Rajewski od najmłodszych lat trenował kickboxing, w którym od dziecka odnosił same sukcesy. Niemalże cała rodzina Sebastiana - bracia oraz ojciec, są powiązani ze sportami walki. Dowiedz się kim jest Sebastian Rajewski.

Sebastian Rajewski - Najlepsze walki w MMA

Podczas KSW 76 mieliśmy okazję zobaczyć zestawienie Rajewski vs Parnasse. Walka o tymczasowy pas międzynarodowego mistrza w wadze lekkiej była bardzo wysoko postawioną poprzeczką dla Rajewskiego. Mimo jego przegranej, świetnie pokazał on charakter i ducha walki. Salahdine jest jednym z niemalże niezwyciężonych mistrzów KSW. Pojedynek trwał aż 4 rundy, podczas których Sebastian wykazał się swoimi świetnymi umiejętnościami.

Sebastian Rajewski świetnie pokazał się w ostatnich walkach przed debiutem w KSW. Zawalczył on podczas gali Armia Fight Night 7 w walce z Maciejem Kierzkowskim, a także na Babilon MMA 13 z Mariuszem Mazurem. Obydwu rywali efektownie znokautował wysokim kopnięciem!

https://twitter.com/BrygadzistaKazu/status/1299369072719732742

Sebastian Rajewski - Kariera w MMA

Zawodnik od najmłodszych lat trenował kickboxing, dzięki czemu miał duże predyspozycje do zaczęcia walki w oktagonie. W roku 2014 zadebiutował w formule MMA, pokonując Damiana Matwiejczuka na gali PLMMA 29.

Sebastian Rajewski - KSW

Poprzednie sukcesy Rajewskiego pozwoliły mu na podpisanie kontraktu z KSW. Zadebiutował on w nowej federacji 29 sierpnia 2020 roku, gdzie odniósł zwycięstwo z Armenem Stepanjanem. Za ten występ wieczoru organizacja zadecydowała nagrodzić go bonusem finansowym.

W następnym pojedynku podczas KSW 56, który stoczył 14 listopada 2020, Sebastian został znokautowany przez Filipa Pejicia po zaledwie 11 sekundach walki.

https://twitter.com/ChillemDafoe/status/1327702965369638914

Rajewski w latach 2021-2022 odniósł 3 zwycięstwa z rzędu - pokonując Savo Lazicia, Artura Sowińskiego oraz Niklasa Bäckströma.

Seria sukcesów pozwoliła mu odbyć walkę o mistrzowski pas podczas KSW 71 w kategorii lekkiej. Jednak sędziowie wskazali zwycięstwo aktualnego mistrza Mariana Ziółkowskiego.

12 listopada 2022 w walce wieczoru gali KSW 76, zastąpił kontuzjowanego Mariana Ziółkowskiego. Ponownie zawalczył w pojedynku mistrzowskim, tym razem o tymczasowy pas wagi lekkiej z mistrzem kategorii piórkowej – Salahdinem Parnasse. Jednak w rundzie czwartej Francuz skutecznie zapiął duszenie zza pleców, kończąc Rajewskiego.

Sebastian Rajewski - Osiągnięcia

Przedstawiamy aktualny bilans Sebastiana Rajewskiego:

Rekord w MMA: 12-8-0

Jednak poza profesjonalnymi walkami Rajewski ma również wiele innych wartych uwagi osiągnieć. Kiedy był młodszy często startował w mistrzostwach kick-boxingu czy kung-fu.

Kung-fu

  • 2003 - II Otwarty Puchar Płocka w Kung-fu, walki semi contact

Kick-boxing

  • 2008 - Mistrzostwa Świata Juniorów w Neapolu, formuła K-1
  • 2009 - Mistrzostwa Polski w kickboxingu juniorów, formuła low kick
  • 2011 - Mistrzostwa Polski w kickboxingu juniorów, formuła low kick

Sanda/Wushu

  • 2013 - Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wushu
  • 2014 - XX Mistrzostwa Polski w Sandzie

Sebastian Rajewski - Waga i wzrost

Rajewski waży w okolicach 70 kg, jest więc to kategoria lekka. Jeśli chodzi o wzrost zawodnika, mierzy on 1,78 m.

Sebastian Rajewski - Ciekawostki

Sebastian urodził się 21 maja 1992 w Płocku. Co ciekawe, jego trzej bracia Łukasz, Robert Jr oraz Mateusz również są zawodnikami. Ich ojciec Robert jest także trenerem w klubie Rajewski Team.