Łukasz Rajewski to wysoko utytułowany polski kick-boxer oraz zawodnik mieszanych sztuk walki w wadze piórkowej, oraz lekkiej. Mężczyzna brał udział w galach takich jak KSW, ACB, Makowski Fighting Championship, Babilon, Cage Warriors, czy też XFS - Night of Champions.

Łukasz Rajewski - Najlepsze walki

Jak można się domyślać, Rajewski jest ikoną kick-boxingu, dlatego też nic dziwnego, że w tej formule udało mu się odbyć najwięcej starć. Jedną z najlepszych, jakie udało mu się stoczyć bez wątpienia, był pojedynek, w którym jego przeciwnikiem był Sahil Siraj. Walka obu panów miała miejsce podczas XTB KSW 78. Rajewski pokonał swojego rywala poprzez TKO, a dokładniej prawy sierpowy i ciosy pięściami.

Innym pojedynkiem, o którym bez żadnych wątpliwości trzeba wspomnieć, jest walka podczas 11 edycji Babilon MMA. Działo się to 13 grudnia 2019 roku w trakcie wydarzenia organizowanego w Radomiu. To właśnie wtedy Rajewski pokonał Piotra Przepiórkę przez poddanie. Udało mu się to dokładnie poprzez duszenie zza pleców, które zakończyło pojedynek w 2 minucie i 10 sekundach 3 rundy.

Łukasz Rajewski - Kariera

Jeśli chodzi o karierę Łukasza Rajewskiego, to należy ona do owocnych. Wszystko za sprawą faktu, że przewijał się on przez masę rozmaitych organizacji. W rezultacie jego doświadczenie mogliśmy dostrzec w kolejnych walkach, jakie odbywał. Jeśli chodzi o debiut w MMA, to odbył go podczas PLNMMA 28. Był to jego pierwszy raz w kategorii piórkowej w starciu z Jackiem Wojnickim i zakończył się zwycięstwem Rajewskiego.

2 miesiące po swoim debiucie, wystąpił w XFS – Night of Champions. Tym razem już w 3 minucie i 17 sekundach I rundy udało mu się triumfować nad Piotrem Kosińskim. Potem przyszedł czas na porażkę w trakcie debiutu na gali KSW. To właśnie w trakcie 27 edycji Rajewski przeszedł do wagi lekkiej i przegrał w starciu z Łukaszem Chlewickim. Ten werdykt był motywowany jednogłośną decyzją sędziów.

Po dwóch porażkach KSW postanowił spróbować szczęścia w innych organizacjach. Przkładowo zawalczył w federacji Makowski Fighting Championship. To właśnie tutaj udało mu się zdobyć 2 zwycięstwa z rzędu - jedno poprzez jednogłośną decyzję, a drugie dzięki TKO w 52 sekundzie pierwszej rundy. Zawalczył jeszcze w King of Kings, XFS – Night of Champions, jak również ACB. Później w jego karierze przewinęło się także Cage Warriors oraz parokrotnie Babilon MMA.

Łukasz Rajewski - KSW

Jak wiadomo, to KSW jest federacją, w której Rajewskiemu udało się stoczyć najwięcej pojedynków w swojej karierze. Ta liczba opiewa dokładnie na 10, choć w najbliższym czasie może się jeszcze powiększyć. Z tego też względu nie można pominąć tego fragmentu w karierze zawodnika. Na wspomnianą liczbę starć udało mu się zdobyć 5 zwycięstw oraz 5 porażek. Na ten moment znajduje się jednak na prostej drodze do triumfów po zwycięstwie na XTB KSW 78 z Sahilem Sirajem. Wielki powrót zaznaczył więc mocnym krokiem.

W przeszłości udało mu się pokonać wówczas niemal niepokonanego Konrada Dyrschkę poprzez jednogłośną decyzję sędziów. Miało to miejsce w trakcie KSW 59 odbywającego się w Łodzi. Nie można zapomnieć także o pojedynku, który odbył z Bartłomiejem Koperą. W tym przypadku również przewalczył 3 rundy, a jego wygrana nie była jednogłośna.

W trakcie KSW 70 pojedynkował się z Francisco Barrio. W 2 minucie i 52 sekundzie II rundy doszło do poddania przez duszenie zza pleców. Była to druga przegrana z rzędu, którą zapoczątkowała walka na KSW 66 z Donovanem Desmae. W tym przypadku również doszło do poddania w II rundzie. Z powodu tych przegranych walka z Sirajem była tak ważna, gdyż zakończyła się wygraną.

Jak na razie, ostatni pojedynek odbył na XTB KSW 85, gdy jego przeciwnikiem był Wilson Varela. W tym starciu doszło do 3 rund, w trakcie których to przeciwnik Rajewskiego wykazał się lepszymi umiejętnościami. Rezultatem walki było jednogłośne zwycięstwo Vareli.

Łukasz Rajewski - Babilon MMA

Poza walkami w Konfrontacji Sztuk Walk mężczyzna brał udział w innych mniejszych organizacjach. Jedną z nich jest oczywiście Babilon MMA, w którym udało mu się zawalczyć na ten moment dwukrotnie. Pierwszy pojedynek w tej federacji Rajewski odbył na Babilon MMA 7, kiedy to zmierzył się z Danielem Rutkowskim. Całość zakończyła się po trzech pełnych rundach, a werdyktem była porażka Łukasza jednogłośną decyzją sędziów.

4 gale później zawodnik powrócił ze zdwojoną siłą. W rezultacie udało mu się spektakularnie pokonać Piotra Przepiórkę. Stało się to w trakcie 2 minut i 10 sekund rundy trzeciej przez poddanie. Tutaj Rajewski zdecydował się na duszenie zza pleców, które w ostatecznym rozrachunku okazało się nad wyraz skuteczne.

