Sporty walki, a szczególnie MMA stale zyskują na popularności. Dzięki temu ilość federacji, która zajmuje się organizowaniem gal również rośnie. Jedną z nich jest PFL. Amerykańska organizacja podeszła jednak do tematu nieco inaczej niż poprzednicy. Na czym polega PFL oraz jak znajdować na PFL typy bukmacherskie?

Na czym polega PFL MMA?

Professional Fighters League, bo tak brzmi rozwinięcie skrótu to pierwsza federacja, która promuje walki MMA tworząc sezon regularny, play-offy i ostatecznie starcia o mistrzostwo. Obecnie całość najczęściej ma miejsce od wiosny do późnego lata. Pierwsza gala miała miejsce 7 czerwca 2018 w Hulu Theatre w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Polscy fani mogą śledzić PFL na platformie DAZN.

Pojedynki trwają 3 rundy po 5 minut. Wyjątkiem są walki o mistrzostwo. Wtedy ma miejsce 5 rund. Spośród wszystkich zawodników walczących podczas walk toczonych w sezonie regularnym wyłonionych zostaje 8 najlepszych. Dzieje się to za pomocą specjalnej punktacji.

Wynik walkiLiczba punktów
Wygrana3
Remis1
Porażka0
Premia za wygraną w 1. rundzie3
Premia za wygraną w 2. rundzie2
Premia za wygraną w 3. rundzie1

Maksymalnie zatem zawodnik może otrzymać 6 punktów w sytuacji, gdy zwycięży w 1 rundzie. Tego typu punktacja ma na celu wpłynąć na bardziej zacięte pojedynki pełne ciosów. To właśnie wspomniana ósemka rywalizuje dalej w play-offach.

PFL typy

W przypadku PFL typy pojawiają się często ze względu na to, że w stosunkowo krótkim odstępie czasu organizowane są kolejne gale. Nieraz występują zawodnicy, których można już kojarzyć ze starć w poprzednich sezonach, ale i z bieżącego roku. To zaś sprawia, że gracze często lubią chwalić się typami np. na czacie typerów najlepszych bukmacherów.

Typy na PFL da się znaleźć na niejednym forum bukmacherskim. Sporty walki w Polsce zyskują na popularności, przez co brną w górę rankingów ulubionych dyscyplin w serwisach bukmacherskich. Jeżeli jednak chcesz znaleźć najlepsze propozycje najlepiej jest zacząć od samodzielnego wyszukiwania wiadomości o zawodnikach. Dużo daje śledzenie gal. PFL na samym ringu rządzi się tymi samymi prawami co pozostałe federacje MMA. W związku z tym warto do swoich kuponów dodawać także typy z innych rynków niż ten dotyczący zwycięzcy.

PFL obstawianie z bonusem

Topowi bukmacherzy od dawna znają potencjał, jaki stoi za sportami walki. MMA to dziś jedna z chętniej wyszukiwanych dyscyplin pod kątem typów i kursów. Jest tak np. w Betters. Jest to stosunkowo młody bukmacher, który posiada szeroką ofertę na MMA. Na stronie znaleźć da się także rynki na PFL. Na krótko przed kolejnymi starciami gracze mogą wybierać m.in. również spośród długości walki oraz sposobu jej zakończenia. A dla nowych użytkowników bukmacher przygotował bonus. Jest on dostępny z kodem promocyjnym Betters.

Kursy na PFL

PFL to jedna z bardziej rozpoznawalnych federacji na świecie. W związku z tym kursy na nią są dostępne u co najmniej kilku polskich bukmacherów. Krótko po ogłoszeniu walk znaleźć można te dotyczące tego, kto wygra. Nieco później oferta jest wzbogacana o resztę interesujących rynków. Kursy na PFL są różnorodne zależnie od rangi zawodników. Zdarza się, że mogą one być dość niskie w przypadku faworytów. Wtedy warto spojrzeć na inne walki lub po prostu stworzyć kupon AKO.

Kursy na PFL 6 pojawiły się na ogół już od razu po zakończeniu poprzedniej gali. W przypadku starć, które odbędą się 23 czerwca wszystkie pojedynki mają swoich wyraźnych faworytów. Oznacza to, że na znaczeniu może zyskać znalezienie takiego bukmachera, który zaoferuje po prostu najwyższe kursy na dane starcie.

PFL bukmacher - gdzie obstawiać?

Jak wspomnieliśmy PFL da się obstawiać w Betters. Oprócz niego interesującą ofertę posiada także Fortuna. Jest to bukmacher, który jest od dawna ścisłą czołówką odnośnie do MMA. Dodatkowo zdecydowanie najszybciej wystawia on kolejne kursy. Dzięki temu chwilę po skończeniu jednej gali da się typować już kolejną. Dla nowych graczy przygotowany został bonus powitalny w postaci potrójnego zakładu bez ryzyka, freebetu bez depozytu. Z naszym kodem promocyjnym Fortuna da się zyskać również 10 PLN po pierwszej wpłacie.

Dla PFL typy postawisz też w Betfanie. Nie mogło być inaczej, skoro twarzą firmy jest Mariusz Pudzianowski, który jest mocno kojarzony z MMA. Chcąc więc typować PFL 6 warto odwiedzić stronę lub aplikację tego bukmachera. Nowi gracze po dokonaniu pierwszego depozytu na minimum 50 PLN mogą uzyskać bonus 200% od wpłaty. Takie środki zawsze mogą okazać się przydatne w trakcie trwającego sezonu w PFL. Podczas rejestracji nie zapomnij wpisać kodu promocyjnego Betfan.

Największy polski bukmacher, czyli STS również wystawia ofertę na PFL. Nie brakuje w niej rynków, a co najważniejsze są one wystawiane nieraz szybciej niż u konkurencji. Do gry zachęca także atrakcyjny bonus STS. Są nimi zakład bez ryzyka, potrójny bonus od depozytu i dodatkowe 60 PLN za wykonanie zadań.

Jak skutecznie obstawiać PFL?

Każdy typer chce cieszyć się jak największą skutecznością. Aby w przypadku PFL typy okazywały się najczęściej wygrane warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Niektóre z nich tyczą się tylko tej federacji ze względu na specyficzne zasady.

  • Prześledź formę zawodników - sprawdź jak dobrze w ostatnim czasie radzą sobie rywalizujący zawodnicy. Istotny jest tutaj całościowy bilans kariery, ale także ostatnie miesiące. Dodatkowo zweryfikuj czy być może któryś z walczących nie wraca dopiero po kontuzji.
  • Sprawdź punktację PFL - zerknij na tabelę bieżącego sezonu PFL. Jest to istotne szczególnie na ostatnich galach, gdy niektórzy z walczących walczą o czołową ósemkę. Innym zaś zależy już tylko na prestiżu.
  • Oglądaj gale PFL - jeżeli nie masz dużego doświadczenia z PFL to zacznij oglądać gale. To pozwoli Ci w praktyce poznać zasady oraz sprawdzić jak radzą sobie poszczególni sportowcy.
  • Poszukuj ciekawych rynków - nie załamuj się jeżeli kurs na zwycięzcę jest niski. Sięgnij do całej oferty, w tym do kursów na długość walki oraz ewentualny nokaut.
  • Rozsądnie wybierz bukmachera - co najmniej kilku godnych polecenia bukmacherów ma w swoim portfolio PFL. W związku z tym, zanim dodasz na PFL typy do kuponu sprawdź, który z serwisów oferuje najwięcej pod kątem kursów i bonusów.