„Bombardier”, czyli Serigne Ousmane Dia, czyli rywal Mariusza Pudzianowskiego w walce KSW. Kim jest „Bombardier”? „Bombardier” kariera – jakie ma sukcesy? „Bombardier” walki – jaki jest jego bilans w pojedynkach na zasadach MMA? „Bombardier” - waga i wzrost – czy wiadomo, ile wynoszą?

Kim jest „Bombardier”?

Kim jest „Bombardier” - pytało zapewne wielu kibiców MMA, gdy KSW ogłosiło, że właśnie ten zawodnik będzie rywalem „Pudziana” na gali KSW 59. Serigne Ousmane Dia, znany jako „Bombardier” lub „B52”, urodził się w 1976 roku w Senegalu. Jeśli chodzi o wiek, „Bombardier” ma więc rocznikowo 45 lat.

„Bombardier” jest mistrzem senegalskich zapasów. Dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo świata w tej dyscyplinie – w 2002 i 2014 roku. Na swoim koncie ma także zdobycie tytułu „The King of the Arena”. Wiele osób w Polsce może zastanawiać się, kim jest „Bombardier”, natomiast w swojej ojczyźnie jest on gwiazdą i niezwykle rozpoznawalnym sportowcem. Podobnie zresztą jak sama dyscyplina senegalskich zapasów, której towarzyszą huczne pokazy artystyczne, a najważniejsze turnieje czy walki organizowane są na stadionach piłkarskich, które zapełniają się często do ostatniego miejsca.

- Urodziłem się w rodzinie rybaków. Byłem niegrzecznym dzieckiem, ciągle się biłem. Postanowiłem wtedy, że zrobię z tego swój zawód. Po powrocie z łowienia ryb siadałem i obserwowałem wojowników – powiedział „Bombardier” w oficjalnym trailerze walki z Pudzianowskim, wspominając swoje początki w sportach walki.

Sprawdź: Typy na KSW

 

 

 

„Bombardier” wzrost i waga

bombardier wzrost

Pojedynek z Pudzianowskim na KSW 59 zakontraktowany był w kategorii super ciężkiej. To już mówi samo za siebie – wzrost i waga „Bombardiera” są naprawdę imponujące. Biorąc pod uwagę dostępne dane wzrost „Bombardiera” to około 198 centymetrów, a waga – 140 kilogramów. Zapowiadała się więc „ciężka” walka!

„Bombardier” kariera

„Bombardier” kariera w zapasach – w senegalskiej odmianie zapasów jego osiągnięcia są naprawdę spore. Dość powiedzieć, że dwukrotnie zdobył tytuł najlepszego zawodnika, a w Senegalu uważany jest za swego rodzaju legendę tej dyscypliny sportu. Można więc powiedzieć, że kariera „Bombardiera” w zapasach została ukoronowana największymi sukcesami, w związku z czym zaczął on zajmować się czymś innym. Przeszedł więc drogę podobną do „Pudziana”, który również po tym, jak osiągnął wszystko, co było do wygrania, jeśli chodzi o dźwiganie ciężarów, zajął się MMA.

- To jest zapaśnik i trzeba będzie uważać, żeby nie obalił. Co prawda mnie ciężko położyć, ale gdy wejdzie efekt zmęczenia, to można samemu się wyłożyć. To kawał chłopa i gdyby się na mnie położył, to mamo ratuj! - powiedział w swoim stylu "Pudzianowski" w wywiadzie dla Polsatu Sport, analizując swojego najbliższego przeciwnika.

„Bombardier” walki

walki bombardier

Wielu kibiców zastanawia się, czy dla „Bombardiera” walka z Pudzianowskim będzie debiutem w MMA. Odpowiadając – nie, Serigne Ousmane Dia ma już na swoim koncie dwa starty w pojedynkach na zasadach MMA. „Bombardier” walki stoczył w Szwajcarii oraz Anglii. W debiucie zmierzył się z innym znanym zawodnikiem senegalskich zapasów, Amadou Papis Konezem, a w drugim pojedynku walczył przeciwko Danialowi Podmore.

Walki „Bombardiera” w obu przypadkach były najważniejszymi pojedynkami gali, podobnie jak to będzie miało miejsce w przypadku walki „Bombardier” vs „Pudzian”. W obu przypadkach wygrał w pierwszych rundach, rozbijając swoich rywali ciosami w parterze.

Przed KSW „Bombardier” walki w MMA stoczył więc dwie i jego bilans był idealny – dwie wygrane, dwie przed czasem, dwie w pierwszych rundach.

„Bombardier” KSW

„Bombardier” KSW – tego typu połączenie po raz pierwszy usłyszeliśmy w połowie lutego 2021 roku, kiedy KSW ogłosiło, że Senegalczyk będzie rywalem Pudzianowskiego na gali KSW 59. Jak się jednak okazało, do walki nie doszło, gdyż Bombardier dostał zapalenia wyrostka robaczkowego w dzień gali i musiał się wycofać. Do czego nie doszło wtedy, doszło na KSW 64 - Bombardier został znokautowany przez Pudziana w 18 sekund i doznał pierwszej porażki, jeśli chodzi o starty w KSW.


Kim jest „Bombardier”?
„Bombardier” jest mistrzem senegalskich zapasów. Dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo świata w tej dyscyplinie – w 2002 i 2014 roku. Na swoim koncie ma także zdobycie tytułu „The King of the Arena”. Wiele osób w Polsce może zastanawiać się, kim jest „Bombardier”, natomiast w swojej ojczyźnie jest on gwiazdą i niezwykle rozpoznawalnym sportowcem.
Kto był rywalem Bombardiera na KSW 64?
Rywalem Senegalczyka na KSW 64 był Mariusz Pudzianowski.