Łukasz Rajewski - XFS - Night of Champions

Łukasz Rajewski miał okazję zawalczyć także na eventach sportowych, takich jak XFS - Night of Champions. Był to cykl gal profesjonalnego wrestlingu, które były organizowane przez federację WWE. Cała działalności organizacji miała miejsce pomiędzy 2001 a 2015 rokiem. Pierwszy raz, mężczyzna miał swój udział w szóstej edycji. Pojedynek toczył wtedy z Piotrem Kosińskim. Rajewski zwyciężył w 1 rundzie poprzez KO.

Jeśli chodzi o jego drugi występ w XFS, to pojawił się on na 9 edycji wydarzenia w Poznaniu i zmierzył się umiejętnościami z Semenem Tyrlyą. Była to spektakularna walka, gdyż trwała zaledwie 39 sekund. Okazuje się, że właśnie w pierwszej rundzie doszło do TKO poprzez uderzenia i Rajewski po raz kolejny był tym wygranym.

Łukasz Rajewski - Makowski Fighting Championship

Warto wspomnieć, że zawodnik wagi lekkiej i piórkowej postanowił pojawić się na dwóch galach organizowanych przez Makowski Fighting Championship. Jego debiut na tym wydarzeniu miał miejsce podczas 8 edycji eventu w 2015 roku. W trakcie tej imprezy sportowej zawalczył z Girikhanem Chamurzajewem i udało im się stoczyć wszystkie 3 rundy. Po ich zakończeniu Rajewski został ogłoszony zwycięzcą jednogłośną decyzją tego starcia.

Kolejny pojedynek miał miejsce już na kolejnej gali tej organizacji, czyli numeru 9. Tym razem Łukasz pojedynkował się z Aleksandrem Zawadzkim. W tym przypadku wystarczyły 54 sekundy, aby przekonać się, kto jest lepszym fighterem. Polak zasypał Białorusina uderzeniami w pierwszej rundzie, co zakończyło się TKO.

Łukasz Rajewski - Osiągnięcia

Jak można się domyślać, mężczyzna na swoim koncie zgromadził całą masę imponujących osiągnięć. W przypadku Kick Boxingu zdobył Zawodowe Mistrzostwo Europy Kickboxing Low Kick WKA, jak również Zawodowe Mistrzostwo Polski Kickboxing Low Kick PZKB. Ponadto w tej dyscyplinie sztuk walk otrzymał kolejno:

  • III miejsce - Mistrzostwa Europy Low-Kick WAKO w 2007, Faro
  • Mistrzostwo Polski K-1 Kickboxing Low-Kick w latach 2007-2009
  • Mistrzostwo Świata K-1 WKA w 2009 roku
  • II miejsce - Puchar Świata Kickboxing Low Kick w 2009, Szeged
  • III miejsce - Mistrzostwa Europy K-1 WAKO w 2010, Baku
  • III miejsce - Puchar Świata Kickboxing Low Kick w 2010, Szeged

To jednak nie koniec tytułów, którym Rajewski może się pochwalić. Trzeba również wspomnieć o jego sukcesach w Sandzie, czyli chińskim nowożytnym sposobie walki. W tym przypadku zdołał zdobyć nagrody i zwycięstwa, takie jak:

  • II miejsce - Puchar Świata Sanda w 2003, Perugia
  • I miejsce - Mistrzostwa Świata Sanda w 2004, Perugia
  • Mistrz Polski Sanda w latach 2006-2013
  • II miejsce - Mistrzostwa Europy Sanda w 2009, Warszawa

Jak utalentowany zawodnik po różnymi kątami, Łukasz Rajewski może się pochwalić znajomością chińskich sztuk walki, czyli Wushu. Ma on ją na tyle opanowaną, że w tej dziedzinie również otrzymał kilka uznać. Mowa tutaj o dwukrotnym Mistrzostwie Polski Wushu w latach 2007-2008. Co więcej, w 2008 roku udało mu się także uzyskać tytuł Vice Mistrza Europy Seniorów Wushu.

Łukasz Rajewski - Waga i wzrost

Jak powszechnie wiadomo, wśród profesjonalnych zawodników sportów walki, waga ma ogromne znaczenie. Rajewski najczęściej pojawia się w wadze lekkiej lub piórkowej. Z tej racji nikogo nie dziwi, że waży on 70 kilogramów. Jego wzrost natomiast opiewa na 177 centymetrów.

Łukasz Rajewski - Najciekawsze informacje

Zawodnik KSW Łukasz Rajewski urodził się 26 maja 1989 roku w Płocku. Swój debiut w profesjonalnych galach sztuk walki udało mu się odbyć w 2014 roku. Posługuje się stylami walki, takimi jak Kickboxing, Sanda i Wushu. Zdarza mu się posługiwać pseudonimem, który brzmi "Raju". Na ten moment jego rekord opiewa na 22 odbyte walki, z czego 12 to zwycięstwa.

Co ciekawe, jego trzej bracia Robert Jr, Mateusz oraz Sebastian również są zawodnikami. Na dodatek ich ojciec, Robert pełni funkcję trenera w klubie Rajewski Team. Łukasz miał również okazję występować w rosyjskiej federacji ACB, która w międzyczasie zmieniła nazwę na ACA. W pierwszej walce, która odbyła się w 2016 roku, nie doszło do rozstrzygnięcia, gdyż mężczyzna został sfaulowany.

W 2019 roku ponownie podjął się walki w federacji, jednak przegrał z Łukaszem Koperą w 3 rundzie przez poddanie, a dokładniej duszenie gilotynowe. Aktualnie, Rajewski dokonał wielkiego powrotu do KSW, więc można tylko czekać na jego kolejne zwycięskie pojedynki w federacji.