Salahdine Parnasse to bez wątpienia jeden z najlepszych zawodników KSW bez podziału na kategorie wagowe. Francuz jest bowiem mistrzem polskiej organizacji w dwóch kategoriach wagowych. Poznaj sylwetkę Salahdina Parnassa!

Salahdine Parnasse wiek

Ile ma lat Salahdine Parnasse? Parnasse urodził się 4 grudnia 1997 roku, a więc obecnie ma 26 lat.

Salahdine Parnasse waga

Salahdine Parnasse walczy aktualnie w dwóch kategoriach wagowych, piórkowej do 66 kg i lekkiej do 70 kg. Mówi się jednak, że już niedługo Francuz ma zaatakować również kategorię półśrednią do 77 kg. Na co dzień waga Parnassa oscyluje w okolicach 80 kilogramów.

Salahdine Parnasse wzrost

Wzrost Salahdina Parnassa to 178 centymetrów.

Salahdine Parnasse rekord

Francuz jak na razie na swoim koncie ma 21 zawodowych walk. Parnasse przegrał jednak tylko dwa starcia i jedno zremisował, a zatem jego rekord to 18-2-1.

Rekord MMA: 18-2-1

Salahdine Parnasse osiągnięcia

Salahdine Parnasse jest stosunkowo młodym zawodnikiem, bowiem ma dopiero 26 lat. To nie przeszkodziło mu jednak w zdobyciu już wielu osiągnięć.

  • 2015 - wygrana w turnieju 100% Fight w wadze piórkowej
  • 2017 - wygrana w turnieju 100% Fight w wadze piórkowej
  • 2021-... - mistrz KSW w wadze piórkowej
  • 2023-... - mistrz KSW w wadze lekkiej

Salahdine Parnasse najlepsze walki

Salahdine Parnasse od kilku już lat zachwyca fanów w organizacji KSW. Do tej pory Francuz łącznie w swojej karierze stoczył 18 pojedynków. Warto wyróżnić najważniejsze z nich.

Salahdine Parnasse vs Robert Ruchała

Do walki Parnasse vs Ruchała doszło na gali KSW 85. Parnassa wracał w tym pojedynku do klatki po ponad 9 miesiącach przerwy. Ruchała natomiast legitymował się nieskazitelnym bilansem 9-0. Reprezentant w tej walce udowodnił, że dzieli go różnica klas pomiędzy pozostałymi zawodnikami KSW w wadze piórkowej. Pokonał Ruchałę w czwartej rundzie przez TKO notując niezwykle dominujący występ.

Salahdine Parnasse vs Daniel Rutkowski

W walce z Danielem Rutkowskim Salahdine Parnasse stanął do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa w kategorii piórkowej. "Rutek" przystępował do tego starcia będąc na fali 13 zwycięstw z rzędu. Polak miał również być dla Parnassa największym sprawdzianem w płaszczyźnie zapaśniczej. Francuz jednak zaprezentował się w tej walce fenomenalnie dominując rywala i wygrywając w czwartej rundzie przez duszenie zza pleców.

Salahdine Parnasse MMA

Salahdine Parnasse swoją pierwszą zawodową walkę stoczył w czerwcu 2015 roku. Reprezentant Francji pierwsze kroki w MMA stawiał w organizacji 100% Fight, dla której stoczył sześć walk. Przed dołączeniem do KSW zanotował również trzy starcia w Chinach oraz występ na gali European Beatdown 2 i z rekordem 9-0-1 podpisał kontrakt z najlepszą polską organizacją.

Salahdine Parnasse 100% Fight

Parnasse swoje początki w zawodowym MMA notował właśnie w organizacji 100% Fight. Zadebiutował w niej 20 czerwca 2015 roku wygrywając przez poddanie. Tak wygrał również dwie kolejne walki, natomiast czwartą zwyciężył na punkty. Po trzech starciach, które zanotował na galach w Chinach stoczył w organizacji 100% Fight jeszcze dwie walki. Obie wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Salahdine Parnasse KSW

Do KSW Salahdine Parnasse trafił mając na swoim koncie dziewięć wygranych i jeden remis. Zadebiutował na gali KSW 41 w Katowicach 23 grudnia 2017 roku. Pokonał wtedy przez większościową decyzję sędziów Łukasza Rajewskiego. W kolejnych walkach pokonał Artura Sowińskiego i Marcina Wrzoska. W kwietniu 2019 roku na KSW 48 wygrał z Romanem Szymańskim w drugiej rundzie przez TKO i zdobył tym samym tymczasowy pas w wadze piórkowej.

Tymczasowe mistrzostwo obronił w starciu z Ivanem Buchingerem i z rekordem 14-0-1 stanął do walki o pełnoprawne mistrzostwo KSW. Jego rywalem w starciu o tytuł był Daniel Torres, który nieoczekiwanie pokonał Parnassa przez nokaut w pierwszej rundzie. Jak na razie jest to jedyna porażka Francuza w karierze.

Parnasse w kolejnej walce wrócił na zwycięską ścieżkę pokonując Filipa Pejica i w następnym starciu udanie zrewanżował się Torresowi, pokonując go przez jednogłośną decyzję sędziów. Dzięki tej wygranej został mistrzem KSW w wadze piórkowej. W kolejnych pojedynkach pokonywał kolejno Daniela Rutkowskiego, Sebastiana Rajewskiego i Roberta Ruchałę.

Salahdine Parnasse UFC

Parnasse w KSW walczy od 2017 roku i od tego czasu wielokrotnie już udowodnił, że należy do czołowych zawodników w Europie. Według wielu Francuz jest już na tak wysokim poziomie, że powinien spróbować swoich sił w najlepszej organizacji na świecie, jaką jest UFC. Dziennikarze wielokrotnie pytali już Parnassa o możliwość jego występów dla amerykańskiego giganta. Ten jednak twierdzi, że czuje się doceniany w KSW i aktualnie skupia się na występach dla polskiej federacji.

Salahdine Parnasse Instagram

Parnasse jest popularnym zawodników, co widać w jego mediach społecznościowych. Francuz prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @salahdineparnasse. Jak na razie obserwuje go ponad 300 tysięcy użytkowników.


Kim jest Salahdine Parnasse?
Salahdine Parnasse jest zawodnikiem MMA, który aktualnie toczy swoje walki w organizacji KSW.
Jaki rekord ma Salahdine Parnasse?
Rekord Salahdina Parnassa to 18-2-1.