FEN to polska organizacja zajmująca się promowaniem gal MMA. Dodatkowo jako jedna z niewielu skupia się także na walkach K-1. Pierwsza gala odbyła się prawie 10 lat temu. Ze względu na to FEN stało się rozpoznawalną marką. Poniżej przybliżamy wszystko, co musisz wiedzieć o tej organizacji oraz wskazujemy jak znajdować najlepsze typy FEN, by skutecznie obstawiać.

Co to jest FEN MMA?

FEN MMA to organizacja z Wrocławia, która promuje walki na zasadach MMA i K-1. Skrót FEN pochodzi od Fight Exclusive Night, czyli Ekskluzywna Noc Walki. Federacja założona została przez 5 osób:

 • Paweł Jóźwiak
 • Rafał Sawicki
 • Kamil Birka
 • Bartosz Szuba
 • Łukasz Paluch

Pierwsza gala miała miejsce 16 listopada 2013 roku. Już w następnym roku gale zaczęły być pokazywane przez Polsat. I jest tak aż do dziś. Od samego początku celem założycieli było zapewnienie jak najbardziej profesjonalnych warunków. W związku z tym wyodrębniono kategorie wagowe. Dodatkowo zawodnicy otrzymują pasy mistrzowskie.

Typy na FEN 55

Jeżeli dopiero poszukujesz typów na MMA, to dobrze trafiłeś. Ze względu na swoją pozycję na rynku polskich federacji typy FEN są często wyszukiwane przez fanów obstawiania. Już niedługo organizacja będzie obchodzić swoje dziesięciolecie. To potwierdza, że jej założenie było doskonałym pomysłem.

Właśnie po typach na sporty walki można zauważyć, że ich obstawianie stało się bardzo popularne. Wielu bukmacherów wystawia bogatą ofertę dotyczącą nie tylko podstawowych rynków. Na kilka dni przed wejściem pierwszych zawodników na ring na forach bukmacherskich da się zaobserwować wzrost zainteresowania tematami związanymi z MMA. To doskonała wiadomość dla fanów walk, ponieważ to tylko motywuje polskich bukmacherów do rozszerzania swoich ofert.

FEN 55 - obstawianie z kodem promocyjnym

Najlepsi bukmacherzy proponują coraz więcej rynków na sporty walki. To jednak nie wszystko! LVBET oferuje bogatą promocję powitalną dla nowych użytkowników. Wykorzystując specjalny kod promocyjny LVBET gracze mogą liczyć na dodatkowy bonus bez depozytu 20 PLN. Jakie benefity wchodzą w skład pełnej oferty powitalnej?

 • Bonus bez depozytu 20 PLN
 • Darmowy zakład 25 PLN
 • Bonus 100% od 1. depozytu do 500 PLN
 • Bonus 50% od 2. depozytu do 600 PLN
 • Bonus do 900 PLN przy 3. depozycie

Kursy na FEN 55

Kursy na FEN 55 są dostępne u co najmniej kilku bukmacherów. Na początku w ofercie pojawiają się jedynie te dotyczące podstawowych rynków. Na kilka dni przed samą galą serwisy bukmacherskie wzbogacają swoją propozycję również o kursy na konkretne rundy czy sposób zakończenia walki. Wielu doświadczonych typerów wyczekuje dopiero na ten moment, by zagrać typy FEN.

Ze względu na to, że organizatorzy zapraszają renomowanych i znanych zawodników, kursy są odpowiednio wyważone przez analityków. Na krótko przed galą zakładka z zawodami staję się jedną z częściej odwiedzanych na stronach bukmacherów. Swoje wybory warto opierać nie tylko na wysokości kursów. Własny rzetelny research może pozwolić na upatrzenie naprawdę atrakcyjnego typu, który może być odpowiedni nawet dla kuponu SOLO.

FEN MMA bukmacher - gdzie obstawiać

Swoje typy FEN MMA można dodawać do kuponów u kilku bukmacherów. Jednym z nich jest wspomniany LVBET, który oferuje pokaźny bonus powitalny. Jest to szczególnie zachęta dla nowych użytkowników. Kolejnych z serwisów jest Betfan. Jest on ogólnie dobrze kojarzony przez osoby, które obstawiają sztuki walki. Często bowiem zdarza się, że bukmacher ten posiada atrakcyjną propozycję w tej dziedzinie. No klienci mogą spodziewać się atrakcyjnego bonusu po wykorzystaniu kodu promocyjnego Betfan przy rejestracji.

W naszym rankingu bukmacherów, którzy są godni polecenia do typowania FEN MMA wysoko stoją także akcje Betclica. Serwis z Francji posiada intuicyjną stronę internetową, aplikację i co najważniejsze ciekawą propozycję na MMA. Zachęcamy do zajrzenia do niej także na krótko przed galą, by móc zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi rynkami. Nowi użytkownicy mogą skorzystać z bonusu z zakładem bez ryzyka do 50 PLN po wprowadzeniu kodu promocyjnego Betclic w formularzu rejestracyjnym.

Jak skutecznie obstawiać FEN?

Aby móc cieszyć się wygranymi po zakończeniu FEN MMA 55 nie wystarczy obstawić swoich faworytów. Często konieczne jest dokładne rozeznanie się w statystykach czy formie zawodników. Poniżej przekazujemy cenne rady dotyczące tego, jak sprawić, by typy FEN były jeszcze skuteczniejsze.

 • Sprawdź bilans - po pierwsze sprawdź bilans zawodników. Pozwoli on określić ich doświadczenie. To pierwsza i podstawowa dana, która często znajduje się od razu na karcie walk.
 • Zweryfikuj formę zawodników - pamiętaj, że wyżej wspomniany bilans to nie wszystko. Ostatnie walki i bieżąca forma są konieczne do sprawdzenia, by Twoje typy FEN były skuteczne. Możliwe, że jeden z walczących większość porażek poniósł dawno temu, a obecnie chwali się serią zwycięstw.
 • Zobacz kilka poprzednich walk - to przydatna porada szczególnie dla nowych typerów. Zobaczenie poprzednich gal pomoże w nabyciu wiedzy o organizacji i całym MMA. Dodatkowo pozwoli ono na wyrobienie sobie opinii o konkretnych zawodnikach i ich stylach.
 • Prześledź informacje o zawodnikach - obecnie nie trzeba głęboko szukać, by znaleźć interesujące newsy o dyspozycji treningowej czy kontuzjach. Wystarczą do tego rzetelne portale sportowe oraz media społecznościowe.
 • Typuj nie tylko na zwycięzcę - obstawianie FEN MMA to nie tylko typy na zwycięzcę. Dochodzą do tego rynki dotyczące rund, sposobu wyłonienia wygranego itd. Zdarza się, że kursy są wtedy zdecydowanie bardziej interesujące.
 • Śledź transmisję - FEN MMA można oglądać na kanałach Polsatu. Prześledzenie całej gali będzie przydatne do obstawiania na żywo lub w przypadku kolejnych wydarzeń.

Co najlepiej typować na FEN MMA?
Warto obstawiać nie tylko zwycięzcę starcia, ale również rynki dotyczące rund czy sposób rozstrzygnięcia pojedynku.
Gdzie są najlepsze kursy na FEN?
Atrakcyjne kursy na FEN MMA znajdują się u bukmachera LVBET.
Na czym polega gala FEN MMA?
Gale FEN MMA to wydarzenia pełne walk renomowanych i znanych zawodników nie tylko z Polski, ale z całego świata.