Maksymilian Wiewiór Wiewiórka jest zawodnikiem, który ma już za sobą kilka walk na gali Fame MMA. Fani polubili go nie tylko za to, w jaki sposób walczy, ale też za mocny charakter i podejście do sportu. Wiewiór Fame MMA traktuje z niezwykłą pasją i pokazuje, na jak wiele go stać, aby zaistnieć w tej dyscyplinie. Kim jest Wiewiór? Ile lat ma Wiewiór? Z kim do tej pory walczył Wiewiór?

Kim jest Wiewiór?

Wiewiór to jeden z najlepszych zawodników freak fight w federacji FAME MMA. Przed debiutem w FAME walczył amatorsko na galach ALMMA, wygrywając trzy z czterech pojedynków. Jeżeli przyjrzeć się jego zdjęciom, można od razu zobaczyć, jak drobnym zawodnikiem jest Wiewiór. Waga zdecydowanie nie jest jego najmocniejszą stroną. Jednak to właśnie dzięki kilogramom zyskał sobie sympatię kibiców. Kiedy jeszcze nikt nie wiedział tak naprawdę, kim jest Wiewiór z Fame MMA, ten rzucił wyzwanie cięższemu o ponad 40 kg Michałowi Handke. Tym gestem sprawił, że od razu było o nim głośno, a kibice chwalili jego waleczność. Wiewiór walki na Fame MMA oczywiście nie wygrał, jednak został uznany za niezwykle odważnego i zaciętego zawodnika, co z pewnością przyczyniło się do większej rozpoznawalności. Ponadto zestawienie stosunkowo niewielkiego Wiewióra z dużym Handkem sprawiło, że walka przyciągnęła więcej publiczności.

Obecnie Wiewiór ma 25 lat, a sporty walki trenuje już od ponad 8 lat. Jak powiedział w jednym z wywiadów Wiewiór wiek sprawia, że nie jest jeszcze gotowy na niektóre kroki, ale ćwiczy bardzo dużo, aby osiągnąć sukces. Na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak przyciągnąć uwagę kibiców i sprawić, żeby wiedzieli kim jest Wiewiór z Fame MMA. Dlatego w swoim debiucie zgodził się na walkę z o wiele większym przeciwnikiem. Takie decyzje pokazują, że nawet jeśli Wiewiór walki na Fame MMA nie wygrywa, to buduje powoli swoją pozycję, jako zawodnik odważny i zdeterminowany.

Wiewiór wiek

Wiewiór urodził się 12 maja 1998 roku. Obecnie ma 25 lat.

Wiewiór wzrost

Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka mierzy 178 centymetrów wzrostu.

Wiewiór waga

Maksymilian Wiewiórka waży około 80 kilogramów.

Wiewiór rekord

Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka do tej pory stoczył 7 pojedynków [6 w MMA i 2 w K-1].

Rekord MMA: 5-1-0
Bilans K-1: 1-1-0

Wiewiór FAME MMA

Jak wspomina Wiewiór Fame MMA jest jego pierwszą organizacją i nie zamierza w najbliższym czasie nigdzie się przenosić. Po pierwsze zdaje sobie sprawę z tego, że nie ma jeszcze wystarczająco dużo doświadczenia, po drugie jest bardzo zadowolony z występów w tej organizacji. Biorąc pod uwagę to, jak niewielkim zawodnikiem jest Wiewiór, waga z pewnością odegra dużą rolę w jego karierze.

Obecnie Maksymilian Wiewiór Wiewiórka skupia się przede wszystkim na treningach. Chce jak najlepiej przygotować się do kolejnych występów i do następnej gali Fame MMA. Maksymilian jest też wielkim fanem walk typu „freak fight”, gdzie walczą ze sobą celebryci, influencerzy czy muzycy.

Wiewiór vs Handke

Maksymilian Wiewiórka związany jest z galą FAME od pierwszej odsłony, która odbyła się 30 czerwca 2018 roku. W pierwszym pojedynku Wiewiór podjął wyzwanie cięższemu o 40 kilogramów Michałowi Handke. Pierwsza runda zaczęła się od obalenia Wiewióra. Handke próbował dosiadu, jednak Wiewiór dobrze się bronił, wykorzystując swoje umiejętności techniczne. W pewnym momencie Wiewiór spróbował nawet balachy, ale Handke wyszedł z opresji, obijając Wiewióra silnymi cepami. Po pierwszej rundzie zdecydowanie większe zmęczenie było widać na twarzy Handke, a tempo walki spadło. Pod koniec pierwszej minuty Wiewiór spróbował obalić Handke, ale to Handke przeniósł pojedynek do parteru, próbując ground and pound. Na minutę przed końcem drugiej rundy sędzia podniósł walkę do stójki. Handke wleciał w Wiewióra, który upadł na deski, a sędzia natychmiast zakończył starcie. Tym samym Wiewiór przegrał w swoim debiucie w FAME MMA.

