Maksymilian Wiewiór Wiewiórka jest zawodnikiem, który ma już za sobą kilka walk w gali Fame MMA. Fani polubili go nie tylko za to, w jaki sposób walczy, ale też za mocny charakter i podejście do sportu. Wiewiór Fame MMA traktuje z niezwykłą pasją i pokazuje, na jak wiele go stać, aby zaistnieć w tej dyscyplinie.

Jeżeli przyjrzeć się jego zdjęciom, można od razu zobaczyć, jak drobnym zawodnikiem jest Wiewiór waga zdecydowanie nie jest jego najmocniejszą stroną. Jednak to właśnie dzięki kilogramom zyskał sobie sympatię kibiców. Kiedy jeszcze nikt nie wiedział tak naprawdę, kim jest Wiewiór z Fame MMA, ten rzucił wyzwanie cięższemu o ponad 40kg Michałowi Handkemu. Tym gestem sprawił, że od razu było o nim głośno, a kibice chwalili jego waleczność. Wiewiór walki na Fame MMA oczywiście nie wygrał, jednak został uznany za niezwykle odważnego i zaciętego zawodnika, co z pewnością przyczyniło się do większej rozpoznawalności. Ponadto zestawienie stosunkowo niewielkiego Wiewióra z dużym Handkem sprawiło, że walka przyciągnęła więcej publiczności.

Ile tak naprawdę lat ma Maksymilian Wiewiórka?

maksymilian wiewiórka wiek

Wiele osób widziało jego pierwszą walkę, ale Wiewiórka nadal pozostawał stosunkowo nieznanym zawodnikiem. Dlatego też kibicie zastanawiali się, ile lat ma Wiewiór i skąd pochodzi oraz w jaki sposób trafił do Fame MMA. Sam Wiewiór wiek, w którym jest traktuje z dużą dozą rozsądku. Zdaje sobie sprawę z tego, że jako młody zawodnik znajduje się dopiero na początku drogi do wielkiej kariery.

A zatem ile lat ma Wiewiór? Jeżeli ktoś obstawiał, że w okolicach 20, to trafił w dziesiątkę. Obecnie Wiewiór ma 21 lat, a sporty walki trenuje już od 4 lat. Jak powiedział w jednym z wywiadów Wiewiór wiek sprawia, że nie jest jeszcze gotowy na niektóre kroki, ale ćwiczy bardzo dużo, aby osiągnąć sukces. Na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak przyciągnąć uwagę kibiców i sprawić, żeby wiedzieli kim jest Wiewiór z Fame MMA. Dlatego zgodził się na walkę z o wiele większym przeciwnikiem. Takie decyzje pokazują, że nawet jeśli Wiewiór walki na Fame MMA nie wygrywa, to buduje powoli swoją pozycję, jako zawodnik odważny i zdeterminowany.

Czy Wiewiór zostanie w Fame MMA i co planuje?

Jak wspomina Wiewiór Fame MMA jest jego pierwszą organizacją i nie zamierza w najbliższym czasie nigdzie się przenosić. Po pierwsze zdaje sobie sprawę z tego, że nie ma jeszcze wystarczająco dużo doświadczenia, po drugie jest bardzo zadowolony z występów w tej konfederacji. Biorąc pod uwagę to, jak niewielkim zawodnikiem jest Wiewiór, waga z pewnością odegra dużą rolę w jego karierze.

Obecnie Maksymilian Wiewiór Wiewiórka skupia się przede wszystkim na treningach. Chce jak najlepiej przygotować się do kolejnych występów i do następnej gali Fame MMA, która odbędzie się dopiero w przyszłym roku. Organizację wydarzeń pokrzyżowała pandemia koronawirusa, więc następna gala odbędzie się dopiero w 2021 roku. Wiewiór jest też wielkim fanem walk typu „freak fight”, gdzie walczą ze sobą celebryci, influencerzy czy muzycy.

WIEWIÓR NA FAME MMA 8

wiewiór fame mma 8

Wiewiór na gali FAME MMA 8 przystąpił do swojego czwartego pojedynku, mając bilans dwóch zwycięstw i jedną porażkę, a jego rywalem był Amadeusz „Ferrari” Roślik, który po tej walce dzierży niechlubny rekord 1-4. Maksymilian Wiewiórka wygrał swój poprzedni pojedynek na wrześniowej siódmej edycji FAME MMA 7, pokonując drugi raz z rzędu Kamila Hassana po trzech rundach decyzją sędziów. Walka z Amadeuszem pomimo doświadczenia w mieszanych sztukach walki odbyła się na zasadach K-1, pomimo lekkiego niezadowolenia Wiewióra, który wolałby się bić w MMA. Dlaczego formuła K1? Na jednej z imprez pomiędzy Amadeuszem i Maksymilianem doszło do kłótni, w której to Wiewiór stwierdził, że wygrałby z „Ferrarim” w jego najlepszej płaszczyźnie, jaką jest stójka i obaj zawodnicy przystali później na tę formułę walki. Już przed ważeniem można było wyczuć, że oboje nie pałają do siebie sympatią, a Ferrari w wywiadach był pewny siebie i przekonywał, że jest dobrze przygotowany i wygra z Wiewiórem dzięki swoim silnym ciosom i kopnięciom, którymi zasłynął w walce z Adrianem Polakiem, którą jednak przegrał z powodu dyskwalifikacji za nielegalne kopnięcie. Obaj zawodnicy wnieśli na wagę podobny ciężar, Amadeusz – 81,3 kg, a Wiewiór 81,4. Wiewiór nie był faworytem przed walką według bukmachera Betclic, który wystawił kurs 2.30 na jego zwycięstwo, gdy na jego rywala kurs wynosił 1.50.

Przed walką oczekiwano, że to Ferrari będzie dominował dzięki swojej sile ciosu, ale już w pierwszej rundzie mogliśmy zobaczyć zupełnie inny scenariusz. Wiewiór zadawał bardzo silne, ale przede wszystkim celne ciosy, po których głowa Amadeusza Roślika odskakiwała na bok. Ferrari ma bardzo mocną szczękę i po ciosach Wiewióra lekko wyśmiewał swojego rywala, dając do zrozumienia, że te uderzenia nie robią na nim żadnego wrażenia. W drugiej rundzie ponownie tempo narzucił Wiewiór, który dzięki swojej taktyce obronnej barkami wyprowadza silne kontrataki. Ferrari walczy bardzo chaotycznie i próbuje atakować „cepami”, które są jedyną bronią Amadeusza. Trzecia runda była już bardziej wyrównana i to końcówka należała do Ferrariego, który jednak przegrał ten pojedynek jednomyślną decyzją sędziów 30-27. W pomeczowych wywiadach Wiewiór podkreślał, że już od pierwszej rundy wiedział, że wygrywa w tej walce, a jego taktyka na kontrataki przynosi bardzo dobre rezultaty i nie będzie próbować podejmować zbędnego ryzyka. Tym pojedynkiem Maksymilian udowodnił, że jest lepszym i bardziej kompletnym zawodnikiem od Amadeusza poprawiając na treningach swoją stójkę.

Następna walka Wiewióra była pojedynkiem o pas i jego rywalem był Adrian Polak Polański. Zawodnik z Wrocławia pewnie wypunktował panującego mistrza i odebrał mu pas!

Kim jest Wiewiór? Maksymilian Wiewiór Wiewiórka jest zawodnikiem, który ma już za sobą kilka walk w Fame MMA. Z kim stoczy następną walkę Wiewiór na FAME MMA? Następna walka Wiewióra będzie pojedynkiem o pas i jego rywalem będzie Adrian Polak Polański.