AKTUALNA GALA:

Gromda 6 – kiedy gala? Typy, kursy, karta walk, zawodnicy

] Gromda 6 to kolejna gala tej organizacji, która oferuje kibicom brutalne i emocjonujące pojedynki na gołe pięści. Co wiadomo…

Szefowie Gromda Mateusz Borek, Mariusz Grabowski
Bukmacher na Gromda 6 Betclic – na start 50 PLN bez ryzyka
Kod promocyjny bukmachera TYPERVIP – rejestracja
Walka wieczoru 6 Zadyma vs Vasyl
Typy i kursy na 6 Gromda 6 typy, kursy, karta walk

NAJNOWSZE WPISY Z GROMDA: 

18 września 2021

Wyniki gali Gromda 6

Za nami gala Gromda 6, podczas której przekonaliśmy się między innymi o tym, kto wygrał turniej Gromda 6. Sprawdźcie wyniki…

9 sierpnia 2021

Gromda 6 – kiedy gala? Typy, kursy, karta walk, zawodnicy

] Gromda 6 to kolejna gala tej organizacji, która oferuje kibicom brutalne i emocjonujące pojedynki na gołe pięści. Co wiadomo…

6 sierpnia 2021

Gromda Beach – kto wygrał? Wyniki walk, wyniki turnieju

Gromda Beach to kolejna gala spod szyldu Gromda. Do wydarzenia doszło w samym środku wakacji, a całości towarzyszył słoneczny i…

13 lipca 2021

Gromda Beach – kiedy gala? Typy, kursy, karta walk, zawodnicy

Gromda Beach, czyli czas na zupełnie nowy projekt spod szyldu najpopularniejszej polskiej organizacji pojedynków na gołe pięści. O co w…

7 maja 2021

Gromda 5 – kto wygrał? Wyniki gali, podsumowanie

Piąta edycja gali Gromda to wydarzenie, na które czekali wszyscy fani sportów walki w najbrutalniejszym wydaniu, czyli pojedynków na gołe…

28 kwietnia 2021

Gromda 5 – Kiedy? Gdzie? Kto? Karta walk, zawodnicy

Gromda 5 za nami! Kiedy doszło do gali Gromda 5? Gdzie odbyła się gala Gromda 5? Kto zawalczył na Gromda…

27 lutego 2021

Tomasz Zadyma Gromadzki Gromda 4

Choć gale sportów walki Gromda kojarzą się głównie z występami zawodników „z ulicy” i bez większego doświadczenia w startach zawodowych,…

26 lutego 2021

Gromda 4: Wyniki gali. Kto wygrał turniej? Kto wygrał galę?

Gromda 4 - kto wygrał turniej - odpowiedź na to pytanie mogą poznać już wszyscy fani walk na gołe pięści…

24 lutego 2021

Doberman Pietraszek Gromda. Kim jest Doberman? Chińczyk Pietraszek walki

Krzysztof „Doberman” Pietraszek jest kolejnym zawodnikiem sportów walki, który spróbuje swoich sił w turnieju Gromda. Kim jest Krzysztof „Doberman” Pietraszek?…

23 lutego 2021

Gromda 4 – drabinka, karta walk, turniej, zawodnicy, data. Gromda 4 transmisja

Gromda 4 już za nami! Pod koniec lutego wojownicy stanęli do walk na gołe pięści w ramach turnieju o 100…

13 lutego 2021

Łukasz Parobiec MMA. Gromda, Wotore, Fight Empire MMA

Łukasz Parobiec to polski zawodnik sportów walki, mieszkający na co dzień na Wyspach Brytyjskich. Łukasz Parobiec MMA – jaki jest…

1 grudnia 2020

Kim jest Don Diego?

Mateusz "Don Diego" Kubiszyn jest jedną z największych gwiazd organizacji Gromda, czyli walk na gołe pięści. Ile lat ma Don…

Galę Gromda przebojem wdarły się na polski rynek sportów walki. Pojedynki na gołe pięści podbijają serca fanów, a kolejni zawodnicy stają się gwiazdami tej nietypowej odmiany boksu. Gromda typy – czy można obstawiać walki na gołe pięści? Kursy Gromda – który legalny bukmacher ma w swojej ofercie?

Czym jest Gromda?

gromda typy

Gromda to gala walk na gołe pięści, podczas których zawodnicy dają kibicom to, czego oczekują – emocje i krew. Nie ma odpuszczania, nie ma większej taktyki, nie ma kalkulacji – jest pressing na rywalu, potężne ciosy i efektowne nokauty. Za projektem stoją Mariusz Grabowski, szef grupy pięściarskiej Tymex Boxing Promotion i Mateusz Borek, znany polski dziennikarz i komentator sportowy, współzałożyciel Kanału Sportowego.

Typowanie walk Gromda

Wielu kibiców zapewne zastanawia się, czy typowanie walk Gromda jest możliwe. Odpowiedź brzmi – tak, jest możliwe. Wyłączność na wystawianie kursów na kolejne gale spod szyldu Gromdy ma bukmacher Betclic. Typy na galę Gromda znajdziecie więc tylko tam – zazwyczaj tuż po ogłoszeniu danego wydarzenia i pierwszych pojedynków.

Gromda jest tym samym kolejnym wydarzeniem ze sportów walki, na które wyłączność wystawiania kursów ma Betlic. Podobnie jest bowiem w przypadku gal FAME MMA, które w przeszłości dostępne były tylko u bukmachera LVBet.

Gromda Betclic

betclic gromda

Betclic jest kolejnym bukmacherem, który uruchomił Zakład bez ryzyka bez konieczności obrotu. Z kodem TYPERVIP, w przypadku przegranego pierwszego kuponu, otrzymujesz zwrot stawki na saldo gracza (minus podatek). Aby maksymalnie wykorzystać bonus, postaw kupon za 57 PLN (7 PLN to podatek).