Wiewiór vs Kamil Hassan

Po raz kolejny Wiewióra mogliśmy zobaczyć podczas gali FAME MMA 3. Mierzył się wówczas z pochodzącym z Krosna Kamilem "Hassi" Hassanem. Pojedynek Hassan zaczął od mocnego low kicka, ale chwilę później Wiewiór podjął próbę obalenia, ale wyszedł z tego "Hassi". W stójce Hassan prezentował się zdecydowanie lepiej, zadając celne ciosy i kopnięcia. Wiewiór przetrwał szarżę Hassana i ponownie wszedł w rywala. Na 30 sekund przed końcem stracił równowagę i upadł na ziemię. Wiewiór spróbował balachy, ale wyszedł z niej Hassan.

Druga runda zaczęła się spokojniej. Panowie wymieniali się niecelnymi ciosami, aż w końcu Wiewiór wszedł w nogi Hassana, sprowadzając pojedynek do parteru. Wiewiór spróbował skrętówki, z której wyszedł Hassan. Chwilę później Wiewiór uzyskał pełny dosiad z gradem ciosów na Hassana. Sędzia jednak nie przerwał pojedynku, a Hassan wytrzymał tę "egzekucję".

Trzecia odsłona zaczęła się od szarży stójkowej Hassana, atakując wątrobę Wiewióra. Po 50 sekundach Wiewiór ponownie obalił Hassana, uzyskując pełny dosiad. Do końca rundy Wiewiór punktował "Hassiego". Sędziowie nie mieli wątpliwości, ogłaszając zwycięstwo Wiewióra.

Wiewiór vs Hassan rewanż

Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka i Kamil "Hassi" Hassan stoczyli rewanżową walkę na FAME MMA 7. Bronią Hassana były ciosy na wątrobę, jednak Wiewiór znany ze swojej fenomenalnej techniki parterowej dominował w tej płaszczyźnie. Starcie ponownie potrwało trzy rundy i ponownie zwycięsko wyszedł z niego Wiewiór, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów.

Wiewiór vs Amadeusz "Ferrari" Roślik

Wiewiór na gali FAME MMA 8 przystąpił do swojego czwartego pojedynku, mając bilans dwóch zwycięstw i jedną porażkę, a jego rywalem był Amadeusz „Ferrari” Roślik, który po tej walce dzierżył niechlubny rekord 1-4. Maksymilian Wiewiórka wygrał swój poprzedni pojedynek na wrześniowej siódmej edycji FAME MMA 7, pokonując drugi raz z rzędu Kamila Hassana po trzech rundach decyzją sędziów. Walka z Amadeuszem pomimo doświadczenia w mieszanych sztukach walki odbyła się na zasadach K-1, pomimo lekkiego niezadowolenia Wiewióra, który wolałby się bić w MMA. Dlaczego formuła K-1? Na jednej z imprez pomiędzy Amadeuszem i Maksymilianem doszło do kłótni, w której to Wiewiór stwierdził, że wygrałby z „Ferrarim" w jego najlepszej płaszczyźnie, jaką jest stójka i obaj zawodnicy przystali później na tę formułę walki.

wiewiór fame mma 8

Już przed ważeniem można było wyczuć, że oboje nie pałają do siebie sympatią, a Ferrari w wywiadach był pewny siebie i przekonywał, że jest dobrze przygotowany i wygra z Wiewiórem dzięki swoim silnym ciosom i kopnięciom, którymi zasłynął w walce z Adrianem Polakiem, którą jednak przegrał z powodu dyskwalifikacji za nielegalne kopnięcie. Obaj zawodnicy wnieśli na wagę podobny ciężar, Amadeusz – 81,3 kg, a Wiewiór 81,4. Wiewiór nie był faworytem przed walką według bukmachera Betclic, który wystawił kurs 2.30 na jego zwycięstwo, gdy na jego rywala kurs wynosił 1.50.

Przebieg walki

Przed walką oczekiwano, że to Ferrari będzie dominował dzięki swojej sile ciosu, ale już w pierwszej rundzie mogliśmy zobaczyć zupełnie inny scenariusz. Wiewiór zadawał bardzo silne, ale przede wszystkim celne ciosy, po których głowa Amadeusza Roślika odskakiwała na bok. Ferrari ma bardzo mocną szczękę i po ciosach Wiewióra lekko wyśmiewał swojego rywala, dając do zrozumienia, że te uderzenia nie robią na nim żadnego wrażenia. W drugiej rundzie ponownie tempo narzucił Wiewiór, który dzięki swojej taktyce obronnej barkami wyprowadzał silne kontrataki. Ferrari walczył bardzo chaotycznie i próbował atakować „cepami”, które były jedyną bronią Amadeusza.

Trzecia runda była już bardziej wyrównana i to końcówka należała do Ferrariego, który jednak przegrał ten pojedynek jednomyślną decyzją sędziów 30-27. W pomeczowych wywiadach Wiewiór podkreślał, że już od pierwszej rundy wiedział, że wygrywa w tej walce, a jego taktyka na kontrataki przynosi bardzo dobre rezultaty i nie będzie próbować podejmować zbędnego ryzyka. Tym pojedynkiem Maksymilian udowodnił, że jest lepszym i bardziej kompletnym zawodnikiem od Amadeusza poprawiając na treningach swoją stójkę.

