Kamil Hassan to zawodnik sportów walki znany z występów na FAME MMA. Kim jest Kamil Hassan? Ile lat ma Kamil Hassan? Kamil Hassan – jakie jest jego pochodzenie i skąd pochodzą rodzice Hassana?

Kim jest Kamil Hassan?

Kamil Hassan kto to

Kamil Hassan pochodzi z Krosna. Jeśli chodzi o wiek, Hassan ma 21 lat. Od małego związany jest ze sportami walki, a miłością do karate Hassan zaraził się od starszego brata, któremu zazdrościł sukcesów. On także nie ma czego się wstydzić. Jeśli chodzi o występy w karate, Hassan zajął między innymi trzecie miejsce podczas Mistrzostw Europy. Hassan, który trenował karate przez osiem lat, posiada także brązowy pas w tej dyscyplinie sportu.

Jeśli chodzi o wzrost, Hassan według informacji podawanych przed jego walkami na FAME MMA ma 178 cm wzrostu.

Kamil Hassan – pochodzenie

Odkąd Hassan stawał się coraz bardziej popularny, w sieci zaczęto zastanawiać się nad tym, skąd pochodzi Kamil Hassan i czy rodzice Hassana są Polakami. Zawodnik FAME MMA rozwiał wątpliwości na ten temat w rozmowie z Onetem.

- Nie wstydzę się powiedzieć, skąd jestem. Mój tato jest z Sudanu, przyjechał do Polski na studia i tutaj poznał moją mamę – zdradził Hassan, wyjaśniając swoje pochodzenie i to, skąd pochodzą jego rodzice.

Kamil Hassan w FAME MMA

FAME MMA Hassan

W przytoczonej wcześniej rozmowie z Onetem Hassan zdradził, jak to się stało, że znalazł się w FAME MMA. Okazało się, że wszystko dzięki kumplowaniu się z Adrianem „Polakiem” Polańskim, który polecił go włodarzom FAME MMA.

- Poznaliśmy się przypadkowo na jednej z imprez. Po jakimś czasie napisał do mnie i przyznał, że chciałby się zakumplować. Działaliśmy na podobnych falach: siłownia, sporty walki. Później powstało FAME MMA i dzięki jego życzliwości dostałem się do organizacji – przyznał Hassan.

Hassan w FAME MMA zadebiutował w marcu 2019 roku na gali FAME MMA 3, podczas której w walce wieczoru zmierzyli się Isamu i DeeJayPallaside. Jego rywalem był wówczas Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka. Zarówno Hassan, jak i Wiewiór mieli wówczas na swoim koncie lata treningów w sportach walki, co było widać w ich pojedynku, który wyróżniał się poziomem na tle pozostałych starć. Ostatecznie górą był Wiewiór, triumfując jednogłośną decyzją sędziów.

 

Hassan do FAME MMA wrócił na gali z numerem 5, nokautując w efektowny sposób Olega Riaszeńczewa wysokim kopnięciem. Był to prawdopodobnie najbrutalniejszy i najbardziej efektowny nokaut w historii FAME MMA.

Rewanż Hassan - Wiewiór

Na FAME MMA 7 doszło do rewanżowej walki Hassana z Wiewiórem. Po raz kolejny starcie oglądało się naprawdę kapitalnie i raz jeszcze górą był Wiewiór, ponownie triumfując na punkty.

Obie walki Hassan – Wiewiór stały na tak wysokim poziomie sportowym, że wielu kibiców czy ekspertów twierdziło po ich zakończeniu, że spokojnie mogłyby znaleźć się na kartach walk zawodowych gal MMA.

Hassan FAME MMA 10

Hassan miał wystąpić na gali FAME MMA 10, jednak wycofał się z niej na kilkanaście dni przed wydarzeniem. Jego przeciwnikiem miał być Dawid "Ambro" Ambroziak, ale Hassan zakaził się koronawirusem i wycofał się z pojedynku.

Hassan High League

W listopadzie 2022 roku Kamil Hassan został ogłoszony jako nowy nabytek organizacji High League. Zmierzył się on na piątej edycji z debiutantem - Wojciechem "Rekordzistą" Sobierajskim. Dla Hassana był to powrót do startów po ponad dwóch latach. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rekordzisty przez większościową decyzję sędziów.

Hassan rekord

Hassan rekord, czyli jakim bilansem legitymuje się zawodnik High League. Do tej pory Hassi stoczył w MMA cztery walki. Trzy z nich przegrał i jedną wygrał zatem jego rekord to 1-3.

Hassan Instagram

Insta Kamila Hassana

Profil Kamila Hassana na Instagramie śledzi ponad 60 tysięcy obserwujących. Kobieca widownia FAME MMA z pewnością zastanawia się, czy Hassan ma dziewczynę. Na jego instagramowym profilu próżno szukać zdjęć czy informacji o tym, żeby był w związku, więc wszystko wskazuje na to, że Hassan jest singlem.


Kim jest Kamil Hassan?
Kamil Hassan to zawodnik sportów walki, który zajął między innymi trzecie miejsce podczas Mistrzostw Europy w karate.
Dlaczego Hassan nie zawalczył na FAME MMA 10?
Hassan zakaził się koronawirusem i wycofał się z pojedynku.