Patryk Surdyn to polski zawodnik MMA wagi koguciej, który w trakcie swojej kariery występował w federacjach, takich jak KSW, PLMMA czy też Armia Fight Night. Poznajcie najważniejsze informacje dotyczącego tego fightera.

Patryk Surdyn - Najlepsze walki w MMA

Mężczyzna ma na swoim koncie kilkanaście przewalczonych walk w zawodowym MMA. Z tego też względu, warto wymienić te, które uważa się w jego karierze za najlepsze. Jedną z nich z pewnością możemy nazwać pojedynek, w którym zmierzył z Igorem Wojtasem podczas Armia Fight Night 3. Było to trzecie starcie w jego karierze i zakończyło się jednogłośnym zwycięstwem po przewalczeniu pełnego dystansu przez zawodników.

To jednak nie koniec starć, o których trzeba wspomnieć w tym przypadku. Koniecznie powinniśmy wspomnieć również o jego walce na gali Armia Fight Night 5, kiedy to zawalczył z Sylwestrem Millerem. Ta wygrana bez wątpienia zalicza się do specjalnych w jego karierze, gdyż pojedynek zakończył się w 26 sekundzie I rundy! Jest to jego rekordowe ukończenie walki.

Surdyn zdecydował się wówczas na ciosy łokciami i to właśnie one zapewniły mu spektakularne zwycięstwo. Warto tutaj wspomnieć, że rzadko zdarza się, by ten zawodnik wygrywał przed czasem. Jest to jeden z kilku wyjątkowych w porównaniu do decyzji, które w jego przypadku zapadają najczęściej.

Patryk Surdyn - Kariera w MMA

Nim mężczyzna rozpoczął swoją karierę w zawodowym MMA, odbył siedem amatorskich walk. Co ciekawe, żadnego z tych pojedynków nie przegrał. Swój amatorski debiut odbył w 2013 roku podczas ALMMA 38: Puchar Polski Centralnej. Było to na 3 lata przed jego profesjonalnym debiutem. Zmierzył się wówczas z Krzysztofem Gorolem, którego pokonał w 1 minutę poprzez dźwignię prostą na staw łokciowy.

Co ciekawe, podczas tej samej gali podjął się jeszcze dwóch rywali, których także pokonał. Najpierw zwyciężył z Robertem Ptasińskim przez decyzję, a następnie w ten sam sposób pokonał Gabriela Pudełka. We wspomnianej federacji odbył praktycznie wszystkie swoje starcia amatorskie za każdym razem, odnosząc upragnione zwycięstwo. Przyszedł jednak czas na jego oficjalny debiut.

Pierwszy raz zmierzył się zawodowo z Michałem Chyczewskim podczas PLMMA 66 w 2016 roku. Jego wygrana została przesądzona w 3 minucie i 17 sekundzie drugiej rundy. To właśnie wtedy zdecydował się na duszenie trójkątne, które zapewniło mu pierwsze profesjonalne zwycięstwo. Później rozpoczął serię walk w Armia Fight Night, a następnie znalazł się pod skrzydłami KSW, gdzie pozostał.

Patryk Surdyn - KSW

Jak można się domyślać, organizacją, z którą Surdyn jest na ten moment najdłużej związany, jest oczywiście Konfrontacja Sztuk Walki. Swój debiut w tej federacji zaliczył podczas KSW 55, gdzie stanął do pojedynku z Damianem Stasiakiem. Nie było to jednak udane starcie i zakończyło się przegraną Patryka. Jego rywal postawił na duszenie trójkątne ramionami w ostatniej minucie drugiej rundy.

Kolejny pojedynek również nie należał do tych, które zawodnik chciałby pamiętać. W trakcie KSW 60 zawalczył z Jakubem Wikłaczem, który pokonał go poprzez jednogłośną decyzję sędziów. Później jednak udało mu się osiągnąć upragnioną wygraną. Na 66 evencie federacji stanął do walki z Davidem Martinikiem. Pokonał go dzięki jednomyślnej decyzji sędziów po starciu na pełnym dystansie.