Wiewiór vs Adrian Polak

Następna walka Wiewióra była pojedynkiem o pas i jego rywalem był Adrian "Polak" Polański. Co ciekawe wcześniej na FAME MMA 10 miał się mierzyć z mistrzem Dawidem Malczyńskim, jednak zatrzymała go kontuzja, dlatego walkę przejął Adrian "Polak" Polański, który pokonał Malczyńskiego, zdobywając pas. Wiewiór na FAME MMA 12 pewnie wypunktował panującego mistrza i odebrał mu pas!

Wiewiór vs Krycha

Na FAME MMA 14 doszło do pojedynku Wiewiór vs Krycha. Było to starcie o pas mistrzowski w kategorii do 77 kilogramów. Już po 20 sekundach pierwszej rundy Wiewiór poszedł po skuteczne obalenie Krystiana "Krycha" Wilczaka, z czego jest znany. W korzystnej dla mistrza pozycji zakończyła się ta runda, którą zdecydowanie wygrał Wiewiórka.

Druga runda przez ponad dwie minuty toczyła się w stójce, gdzie minimalnie skuteczniejszy wydawał się Krycha. Ostatnie kilkadziesiąt sekund było jednak pod dyktando Wiewióra, który ponownie obalił przeciwnika.

W decydującej odsłonie stójka trwała zaledwie kilkanaście sekund. Wiewiór jeszcze raz poszedł za ciosem i po raz trzeci skutecznie obalił Krychę, udowadniając, że na standardy FAME MMA jest jednym z najlepszych zawodników w tej płaszczyźnie. Sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo Wiewiórowi, który obronił pas w kategorii półśredniej.

Wiewiór vs Alan Kwieciński

Na gali FAME MMA 17, która odbędzie się 3 lutego 2023 roku, dojdzie do pojedynku w formule K-1 pomiędzy Maksymilianem "Wiewiór" Wiewiórką, a Alanem Kwiecińskim. Początkowo miał to być pojedynek Wiewiór vs Tańcula o pas wagi średniej, ale rywal Wiewióra doznał kontuzji.

Wiewiór przed tą walkę wygrał cztery z pięciu pojedynków w MMA i jedną w K-1 z Amadeuszem "Ferrari" Roślikiem. Z kolei były uczestnik Warsaw Shore przed FAME 17 miał bilans 2-5 w MMA i 3-7 w formule K-1. Jego ostatnie cztery starcia to kolejno cztery porażki z rzędu z: Denisem Załęckim, Mateuszem Murańskim, Dawidem Załęckim i Patrykiem Bandurskim.

Walka rozpoczęła się od silnych ciosów Kwiecińskiego. Jeden z prawych prostych trafił w głowę Wiewióra. Po chwili Alan kopnął Wiewióra, ale ten skontrował to ciosem. Mimo, że "Alanik" przyjął walkę na dwa tygodnie przed - był zdecydowanie dynamiczniejszy. W połowie pierwszej odsłony Kwieciński ponownie trafił potężnym ciosem. Po nim sędzia liczył Wiewiórkę. Minutę przed końcem doszło do ostrej wymiany, a wszystko zaczęło się od latającego kolana Alana.

Druga runda rozpoczęła się od wymian ze strony obu zawodników. Alan cały czas napierał na rywala, bombardując go sekwencją lewy, prawy, prosty, po których Wiewiór był drugi raz liczony. W 40 sekundzie drugiej rundy "Alanik" posłał kolejne ciosy i zaserwował latające kolano, po którym znokautował Wiewióra.

Wiewiór vs Tańcula

Na gali FAME MMA 18 w końcu doszło do walki o pas kategorii średniej pomiędzy Wiewiórem a Tańculą. Walka ta miała odbyć się wcześniej, jednak na ostatniej prostej Tańcula doznał urazu, który wyeliminował go z walki. Pojedynek potrwał pełen dystans. Arek postawił Maksymilianowi sporą poprzeczkę i nie odpuszczał przez całe starcie. Ostatecznie jednak kluczem do zwycięstwa okazały się świetne zapasy Wiewiórki, który wygrał jednogłośną decyzją sędziów i stał się pierwszym w historii FAME MMA podwójnym championem.

Wiewiór vs Josef Bratan

Na gali FAME MMA Friday Arena 2 w Szczecinie dojdzie do walki w formule K-1 pomiędzy Wiewiórem a Josefem Bratanem.

Wiewiór Instagram

Maksymilian Wiewiórka prowadzi profil na Instagramie. Znaleźć go można pod nickiem @wiewior_official. Jego konto obserwuje już ponad 200 tys. followersów.


Kim jest Wiewiór?
Maksymilian Wiewiór Wiewiórka jest zawodnikiem, który ma już za sobą kilka walk w Fame MMA.
Z kim stoczy następną walkę Wiewiór na FAME MMA?
Następna walka Wiewióra będzie pojedynkiem o pas wagi średniej, a jego rywalem będzie Arkadiusz Tańcula.