Robert Ruchała to kolejny z zawodników młodego pokolenia, którzy coraz śmielej radzą sobie, jeśli chodzi o występy w MMA. Co wiadomo o zawodniku KSW?

Kim jest Robert Ruchała?

Jeśli ktoś nie interesuje się polskim podwórkiem, jeśli chodzi o sporty walki, z pewnością może zastanawiać się nad tym, kim jest Robert Ruchała. Jest to zawodnik MMA, który pochodzi z Nowego Sącza. Na co dzień trenuje w klubie Grappling Kraków.

Robert Ruchała wiek, waga, wzrost

Jeśli chodzi o wiek, Robert Ruchała urodził się w 1998 roku. Rocznikowo ma więc 23 lata. Biorąc pod uwagę wzrost, Ruchała mierzy około 177 centymetrów. Waga, w jakiej startuje Ruchała, to kategoria do 66 kilogramów.

Robert Ruchała MMA

Robert Ruchała MMA, czyli wszystko zaczęło się od startów na amatorskich walk na takich galach, jak TFL czy Armia Fight Night. Brał również udział w zawodach ALMMA. Jeśli chodzi o amatorskie walki, Ruchała głównie wygrywał.

Biorąc pod uwagę jego bilans dostępny w branżowym serwisie Tapology, jego bilans to 11 wygranych i trzy porażki. Jego pogromcą okazał się między innymi Patryk Kaczmarczyk, któremu będzie miał okazję zrewanżować się na gali KSW 64.

Robert Ruchała walki

Jeśli chodzi o zawodowe walki, Ruchała zadebiutował pod koniec 2019 roku, pokonując Mariusza Szyję. Dobre występy na galach Wieczór Walk sprawiły, że uwagę na niego zwrócili szefowie KSW, największej organizacji MMA w Polsce.

 

 

Robert Ruchała KSW

Ruchała w KSW swój pierwszy pojedynek stoczył na gali z numerem 56. Pokonał wówczas przez poddanie Michała Domina, udanie debiutując w szeregach nowego pracodawcy. Eksperci i kibice natychmiast zwrócili na niego uwagę, mówiąc, że widać w nim spory talent i predyspozycje do tego, żeby w następnych latach mocno namieszać.

Zobacz także - typy na KSW. 

Robert Ruchała KSW 58

Na KSW 58 Robert Ruchała raz jeszcze pokazał się ze znakomitej strony, poddając Daniela Bażanta. Dzięki wygranej, Ruchała dorobił się rekordu 5-0, jeśli chodzi o zawodowe starty w klatkach.

Ruchała vs Kaczmarczyk

Na gali KSW 64 Ruchała miał okazję do zrewanżowania się Kaczmarczykowi za porażkę sprzed kilku lat. O pojedynku dwóch utalentowanych zawodników młodego pokolenia mówiło się od dawna, gdyż obaj wyrażali chęć na takie starcie. Jak się okazało, szefowie KSW podłapali pomysł i zestawili ich na KSW 64.

W walce dwóch niepokonanych zawodników górą okazał się Ruchała, pokonując Kaczmarczyka jednogłośną decyzją sędziów.

Robert Ruchała Tańcula

W 2021 roku na swój kanał na YouTube zawodnik FAME MMA, Arkadiusz Tańcula wrzucił ujęcia ze sparingu, podczas którego zmierzył się właśnie z Ruchałą. Tańcula od zawsze powtarzał, że jego marzeniem jest dostanie się do KSW, więc sparing z utalentowanym zawodnikiem z pewnością był dla niego cennym doświadczeniem.

Robert Ruchała Instagram

Jeśli chodzi o profil na Instagramie, Robert Ruchała na tym portalu udziela się pod nazwą „robert_ruchala”. Jego poczynania w serwie społecznościowym śledzi ponad 15 tysięcy obserwujących.


Skąd pochodzi Robert Ruchała?
Zawodnik KSW pochodzi z Nowego Sącza, a na co dzień trenuje w Krakowie.
Ile lat ma Robert Ruchała?
Młody zawodnik urodził się w 1998 roku.