Adrian Zieliński to zawodnik, który może być znany z występów w FEN MMA. Początkowo jednak dał się poznać jako fighter muay thai oraz kick-bokser. Zieliński zdążył również zdobyć pas mistrzowski w FEN. Co warto wiedzieć o tym zawodniku?

Adrian Zieliński - najlepsze walki w MMA

Jednym z największych sukcesów w karierze Zielińskiego było zdobycie pasa w FEN MMA w kategorii piórkowej. Miało to miejsce 15 czerwca 2019 roku. To wtedy pokonał on Fabiano Silvę. Wcześniej zawodnik z Brazylii bił się już w naszym kraju. Co ciekawe typy FEN często wskazywały Adriana Zielińskiego jako faworyta. Polak robił od początku walki wszystko, by ta toczyła się jak najdłuższy czas w stójce. Dzięki temu zwiększała się szansa na ostatecznie zwycięstwo.

Ostatecznie popularny Jacarezinho nie wyszedł na 3. rundę ze względu na odniesioną kontuzję. To pozwoliło Zielińskiemu zostać nowym mistrzem wagi piórkowej organizacji FEN.

Dobrze pamiętana jest także walka z wcześniejszej gali FEN. Był to debiut Zielińskiego w tej organizacji. Stało się to dokładnie podczas FEN 24. Na początku starcie toczyło się w wolnym tempie. Niespodziewanie jednak Zieliński zaczął dynamicznie atakować rywala, przez co ten upadł. To był doskonały moment na nokaut. Dodatkowo zawodnik otrzymał bonus za nokaut wieczoru. Można więc powiedzieć, że pierwsza walka w federacji FEN była wręcz wymarzona dla Zielińskiego.

Adrian Zieliński - kariera w MMA

Początku Adrian Zieliński walczył w muay thai i kick-boxingu. Od 2009 roku startuje tylko i wyłącznie na ringach MMA. W tym czasie miało miejsce już kilkadziesiąt walk z jego udziałem. Takie takich, po których zawodnik sięgał po pas mistrzowski. W latach 2013-2015 chwalił się serią 7 zwycięstw z rzędu. Zdecydowana większość pojedynków kończona jest przed czasem. Zieliński ma zwyczaju dążyć do nokautu. Gdy już do niego dochodzi to rywale długo zbierają się z parteru jak np. wspomniany Kamil Łebkowski.

Adrian Zieliński FEN

Debiut Zielińskiego w FEN przypadł na 16 marca 2019 roku. Od tego czasu stale bierze on udział w galach tej organizacji. Choć bilans jest korzystny, to jednak zdarzają mu się porażki. Najbardziej dotkliwe to te, podczas których tracił pas lub przegrywał walkę o niego. Ta druga sytuacja miała miejsce 15 października 2022 roku. Wtedy Zieliński przegrał z Cezarym Oleksiejczukiem.

W dalszym ciągu możemy oczekiwać, że nazwisko fightera będzie znajdować się na kolejnych kartach walk FEN. Zieliński to zawodnik, który gwarantuje dynamiczne i ciekawe pojedynki.

Adrian Zieliński osiągnięcia

Adrian Zieliński ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Niektóre z nich dotyczą jeszcze kick-boxingu. Jak prezentuje się lista sukcesów, które Zieliński odnotował już w MMA?

  • Mistrzostwa Polski Amatorskiego MMA - 1. miejsce
  • Mistrzostwa Polski Południowej Amatorów - 3. miejsce
  • Finalista turnieju Celtic Gladiator w wadze lekkiej (2012)
  • Mistrz PLMMA w wadze lekkiej (2013-15)
  • Mistrz FEN w wadze piórkowej (2019)

Możliwe, że w przyszłości ponownie zawodnikowi przyjdzie mierzyć się w walce o pas. Trzeba jednak pamiętać, że jest to bardzo doświadczony fighter, więc może nie mieć już na to zbyt wiele czasu.

Adrian Zieliński waga i wzrost

Waga Adriana Zielińskiego to najczęściej okolice 70 kg. Mierzy on 177 centymetrów.

Adrian Zieliński - ciekawostki

Adrian Zieliński urodził się 5 grudnia 1986 w Olsztynie. Na co dzień trenuje on w Berkut Arrachion Olsztyn. Pierwsze sukcesy odnotowywał on w boksie tajskim i kick-boxingu. Mowa tutaj o:

  • Puchar Polski w Muay Thai IFMA - 2 miejsce (2006)
  • Zdobywca Pucharu Polski w Muay Thai IFMA (2007)
  • Mistrzostwa Świata ISKA w kickboxingu - 2. miejsce w formule low kick (2008)
  • Zdobywca Pucharu Europy ISKA w formule K-1 (2008)

Dotąd walczył w federacji FEN w ramach 2 kategorii wagowych. Były to kategorie piórkowa i półśrednia. Bardzo możliwe, że w kolejnych galach FEN ponownie ujrzymy tego zawodnika.