Oleh „Oleg” Riaszeńczew jest osobowością medialną, która szerszej publiczności dała się poznać jako uczestnik reality show pod tytułem „Big Brother”. Oleh z Big Brothera FAME MMA – jaki jest jego bilans? Riaszeńczew walki – czy walczył już? Oleh kariera – co z jego dokonaniami, jeśli chodzi o sport?

Kim jest Oleg Riaszeńczew?

Oleg Riaszeńczew urodził się w 1998 roku na Ukrainie. Ma polskie korzenie i postanowił przeprowadzić się do Polski. Jako pracownik firmy budowlanej wziął udział w programie „Big Brother”, który dał mu sporą popularność.

Oleg Riaszeńczew walki

 

 

Oleg Riaszeńczew walki – i nie chodzi tylko o walki na FAME MMA. Riaszeńczew od małego był bowiem związany ze sportem i trenował między innymi gimnastykę oraz boks. Był mistrzem Ukrainy w tych dyscyplinach. Stoczył więc wiele walk na ringach amatorskich jako pięściarz.

Oleh kariera

Oleh Riaczeńczew karierę w mediach zaczął robić jako uczestnik programu „Big Brother”. Stał się wówczas popularny i rozpoznawalny, w dużej mierze dzięki związkowi z triumfatorką tej edycji „Big Brothera”, czyli Magdą Wójcik.

Oleh z Big Brothera FAME MMA

Oleh FAME MMA

Spora popularność i przeszłość sportowa sprawiły, że Oleh z Big Brothera i FAME MMA na papierze wyglądało na duet idealny. Jego debiut w MMA okazał się jednak bardzo bolesny. Oleh Riaczeńczew podczas gali FAME MMA 5 został bowiem brutalnie znokautowany wysokim kopnięciem przez Kamila Hassana.

- Zabrakło doświadczenia. Nie mam doświadczenia w MMA, a w boksie. To było zdecydowanie za mało. Na przygotowania do walki miałem zaledwie miesiąc. Zabrakło czasu, ale wiem, nad czym muszę pracować – stwierdził w wywiadzie po bolesnej przegranej.

Oleg vs Ryba

Okazję do poprawienia swojego rekordu walk w MMA miał podczas gali FAME MMA 9. Wówczas jego rywalem był Patryk „Ryba” Karaś, który – podobnie jak Oleh – miał wtedy na swoim jedną walkę, ale wygraną – z innym freestyle'owcem Filipem „Filipkiem” Marcinkiem.

Zdaniem bukmacherów faworytem tego starcia był „Ryba”. Kurs na wygraną zawodnika z Radomia wynosił 1.58, a triumf jego rywala w firmie Betclic oszacowano na kurs 2.15. Niestety dla Olega - nie udało mu się wygrać również w drugim starciu. Choć reprezentant Ukrainy wygrał dwie pierwsze rundy w walce z Rybą, w trzeciej dał się zaskoczyć i przegrał przed czasem.

Oleg Big Brother dziewczyna

Oleg Riaszeńczew dziewczyna

Spora popularność i związek z uczestniczką „Big Brothera” sprawiły, że o Riaczeńczewie często pisano na plotkarskich portalach. Magda Wójcik dla związku z mężczyzną poznanym w reality show przeprowadziła się z Londynu do Warszawy i para zamieszkała ze sobą. Związek z kobietą starszą o 10 lat zakończył się pod koniec września 2020 roku, o czym Wójcik poinformowała na swoich mediach społecznościowych.

Oleg Instagram

Popularność wynikająca z występu w programie „Big Brother” oraz na galach FAME MMA sprawiła, że Riaczeńczew stał się popularny w sieci. Jego konto w serwisie Instagram o nazwie „just_oleg.official” obserwuje ponad 100 tysięcy użytkowników. Oleh wrzuca na swój profil zarówno zdjęcia z treningów na siłowni czy sportów walki, jak i chwile z życia prywatnego.


Kim jest Oleg Riaszeńczew?
Oleh „Oleg” Riaszeńczew jest osobowością medialną, która szerszej publiczności dała się poznać jako uczestnik reality show pod tytułem „Big Brother”.
Z kim na FAME MMA 9 walczył Oleh „Oleg” Riaszeńczew?
Oleh „Oleg” Riaszeńczew na FAME MMA 9 walczył z Patrykiem „Rybą” Karasiem.