Patryk „Ryba” Karaś to polski freestyle'owiec, który próbuje swoich sił w FAME MMA. Kim jest „Ryba” Karaś? Walki „Ryba” Karaś – jaki jest jego bilans? „Ryba” vs „Filipek” - jak zakończyła się walka? Kariera Patryk „Ryba” - czy jest mistrzem WBW?

Kim jest „Ryba” Karaś?

Patryk "Ryba" Karaś urodził się 26 stycznia 1992 roku. Jeśli chodzi o wiek, „Ryba” ma więc 29 lat. Na co dzień mieszka w Radomiu, choć do walk na FAME MMA przygotowuje się także w Warszawie, trenując między innymi z Amadeuszem "Ferrari" Roślikiem.

Kariera Patryk „Ryba” - zanim Karaś trafił do FAME MMA, dał się poznać jako jeden z najlepszych polskich freestyle'owców młodego w ostatnich latach. Regularnie triumfował w różnego rodzaju bitwach, wygrał także najważniejszą, jeśli chodzi o bitwy na słowa, czyli Wielką Bitwę Warszawską. Dwukrotnie zajął trzecie miejsce w WBW (2015 oraz 2016 rok), a całość wygrał w 2018 roku, w wielkim finale pokonując „Milana”.

Walki „Ryba” Karaś

walki ryba karaś

Pod hasłem „walki Ryba Karaś” znajdziemy więc nie tylko jego pojedynki na FAME MMA, ale przede wszystkim jego pojedynki, które toczył z takimi zawodnikami podczas bitew freestyle'owych, jak Filipek, Edzio czy Koro. „Ryba” znany jest z ostrych panczlajnów, które dały mu między innymi triumf podczas WBW.

 

 

Najpopularniejsza walka "Ryby", jeśli chodzi o występy freestyle'owe, to pojedynek z Filipkiem podczas finału Bitwy o Południe w 2018 roku. Film z tego pojedynku w serwisie YouTube obejrzano milion razy. Górą wówczas okazał się Filip Marcinek, czyli popularny "Filipek".

Kariera Patryk „Ryba”

Kariera Karasia we freestyle'u potoczyła się więc znakomicie, gdyż triumfował podczas najważniejszej bitwy w Polsce, a także zyskał dzięki temu sporą popularność. Z pewnością w dużej mierze to sprawiło, że uwagę na niego zwrócili włodarze FAME MMA, którzy dali mu szansę zawalczyć na ich gali.

Patryk „Ryba” Karaś FAME MMA

patryk karaś na fame mma

Patryk „Ryba” Karaś FAME MMA – wszystko zaczęło się w marcu 2019 roku, kiedy "Ryba" zadebiutował w FAME MMA. W pojedynku z nim podczas gali FAME MMA 3 zmierzył się inny z niezwykle popularnych polskich zawodników freestyle'owych, czyli "Filipek". "Ryba" miał więc okazję do zrewanżowania się za porażkę podczas finału Bitwy o Południe z 2018 roku.

W klatce MMA lepszy okazał się „Ryba”, który pokonał zawodnika z Milicza niejednogłośną decyzją sędziów. Pojedynek był niezwykle wyrównany i taka decyzja sędziów punktujących tę walkę nie mogła szczególnie dziwić.

- Wszedłbym mu w nogi, ale nie miałem siły. Ryba okopał mi lewą nogę, ale mega się cieszę, że mogłem tu wystąpić. To była dla mnie świetna sprawa. Dziękuję Patrykowi, bo to mój kolega – stwierdził tuż po walce „Filipek”, który nie miał pretensji do sędziów o to, że ci wskazali triumf jego przeciwnika.

Ryba po pojedynku przyznał, że chętnie zawalczyłby ponownie w FAME MMA, ale wszystko zależy od decyzji włodarzy. Na kolejny występ Karaś musiał trochę poczekać, bo do gali FAME MMA 9 – niemal dwa lata po debiutanckim starciu z „Filipkiem”, który w tym czasie stoczył dwie walki – wygrane z Łukaszem „Tombem” Imielowskim oraz Michałem „Sobotą” Sobolewskim.

Ryba vs Oleg

Rywalem "Ryby" podczas FAME MMA 9 był Oleh „Oleg” Riaszeńczew. Reprezentant Ukrainy wcześniej miał na swoim koncie jeden występ w FAME MMA - podczas gali z numerem 5 został brutalnie znokautowany przez Kamila Hassana. Walka Ryba vs Oleg otworzy galę FAME MMA 9.

Karaś do pojedynku z Olegiem przygotowywał się między innymi w warszawskim klubie Akademia Boksu&Muaythai JKM, gdzie trenerami są Maciej Skupiński, Jordan Kuliński oraz Karol Landowski. Jak się okazało, panowie do tego pojedynku przygotowali go bardzo dobrze, gdyż dopisał do swojego rekordu drugi triumf w MMA. Choć "Ryba" przegrał dwie pierwsze rundy w walce z Olegiem, pokonał go w trzeciej i jego rekord wciąż pozostaje perfekcyjny.

Ryba Instagram

„Ryba” jest aktywny w mediach społecznościowych – posiada konta między innymi na Facebooku czy Instagramie. Fanpage „Rybsik” na Facebooku śledzi ponad osiem tysięcy użytkowników, a profil na Instagramie o nicku „ryba_free” - ponad 15 tysięcy obserwujących. „Ryba” w opisie instagramowego konta chwali się tytułem mistrza WBW oraz skromnym, lecz perfekcyjnym bilansem stoczonych walk w FAME MMA.


Kim jest „Ryba” Karaś?
Patryk „Ryba” Karaś to jeden z najlepszych polskich freestyle'owców młodego w ostatnich latach. Regularnie triumfował w różnego rodzaju bitwach, wygrał także najważniejszą, jeśli chodzi o bitwy na słowa, czyli Wielką Bitwę Warszawską.
Dla której federacji walczy Patryk Karaś?
Patryk Karaś walczy dla federacji FAME MMA.