Daniel Torres to jedyny zawodnik, który pokonał niesamowitego Salahdina Parnassa. Reprezentant Austrii występował w KSW przez cztery lata, jednak ostatecznie zdecydował się przenieść do organizacji PFL. Poznaj sylwetkę Daniela Torresa!

Daniel Torres waga

Daniel Torres przez większość kariery walczył w kategorii piórkowej do 66 kilogramów. W 2022 roku zdecydował się jednak na przenosiny do dywizji lekkiej i teraz występuje w wadze do 70 kilogramów.

Daniel Torres wzrost

Wzrost Daniela Torresa to 178 centymetrów.

Daniel Torres osiągnięcia

Daniel Torres osiągnięcia i sukcesy, czyli czym może pochwalić się reprezentant Austrii? Bez wątpienia najważniejszym osiągnięciem Daniela Torresa jest mistrzostwo KSW jednak to nie wszystko.

  • 2019 - mistrz świata WFMC na zasadach K-1
  • 2021 - międzynarodowy mistrz KSW w wadze piórkowej

Daniel Torres najlepsze walki

Daniel Torres podczas swojej kariery wygrywał aż czternastokrotnie. Jednak bez wątpienia najlepsze pojedynki toczył w klatce organizacji KSW.

Daniel Torres vs Salahdine Parnasse

Parnasse przystępował do tego pojedynku jako niepokonany z rekordem 14-0-1. Daniel Torres przystępował do tego pojedynku jako jeden z największych underdogów w historii KSW! Kurs na jego wygraną wynosił bowiem aż 6.11, natomiast triumf Parnassa wyceniany był na 1.09. Mimo tego Torres wszedł do walki bez kompleksów i po dwóch minutach znokautował Francuza.

Daniel Torres vs Borys Mańkowski

Walka Torres vs Mańkowski była ostatnim pojedynkiem Torresa w organizacji KSW. Pojedynek ten miał wyłonić kolejnego pretendenta do walki o pas w wadze lekkiej. Faworytem był Borys Mańkowski. Torres jednak ponownie zaskoczył fanów i ekspertów i zdominował byłego mistrza KSW w kategorii półśredniej. Mańkowski nie miał w tym pojedynku za wiele do powiedzenia, a Torres zwyciężył po trzech rundach przez jednogłośną decyzję sędziów.

Daniel Torres kariera w MMA

Daniel Torres swoją karierę w MMA rozpoczął w maju 2012 roku w Brazylii. To właśnie tam stoczył pierwsze dziesięć pojedynków, w których uzyskał bilans 6-3, 1NC. Po dwóch zwycięstwach z rzędu w marcu 2018 roku stoczył walkę na gali FEN 20, gdzie pokonał przez jednogłośną decyzję Kamila Łebkowskiego. Po tej walce podpisał kontrakt z KSW.

Daniel Torres KSW

Torres zadebiutował w organizacji KSW 9 czerwca 2018 roku na gali z numerem 44. Wygrał wtedy przez niejednogłośną decyzję sędziów z Filipem Wolańskim. Pół roku później starł się z Romanem Szymańskim, jednak tym razem musiał uznać wyższość Polaka.

Po zwycięstwie na gali INNFERNO Fighting Championship 4 kontynuował swoją karierę w KSW wygrywając kolejno z Filipem Pejicem oraz Maxem Cogą. Po osiągnięciu rekordu 3-1 w KSW otrzymał szansę walki o mistrzowski pas z Salahdinem Parnassem. Torres nieoczekiwanie pokonał Francuza już w pierwszej rundzie i został nowym czempionem w dywizji piórkowej.

Jego radość z mistrzostwa nie trwała jednak długo, bowiem już w kolejnej walce przegrał w rewanżowym starciu z Parnassem. Po wygranej na EMC 9 znów wrócił do KSW. W czerwcu 2022 roku na KSW 71 zmierzył się z Borysem Mańkowskim, którego pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów. Była to ostatnia walka Torresa w KSW, ponieważ nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu.

Daniel Torres PFL

Po rozstaniu z KSW Daniel Torres postanowił spróbować swoich sił za oceanem. Na przełomie 2022 i 2023 roku podpisał kontrakt z PFL i wziął udział w turnieju o milion dolarów. Swój debiut w Stanach Zjednoczonych zaliczył 1 kwietnia 2023 roku w walce z Alejandro Floresem. Torres wbrew oczekiwaniom ekspertów przegrał przez jednogłośną decyzję. W późniejszym czasie wynik został jednak zmieniony na no contest, ponieważ w organizmie Torresa wykryto niedozwolone środki. Była to jak na razie ostatnia walka Torresa.

Daniel Torres ciekawostki

Z osobą Daniela Torresa wiąże się kilka ciekawostek, o których warto wspomnieć.

Daniel Torres doping

Daniel Torres w organizacji PFL stoczył tylko jedną walkę. Niestety przy okazji tego pojedynku w jego organizmie wykryto niedozwolone środki takie jak drostanolon oraz amfetaminę. Reprezentant Austrii został ukarany grzywną wysokości 2500 dolarów oraz został zawieszony do 1 stycznia 2024 roku.

Daniel Torres dziewczyna

Daniel Torres ma żonę. 29-latek jest w związku z 13 lat starszą Jasminką Cive, która co ciekawe również jest zawodniczką MMA. Legitymuje się ona rekordem 5-2, a na koncie ma jeden występ w KSW. W 2014 roku na KSW 27 przegrała przez poddanie z Karoliną Kowalkiewicz.


Kim jest Daniel Torres?
Daniel Torres jest zawodnikiem MMA, który aktualnie jest związany kontraktem z PFL.
Jaki rekord ma Daniel Torres?
Rekord Daniela Torresa to 14-5, 2NC.