Kursy Gromda

Nie ulega wątpliwości, że wystawianie kursów na walki na gołe pięści jest z perspektywy bukmachera naprawdę trudnym zadaniem. Zwłaszcza że o bohaterach Gromdy często niewiele wiadomo – jak poradzą sobie ze stresem, na jakim poziomie faktycznie stoją ich umiejętności i czy ich szczęka przyzwyczajona jest do przyjmowania ciosów.

Kursy Gromda 3 dokładnie pokazały, że przewidywanie tego, kto wygra w walce na gołe pięści, nie jest łatwym zadaniem. W głównych pojedynkach wieczoru gali Gromda 3 zwyciężyli bowiem zawodnicy będący underdogami. Tomasz „Zadyma” Gromadzki (2.30) pokonał Rafała „Łazara” Łazarka (1.55), a Mateusz „Don Diego” Kubiszyn rozbił przed czasem największą gwiazdę Gromdy, Krystiana „Tysona” Kuźmę (1.40).

Analizy Gromda

Kto wie, może właśnie stawianie na underdogów jest najlepszym pomysłem, jeśli ktoś ma ochotę obstawiać walki na galach Gromda? O triumfie w walce na gołe pięści często może zadecydować jeden cios czy rozcięcie na twarzy rywala, dzięki czemu nawet największy faworyt może przegrać swój pojedynek.

Analizy Gromda – ciekawe typy i analizy walk na gołe pięści znajdziecie na grupie Zawód: Typer na Facebooku. Zapraszamy!

Obstawianie Gromda

obstawianie gromda

Z racji tego, że obstawianie gal Gromda jest możliwe, wielu graczy próbuje swoich sił, starając się przewidzieć, co wydarzy się w danej walce. Wraz z kolejnymi galami powinno być to nieco łatwiejsze – początkowo zawodnicy startujący na galach Gromdy byli bowiem kompletnie anonimowi i trudno było ocenić, na co ich stać. Z racji tego, że za nami już trzy wydarzenia spod szyldu Gromda, o bohaterach kolejnych gal wiadomo coraz więcej i uważnie śledzący te wydarzenia typerzy wiedzą, jakie są atuty i wady danego zawodnika.

Tyson – Don Diego: typowanie

Błyskawicznie na największą gwiazdę Gromdy wyrósł Krystian „Tyson” Kuźma. Kolega Artura Szpilki w efektowny sposób nokautował kolejnych rywali, podbijając serca fanów. Na gali Gromda 3 w finale turnieju zmierzył się z Mateuszem „Don Diego” Kubiszynem, choć jego przygotowania do walki były mocno utrudnione ze względu na zatrzymanie przez policję. „Tyson” wyszedł jednak z aresztu i mógł wrócić do treningów.

Niektórzy typerzy przewidywali jednak, że tego typu wydarzenie musi negatywnie wpłynąć na Kuźmę, gdyż wypadł on z rytmu treningowego i nie był w stanie zrealizować w pełni okresu przygotowawczego. Obstawiali się na „Don Diego”, który był w tym pojedynku underdogiem, mimo problemów Kuźmy. Jak się okazało, gracze widzący triumf Kubiszyna mieli rację, gdyż „Don Diego” znokautował rywala i zgarnął czek o równowartości 100 tysięcy złotych – taka była bowiem nagroda w pierwszym turnieju Gromdy.

Gromda 4: kursy

Gala Gromda 4 odbyła się 26 lutego. Podczas gali Gromda 4 poznaliśmy drugiego z finalistów turnieju o 100 tysięcy złotych, a także obejrzeliśmy emocjonujące super walk. Kursy Gromda 4 były przygotowane przez bukmachera Betclic, gdzie można było wytypować zarówno triumfatorów walk turniejowych, jak i super fightów.

Gromda bukmacher

bukmacher gromda

Gromda bukmacher – wielu graczy zastanawia się, u jakiego bukmachera można typować gale na gołe pięści Gromda. Kursy na gale Gromda proponował bukmacher Betclic, który przygotował również kursy na hitowy turniej Gromda 4.

Największymi faworytami według Betclic na gali Gromda 4, jeśli chodzi o pierwsze pojedynki, byli Tomasz „Zadyma” Gromadzki, Łukasz „GOAT” Parobiec i Patryk „Byku” Strzelczyk. Ich triumfy w pojedynkach kolejno z Dominikiem „Dominem” Machlikiem, Bartłomiejem „Kruszyną” Bielasem i Damianem „Achillesem” Kowalczykiem wyceniono na kursy 1.28, 1.38 i 1.30.

Jak się okazało, bukmacherzy słusznie widzieli w „Zadymie” sporego faworyta. Zawodowy pięściarz wygrał cały turniej i już niedługo stanie do walki o 100 tysięcy złotych w wielkim finale.

FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Gromda – na czym polega?

Gala ta polega na walkach bokserskich w formule na gołe pięści. Rywalizacja odbywa się na zasadach pucharowych aż do samego finału.

Kto stoi za federacją Gromda?

Właścicielami organizacji Gromda są Mateusz Borek oraz Mariusz Grabowski.

Gdzie znaleźć typy na gale Gromda?

Ciekawe typy i analizy walk na gołe pięści znajdziecie na grupie Zawód: Typer na Facebooku oraz na stronie zawódtyper.pl.

Gdzie obstawiać typy na galę Gromda?

Najlepszym bukmacherem do obstawiania gali Gromda jest Betclic, który regularnie wystawia zdarzenia i kursy na tę imprezę.