Organizacja KSW nie zwalnia tempa! Już w marcu 2021 roku odbyła się gala KSW 59. Kiedy KSW 59? Kto zawalczył na KSW 59? Jak wyglądała karta walk KSW 59? Jakie walki zobaczyliśmy na KSW 59? Wy pytacie, więc my odpowiadamy!

Kiedy KSW 59?

Kiedy KSW 59 – zapytali z pewnością wszyscy fani sportów walki, którzy śledzili wcześniejszą galę KSW – tę z numerem 58. Działo się wówczas sporo, nie obeszło się bez niespodzianek, więc to, kiedy KSW 59 się odbędzie, ciekawiło wszystkich spragnionych kolejnych emocji związanych z największą organizacją MMA w Polsce.

KSW, w swoim stylu, pierwsze szczegóły odnośnie przyszłej gali ogłosiło już podczas gali KSW 58. Dowiedzieliśmy się wówczas między innymi tego, kiedy KSW 59 się odbędzie oraz poznaliśmy pierwszych bohaterów najważniejszych walk przyszłej gali. Kiedy KSW 59? 20 marca 2021 roku. Tradycyjnie dla KSW – w sobotę wieczorem.

KSW 59 PPV

KSW 59 PPV – w tym przypadku nie było żadnych niespodzianek, porównując to do dotychczasowych ruchów KSW. Transmisja w systemie PPV KSW 59 kosztowała 40 złotych. Dostęp do KSW 59 PPV można było zamówić zarówno w Cyfrowym Polsacie, jak i w serwisie Ipla. Krótko mówiąc – identycznie, jak miało to w przypadku poprzednich gal spod szyldu KSW.

Kto na KSW 59?

To, kto na KSW 59 stoczy swoje pojedynki, z pewnością było najciekawsze z perspektywy kibica planującego obejrzeć galę. Kto na KSW 59 między innymi zawalczy, dowiedzieliśmy się już podczas gali KSW 58. Wtedy poznaliśmy pierwsze szczegóły gali KSW 59 – datę oraz bohatera walki wieczoru i pojedynku o pas. KSW ogłosiło wówczas powrót do klatki Mariusza „Pudziana” Pudzianowskiego oraz kolejną obronę mistrzowskiego pasa w kategorii koguciej Antuna Racicia.

Zobacz także: Zarobki Mariusza Pudzianowskiego

Kto na KSW 59 zawalczył w kolejnych pojedynkach, dowiadywaliśmy się stopniowo, w kolejnych tygodniach. KSW ogłosiło między innymi, że do startów po dłuższej nieobecności wróci Damian Janikowski, medalista olimpijski z Londynu. Z czasem odsłaniano kolejne karty. Podczas KSW 59 w wadze ciężkiej w szeregach największej polskiego organizacji MMA zadebiutował były zawodnik UFC, Darko Stosić, który zmierzył się z Michałem Włodarkiem. Debiut w KSW zanotował także uczestnik reality show "Tylko Jeden", Adrian Bartosiński oraz jeden z najbardziej utalentowanych polskich zawodników amatorskiego MMA, Cyprian Wieczorek.

 

 

Walki KSW 59

Walki KSW 59 zapowiadało się więc niezwykle emocjonująco. Rywalem Pudzianowskiego w pojedynku wieczoru miał być Serigne Ousmane Dia, znany jako "Bombardier". Mistrz Senegalskich zapasów ma na swoim koncie dwie walki w MMA – w obu wygrał. Nie ulega wątpliwości, że zmierzenie się z Pudzianem podczas walki KSW 59 miało być dla niego najtrudniejszym testem w dotychczasowej karierze. W dzień gali "Bombardier" doznał jednak mocnego ataku wyrostka robaczkowego i wypadł z karty walk. Zastąpił go debiutant Nikola Milanović.

Walki KSW 59 to także jeden pojedynek o pas - rywalem Racicia w pojedynku o mistrzostwo kategorii koguciej był Sebastian Przybysz. Był to rewanż za walkę z gali KSW 46 - wówczas jednogłośną decyzją sędziów triumfował Racić.

Rywalem Janikowskiego podczas KSW 59 był Jason Radcliffe, który w swoim ostatnim występie pokonał legendę polskiego MMA, Antoniego Chmielewskiego. Walki na KSW 59 stoczyli także bracia Rajewski - Łukasz zmierzył się z debiutującym w KSW Konradem Dyrschką, a Sebastian ze Slavo Laziciem. W ciekawym pojedynku w kategorii do 77 kilogramów zmierzyli się natomiast Krystian Kaszubowski i Michał Pietrzak.

Wyniki walk KSW 59

Mariusz Pudzianowski (14-7-1NC, 9 KO) pokonał Nikolę Milanovicia (0-1) przez TKO, runda 1
Sebastian Przybysz (8-2, 4 KO, 1 SUB) pokonał Antuna Racicia (25-9-1, 13 SUB) jednogłośną decyzją sędziów – walka o pas mistrzowski kategorii koguciej
Damian Janikowski (6-3, 4 KO, 1 SUB) pokonał Jasona Radcliffe’a (16-8, 10 KO, 4 SUB) przez TKO, runda 2
Michał Pietrzak (10-4, 3 KO, 2 SUB) pokonał Krystiana Kaszubowskiego (9-2, 2 KO, 1 SUB) niejednogłośną decyzją sędziów
Darko Stosić (14-4, 9 KO, 1 SUB) pokonał Michała Włodarka (8-3, 4 KO, 1 SUB) przez TKO, runda 2
Łukasz Rajewski (11-6, 5 KO, 2 SUB) pokonał Konrada Dyrschkę (11-2, 6 KO, 1 SUB) jednogłośną decyzją sędziów
Adrian Bartosiński (10-0, 7 KO) pokonał Lionela Padillę (8-2, 2 KO, 5 SUB) przez TKO, runda 3
Sebastian Rajewski (10-6, 4 KO) pokonał Savo Lazicia (10-6, 5 KO, 1 SUB) jednogłośną decyzją sędziów
Patryk Likus (1-0) pokonał Cypriana Wieczorka (0-1) jednogłośną decyzją sędziów