Cezary Oleksiejczuk to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników MMA młodego pokolenia w Polsce. Oleksiejczuk wiek – ile ma lat? Brat Cezarego Oleksiejczuka – jak Michał Oleksiejczuk radzi sobie w UFC? Oleksiejczuk Wotore – jak wypadł w debiutanckiej walce?

Oleksiejczuk kariera

Cezary Oleksiejczuk treningi MMA rozpoczął jako 14-latek. Szybko zaczął też startować amatorsko, debiutując w 2014 roku na gali PLMMA 37. Przegrał wówczas z Robertem Ptasińskim. W kolejnych walkach radził sobie znacznie lepiej, wygrywając sześć amatorskich pojedynków z rzędu.

Rekord Oleksiejczuka w amatorskim MMA wynosi 35-6. Młodszy z braci Oleksiejczuk zdobył wiele medali na zawodach ALMMA.

Oleksiejczuk MMA

Kariera Oleksiejczuka w zawodowym MMA rozpoczęła się w marcu 2018 roku, kiedy na gali TFL 13 pokonał w drugiej rundzie przez techniczny nokaut Jakuba Martysa. Na TFL 14 kilka miesięcy później wygrał z Vadimem Yakshukiem, a na TFL 15 doznał pierwszej porażki w karierze, przegrywając przez duszenie gilotynowe w pierwszej rundzie z Kamilem Dolgowskim.

Oleksiejczuk walki

walki oleksiejczuka

Następnie pokonał Marcina Pionke, ale w swojej pierwszej walce w 2019 roku przegrał z Jackiem Jędraszczykiem na gali RWC 2. Kolejne dwie wygrane zwyciężył w pierwszych rundach poddaniami - kolejno ze znacznie bardziej doświadczonym Jackiem Bednorzem na gali Armia Fight Night i z Antonen Franjiciem na RWC 5.

Oleksiejczuk FEN

W 2021 roku Cezary Oleksiejczuk związał się kontraktem z jedną z największych polskich organizacji MMA, czyli Fight Exclusive Night. Debiut Oleksiejczuka w FEN zaplanowany był na galę z numerem 32, a jego rywalem miał być Piotr Walawski.

Ostatecznie przeciwnikiem młodszego z braci Oleksiejczuk był Djamil Chan, którego młody zawodnik rozbił w pierwszej rundzie ciosami, notując udany debut w FEN.

Oleksiejczuk UFC

Nazwisko „Oleksiejczuk” wielu kibicom sportów walki może kojarzyć się z Michałem Oleksiejczukiem. Starszy brat Cezarego Oleksiejczuka rywalizuje w największej federacji MMA na świecie od 2017 roku. Bilans „Lorda” w UFC to trzy wygrane i dwie porażki. Debiutancki pojedynek z Khalilem Rountree zakończył się werdyktem "no contest".

Jeśli chodzi o wiek, Cezary Oleksiejczuk ma 20 lat. Z kolei jego brat Michał ma 25 lat.

Oleksiejczuk zarobki

zarobki oleksiejczuka

Zarobki Cezarego Oleksiejczuka w zawodowym MMA nie są znane. Z racji tego, że jest on na początku swojej kariery, z pewnością nie są to jak na razie imponujące kwoty. Zmieni się to na pewno po angażu w Fight Exclusive Night, gdzie powinien zarabiać najlepiej w karierze.

Sprawdź: Zarobki zawodników MMA

Oleksiejczuk Wotore

Oprócz startów w amatorskim MMA czy na galach Armia Fight Night, Cezary Oleksiejczuk ma na swoim koncie także walkę dla organizacji Wotore - MMA na gołe pięści. Na Wotore 3 Oleksiejczuk zmierzył się w superfighcie z Damianem Majewskim, wygrywając z rywalem wywodzących się ze sportów stójkowych przez poddanie duszeniem anakonda.

- Chciałem tu wystąpić, mega gala. Chciałbym częściej się tu pokazywać, jeśli włodarze dadzą mi szansę. Czułem się świetnie. Wyszedłem bez żadnego strachu, jeszcze bardziej nabuzowany niż do walki na zasadach MMA - przyznał młodszy z braci Oleksiejczuk po debiutanckiej walce na Wotore w rozmowie z MMA Rocks.


Kim jest Cezary Oleksiejczuk?
Cezary Oleksiejczuk to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników MMA młodego pokolenia w Polsce.
Z kim zmierzył się Oleksiejczuk na gali Wotore 3?
Na Wotore 3 Oleksiejczuk zmierzył się w superfighcie z Damianem Majewskim, wygrywając z rywalem wywodzących się ze sportów stójkowych przez poddanie duszeniem anakonda.