnik otrzymał bonus za poddanie wieczoru.

Damian Stasiak - Osiągnięcia w karate

Damian Stasiak może pochwalić się ogromem wyróżnień, które zdobył dzięki umiejętnościom walki w Karate, Mieszanych Sztukach Walki oraz Brazylijski Jiu-jitsu. W pierwszej z podanych kategorii udało mu się otrzymać:

 • I miejsce (kata) i II miejsce (fuku-go) - Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w 2007
 • III miejsce (kata) - Mistrzostwa Europy Kadetów w 2007
 • I miejsce (fuku-go), I miejsce drużynowo (kumite), II miejsce (kumite), II miejsce (kata) - XIX Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w 2008
 • I miejsce (en-bu), II miejsce (kumite), III miejsce drużynowo (kumite) - XX Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w 2009
 • I miejsce (fuku-go) - XXIX Mistrzostwa Europy Seniorów w 2009
 • I miejsce - Polska Liga Karate Tradycyjnego w 2010
 • II miejsce (drużynowo) i III miejsce (fuku-go) - XXI Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Karate Tradycyjnym w 2010
 • I miejsce -  IV Puchar Europy w 2010
 • II miejsce (en-bu) - XV Mistrzostwa Świata ITKF w 2010
 • I miejsce (fuku-go) - V Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w 2010
 • I miejsce -  VIII Puchar Polski w Kumite Drużynowym w 2010
 • I miejsce - VI Puchar Świata w 2011
 • I miejsce drużynowo (kumite) - Mistrzostwa Świata w 2012
 • I miejsce w 3 kategoriach - Mistrzostwa Europy w 2013
 • I miejsce (drużynowo) - Mistrzostwa Świata w 2014
 • I miejsce - Puchar Europy w 2014
 • III miejsce (kumite) - Mistrzostwa Polski w 2014
 • II miejsce drużynowo (kumite i fuku-go) - Mistrzostwa Polski w 2014
 • I miejsce - Polska Liga Karate Tradycyjnego w 2014
 • I miejsce - VIII Puchar Świata w 2015

Damian Stasiak - Osiągnięcia w MMA i BJJ

Jak widać, mężczyzna ma na swoim koncie naprawdę wiele tytułów. W tej sytuacji nie można oczywiście pominąć aspektu wyróżnień w Brazylijskim jiu-jitsu. W ich szeroki skład wchodzą osiągnięcia, takie jak:

 • I miejsce w kat. 64 kg (juniorzy) - II Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu w 2006
 • I miejsce w kat. 69 kg, niebieskie pasy (juniorzy) - Otwarte Mistrzostwa Europy w BJJ w 2007
 • I miejsce w kat. 69 kg (juniorzy) - III Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu w 2007
 • I miejsce, niebieskie pasy i 1 miejsce drużynowo (seniorzy) - Otwarte Mistrzostwa Europy w BJJ w 2008
 • III miejsce w kat. 70 kg, purpurowe pasy (seniorzy) - V Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu w 2009
 • III miejsce w kat. 74 kg, purpurowe pasy (seniorzy) - World Professional Jiu-Jitsu Championship w 2011
 • II miejsce w kat. 76 kg (seniorzy) - XIII Liga Brazylijskiego Jiu-Jitsu w 2011

Co ciekawe, w 2016 roku, Stasiakowi udało się zdobyć czarny pas. Jeśli chodzi o jego wyróżnienia w mieszanych sztukach walki, to składają się na nie oczywiście, osiągnięcia, takie jak:

 • I miejsce w turnieju wagi lekkiej - I Mistrzostwa Polski MMA: Eliminacje (amatorskie MMA) w 2011
 • I miejsce w turnieju wagi lekkiej - I Mistrzostwa Polski w MMA: Finał (amatorskie MMA) w 2011
 • I miejsce w turnieju wagi piórkowej - 3F - Extreme Fight Cage w 2014

Damian Stasiak - Waga i wzrost

Osiągnięcia i kariera zawodnika MMA opierają się zawsze o wzrost i wagę, w której ten występuje. Jak wiadomo, Damian Stasiak występuje w wadze koguciej. Z tego też względu przy wzroście 173 centymetrów waży 61 kilogramów.

Damian Stasiak - Najważniejsze informacje

Jak można się domyślać, tak wielce utytułowany zawodnik może się pochwalić wieloma ciekawostkami ze swojego życia. Damian Stasiak urodził się 20 lutego 1990 roku w Łodzi. Swój debiut w zawodowym MMA odbył w 2011 roku, mając 21 lat. Pseudonim, którym posługuje się podczas niektórych walk, jest "Webster". Jest aktualnym numerem 5 rankingu KSW w wadze piórkowej. Klubem, w którym wzmacnia swoje umiejętności, jest Jackson Wink MMA.

Wśród jego 23 stoczonych walk, aż 14 z nich to zwycięstwa. Wśród nich największy odsetek udało mu się zdobyć poprzez poddania, a było ich aż 11. Po zakończeniu kariery w UFC i przed debiutem w KSW mężczyzna wystąpił podczas RWC 2 w Main Evencie z Nikolajem Kondratiukiem. Udało mu się go wówczas pokonać po zaledwie 1 minucie i 50 sekundach pierwszego etapu pojedynku. Jak można się domyślać, triumfował wtedy przez poddanie, a dokładniej duszenie trójkątne rękami.