Salahdine Parnasse vs Sebastian Rajewski, czyli walka wieczoru KSW 76 o pas w wadze lekkiej. Początkowo po raz piąty pasa mistrzowskiego miał bronić Marian Ziółkowski, ale niestety kontuzja wyeliminowała go z walki. Jaki był przebieg tego pojedynku?

Parnasse vs Rajewski KSW 76

O tym, że walka Salahdine Parnasse vs Sebastian Rajewski będzie pojedynkiem wieczoru gali KSW 76, przekonaliśmy się w październiku 2022 roku. Wówczas KSW ogłosiło, że niesamowity 24-latek z Francji zmierzy się na listopadowej gali z 30-letnim Rajewskim, który przegrał swój ostatni pojedynek na 71 odsłonie KSW. Dla wielu była to spora niespodzianka, bo początkowo walka wieczoru miała wyglądać zupełnie inaczej. Parnasse miał rywalizować z Marianem Ziółkowskim, który dotychczas czterokrotnie bronił pasa mistrzowskiej wagi lekkiej KSW.

Kto wygrał walkę Parnasse vs Rajewski KSW 76?

O tym, kto wygrał walkę Parnasse vs Rajewski na KSW 76, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 12 listopada. Właśnie na ten dzień zaplanowana była bowiem gala KSW 76. Z racji tego, że pojedynek Parnasse vs Rajewski był walką wieczoru, na rozstrzygnięcie tego starcia trzeba było poczekać najdłużej, bo do samego końca gali.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Parnasse vs Rajewski, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów faworytem tego starcia był Francuz.

Wynik walki Parnasse vs Rajewski KSW 76

Wynik walki Parnasse vs Rajewski na KSW 76 z pewnością byłby zaskoczeniem, jeśli to Sebastian Rajewski wygrałby ten pojedynek. Owszem, dla Francuza był to debiut w wadze lekkiej KSW, ale Rajewski nie miał przepracowanego pełnego obozu przygotowawczego. Parnasse to wschodząca gwiazda, która z walki na walkę rozwija swoje umiejętności. W ostatnim boju poddał w czwartej rundzie Daniela Rutkowskiego, a wcześniej poradził sobie z Danielem Torresem, odbierając mu pas mistrzowski. Wiele osób zwracało jednak uwagę, że Rajewski może być niewygodnym przeciwnikiem dla Salahdine'a ze względu na jego stójkę i może zaskoczyć swoim stylem. O wyniku walki Parnasse vs Rajewski dowiedzieliśmy się zatem 12 listopada.

Opis walki Parnasse vs Rajewski KSW 76

Opis walki Parnasse vs Rajewski KSW 76, czyli jak mógł przebiegać ten pojedynek?

Runda I

W pierwszej odsłonie walki Parnasse vs Rajewski panowie przez dłuższy czas badali się nawzajem, co jakiś czas zadając pojedyncze ciosy. W pewnym momencie Francuz przyspieszył tempo i trafił Polaka prawymi prostymi. Rajewski starał się zwodzić rywala balansem ciała i próbując kopnięć.

Runda II

Po minucie drugiej odsłony Parnasse spróbował obalenia i szybko doprowadził do skutecznej akcji. Pod siatką zdominował Rajewskiego, który nieudolnie próbował wstać, dostając w trakcie grad ciosów. Polak był w dużych opałach i wydawało się, że sędzia zakończy pojedynek przed czasem, jednak charakterny Polak przetrzymał próbę duszenia zza pleców. Rajewski w końcu wstał, ale po chwili ponownie Francuz go obalił. Na minutę przed końcem starcie wróciło do stójki, a tempo opadło.

Runda III

Parnasse dzięki swojej szybkości umiejętnie punktował Rajewskiego, korzystając ze swojego zasięgu. Na minutę przed końcem trzeciej rundy w lewym oku Polaka pojawiła się krew, przeszkadzając mu w walce.

Runda IV

Nad lewym okiem Rajewskiego pojawiło się spore rozcięcie. Francuz widząc kontuzjowanego rywala, trafił Rajewskiego w to miejsce i jeszcze bardziej je rozbił. Po kolejnym prawym prostym Polak zachwiał się na nogach i zalał się krwią. Po jednej z kolejnych prób duszenia Parnasse doszedł do perfekcyjnej pozycji i zapiął duszenie zza pleców, po których Polak musiał się poddać.

Salahdine Parnasse pokonał Sebastiana Rajewskiego przez poddanie w czwartej rundzie.

Zobacz także - wyniki gali KSW 76