Maksymilian Wiewiór Wiewiórka jest zawodnikiem, który ma już za sobą wiele walk na galach FAME MMA. Fani polubili go nie tylko za to, w jaki sposób walczy, ale też za mocny charakter i podejście do sportu. Jego kolejny pojedynek znalazł się na karcie walk FAME MMA 22.

Kim jest Wiewiór?

Kim jest Wiewiór? Kto to Wiewiór? Wiewiór to jeden z najlepszych zawodników freakowych. Popularność zdobył dzięki występom na galach FAME MMA, wcześniej nie był bowiem influencerem. Przed debiutem w FAME walczył amatorsko na galach ALMMA.

Kiedy jeszcze nikt nie wiedział tak naprawdę, kim jest Wiewiór, ten rzucił wyzwanie cięższemu o ponad 40 kg strongmanowi Michałowi Handke. To sprawiło, że od razu było o nim głośno, a kibice chwalili jego waleczność.

Wiewiór wiek

Ile ma lat Maksymilian Wiewiórka? Wiewiór urodził się 12 maja 1998 roku. Obecnie ma 25 lat.

Wiewiór wzrost

Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka ma 178 centymetrów wzrostu.

Wiewiór waga

Maksymilian Wiewiórka waży około 80 kilogramów.

Wiewiór rekord

Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka do tej pory stoczył 9 pojedynków [6 w MMA i 3 w K-1].

Rekord MMA: 5-1
Bilans K-1 (w małych rękawicach): 5-1

Wiewiór FAME MMA

Jak wspomina Wiewiór, FAME MMA jest jego pierwszą organizacją i nie zamierza w najbliższym czasie nigdzie się przenosić. Po pierwsze zdaje sobie sprawę z tego, że nie ma jeszcze wystarczająco dużo doświadczenia, po drugie jest bardzo zadowolony z występów w tej organizacji.

Wiewiór vs Handke

Maksymilian Wiewiórka związany jest z galą FAME od pierwszej odsłony, która odbyła się 30 czerwca 2018 roku. W pierwszym pojedynku Wiewiór podjął cięższego o 40 kilogramów Michała Handke. Wykazał się on w tym starciu wielkim charakterem i przetrwał pierwszą rundę, jednak ostatecznie przegrał w drugiej odsłonie przez TKO.

Wiewiór vs Kamil Hassan

Po raz kolejny Wiewióra mogliśmy zobaczyć podczas gali FAME MMA 3. Zmierzył się wówczas z Kamilem "Hassi" Hassanem. Po emocjonującym starciu, które potrwało pełen dystans, sędziowie przyznali jednogłośne zwycięstwo Wiewiórowi.

Wiewiór vs Hassan 2

Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka i Hassan stoczyli rewanżową walkę na FAME MMA 7. Starcie ponownie potrwało trzy rundy i znów zwycięsko wyszedł z niego Wiewiór, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów.

Wiewiór vs Amadeusz "Ferrari" Roślik

Wiewiór na gali FAME MMA 8 przystąpił do swojego czwartego pojedynku, mając na koncie dwie wygrane i jedną porażkę. Jego rywalem był Amadeusz "Ferrari" Roślik, a walka odbyła się w formule K-1 w małych rękawicach.

Mimo tego, że Ferrari według wielu był w tej walce dość wyraźnym faworytem, to Wiewiór sprawił niespodziankę i pokonał Roślika przez jednogłośną decyzję sędziów.

Wiewiór vs Adrian Polak

Następna walka Wiewióra odbyła się na FAME MMA 12. Był to pojedynek o pas, a jego rywalem był Adrian "Polak" Polański. Wiewiór całkowicie zdominował zapaśniczo Polańskiego i zwyciężył jednogłośnie na punkty. Tym samym został nowym mistrzem FAME MMA w kategorii półśredniej.

Wiewiór vs Krycha

Na FAME MMA 14 doszło do pojedynku Wiewiór vs Krycha. Wiewiórka znów zdominował rywala, dzięki świetnym umiejętnościom zapaśniczym. Sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo Wiewiórowi, który obronił pas w kategorii półśredniej.

Wiewiór vs Alan Kwieciński

Na gali FAME MMA 17, która odbyła się 3 lutego 2023 roku, doszło do pojedynku w formule K-1 pomiędzy Wiewiórem a Alanem Kwiecińskim. Tym razem Maksymilian Wiewiórka nie sprostał wyzwaniu i musiał uznać wyższość rywala. Kwieciński znokautował Wiewióra latającym kopnięciem w drugiej rundzie. Był to jeden z najlepszych nokautów w historii FAME MMA.

Wiewiór vs Tańcula

Na gali FAME MMA 18 doszło do walki o pas kategorii średniej pomiędzy Wiewiórem a Tańculą. Pojedynek potrwał pełen dystans. Ostatecznie kluczem do zwycięstwa ponownie okazały się świetne zapasy Wiewiórki, który wygrał jednogłośną decyzją sędziów i stał się pierwszym w historii FAME MMA podwójnym mistrzem.

Wiewiór vs Josef Bratan

Na gali FAME MMA Friday Arena 2 w Szczecinie doszło do walki w formule K-1 pomiędzy Wiewiórem a Josefem Bratanem.

Wiewiór na FAME MMA 20

Maksymilian Wiewiórka wziął udział w turnieju, który rozegrał się na FAME MMA 20. W puli turnieju znajdowały się 2 miliony złotych, a zwycięzca otrzymał 1,5 miliona. Wiewiór pokonał kolejno Arkadiusza Tańculę, Amadeusza Ferrari oraz Josefa Bratana i w konsekwencji wygrał turniej na FAME MMA 20.

Wiewiór na FAME MMA 22

Po zwycięstwie turnieju na FAME MMA 20 Wiewiór powróci na gali FAME 22, gdzie również wystąpi w turnieju. Tym razem w puli znalazły się aż 2 miliony złotych, a pojedynki będą rozgrywane w MMA w klatce rzymskiem. W pierwszej walce Wiewiór zmierzy się ze znacznie cięższym Piotrem Szeligą.

Wiewiór Instagram

Maksymilian Wiewiórka prowadzi profil na Instagramie. Znaleźć go można pod nickiem @wiewior_official. Jego konto obserwuje już ponad 210 tysięcy followersów.


Kim jest Wiewiór?
Maksymilian Wiewiór Wiewiórka jest zawodnikiem, który ma już za sobą kilka walk w FAME MMA.
Ile ma lat Wiewiór?
Maksymilian Wiewiórka ma 25 lat.