Kolejne zwycięstwo osiągnął nieco później, bo aż 6 wydarzeń później na KSW 72 stając do starcia z Gustavo Olivierą. W tym przypadku również jednogłośna decyzja zaważyła o finalnej wygranej. Później jednak przyszedł czas na gorsze wieści. Podczas 12 sekund 3 rundy na KSW 82 przegrał z Werllesonem Martinsem. Swoje zwycięstwo zawdzięczył uderzeniom oraz ciosem kolanem.

Ostatnie starcie Surdyna w federacji miało miejsce na KSW 85, kiedy zawalczył z Kamilem Szkaradkiem. Panowie przewalczyli cały dystans, jednak starcie nie skończyło się pozytywnie dla Patryka. Przegrał on ze swoim rywalem przez jednogłośną decyzję sędziów.

Patryk Surdyn - Armia Fight Night

Drugą federacją, w której mogliśmy zobaczyć umiejętności Patryka Surdyna jest oczywiście Armia Fight Night. Swoją pierwszą walkę w organizacji odbył w 2018 roku podczas drugiej edycji wydarzenia. Jego rywalem był Piotr Kamiński, którego udało mu się pokonać po przewalczeniu pełnego dystansu. Sędziowie jednomyślnie uznali wówczas jego za zwycięzcę. To jednak nie koniec jego przygody.

Drugą walkę w Armia Fight Night wygrał na kolejnej gali z rzędu z Igorem Wojtasem. Następnym razem pojawił się na czwartej edycji, gdzie stanął do walki z Yuriim Bosyiem. Surdyn zakończył walkę po niemal 10 sekundach od wybicia 4 minuty rundy II. Udało mu się wtedy wygrać dzięki skutecznemu duszeniu od tyłu swojego przeciwnika.

Między czwartą a piątą galą miał stanąć do pojedynku z Jakubem Wikłaczem, jednak została ona odwołana. Z tego też względu pojawił się na Armia Fight Night, gdzie zwyciężył z Sylwestrem Millerem w kilkanaście sekund. Było to jego ostatnie starcie pod skrzydłami tej organizacji.

Patryk Surdyn - Waga i wzrost

Ile mierzy i waży Patryk Surdyn? Jak wiadomo, mężczyzna występuje w wadze koguciej, więc nic dziwnego, że opiewa ona na około 61,6 kilogramów. Jeśli chodzi o wzrost, to zawodnik mierzy 173 centymetry.

Patryk Surdyn - Ciekawostki

Wśród ciekawych informacji dotyczących Patryka Surdyna z pewnością znajdziemy jego datę urodzenia. Mężczyzna urodził się 22 maja 1995 roku. Mając te wiedzę, jesteśmy świadomi, że do jego debiutu w zawodowym MMA doszło, gdy miał on nieskończone 21 lat. Jeśli zaś chodzi o rozpoczęcie amatorskiej ścieżki mieszanych sztuk walk, to miało ono miejsce kilka dni przed jego 18 urodzinami.

Aktualnie mężczyzna trenuje w Fight Club Łomża, a jego grupa menadżerska to Artnox Fight Sport, w której znajdziemy wielu popularnych zawodników. Co ciekawe, mężczyzna po zakończeniu jednej ze swoich walk w 2019 roku oświadczył się swojej wybrance serca w klatce. Jego pytanie uzyskało twierdzącą odpowiedź, a według aktualnych wiadomości para wciąż jest razem szczęśliwa.

Nie możemy zapomnieć o tym, że mężczyzna aktywnie prowadzi swoje social media. Na Instagramie znajdziecie go pod nazwą @patryk_surdyn. Na koncie udało mu się zgromadzić niemal 8,5 tysiąca obserwacji. Patryk najczęściej dzieli się ze swoimi obserwatorami relacjami z przygotowań do swoich walk, ich przebiegu oraz rezultatów. Przykłada również dużą wagę do świąt narodowych.


Ile lat ma Patryk Surdyn?
Patryk Surdyn urodził się 22 maja 1995 roku, a więc obecnie ma 28 lat.
W jakim wieku Surdyn zadebiutował w zawodowym MMA?
Patryk Surdyn zadebiutował w zawodowym MMA mając niemal 21 lat.