Organizacja FAME MMA przebojem wdarła się na polski rynek MMA, bijąc kolejne rekordy popularności i z coraz większym rozmachem tworząc kolejne gale. Kto jest właścicielem FAME MMA? Kto jest szefem FAME MMA? Kim są potężni włodarze FAME MMA? Kim jest Krzysztof Rozpara? Kim jest Rafał Pasternak?

Włodarze FAME MMA - kim są?

Większość osób bardzo dobrze zna federacje FAME MMA, jednak nie do końca jest świadoma, kto zarządza tą organizacją. Aktualnie, w związku ze słynną aferą Pandora Gate, odpowiedź na to pytanie może nie być jednoznaczna. Wśród włodarzy wymienić należy jednak trzy główne postacie:

  • Krzysztof Rozpara
  • Rafał Pasternak
  • Wojciech Gola

Swoje udziały w federacji FAME MMA ma jeszcze Michał Boxdel Baron, jednak nie jest on mile widziany w organizacji. Na chwilę obecną, jego udziały są w trakcie sprzedaży.

Wojciech WG Gola

Wojtek Gola szerszej publiczności dał się poznać jako uczestnik reality show emitowanego na antenach telewizji MTV – Warsaw Shore. Gola, który w przeszłości zajmował się wyczynową jazdą na rowerze i jest właścicielem firmy zajmującej się filmowaniem, w 2018 roku postanowił opuścić Warsaw Shore i poświęcić się produkcji FAME MMA. To właśnie WG miał być pomysłodawcą FAME MMA, następnie angażując w projekt kolejnych współwłaścicieli.

Gola, oprócz bycia włodarzem, jest także zawodnikiem startującym w FAME MMA. WG ma na swoim koncie trzy walki. Na FAME MMA UK przegrał przed czasem ze znacznie większym od siebie Joelem Morrisem. Następnie na FAME MMA 6, pokonał przed czasem Marcina "Rafonixa" Krasuckiego. Gola był faworytem tego starcia u bukmacherów. Gale FAME MMA są możliwe do obstawiania, używając kod promocyjny Betclic

Ostatni pojedynek Gola stoczył na FAME MMA 7, przegrywając przed czasem z Dawidem Malczyńskim. Jego bilans w FAME MMA wynosi więc 1-2. W 2017 roku Gola zawalczył w walce na zasadach kickboxingu z Piotrem "Bonusem BGC" Witczakiem, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów mimo zdecydowanie gorszych warunków fizycznych od swojego rywala.

Krzysztof Rozpara

Kim jest Krzysztof Rozpara? Krzysztof Rozpara kariera - od czego się zaczęła? Takie pytania mogli sobie zadawać fani na początku istnienia organizacji. Początkowo projekt FAME MMA kojarzył się bowiem głównie z osobami Goli i Barona. Jak się jednak okazało, za FAME MMA stoją cztery osoby. Trzecią z nich, z czasem coraz więcej udzielającą się w mediach, jest Krzysztof Rozpara. Biznesmen z Poznania związany jest między innymi z takimi spółkami, jak ISEM czy KEEMON.

W ostatnich miesiącach Rozpara regularnie udziela się w mediach, występując publicznie i komentując kolejne gale FAME MMA. Dowiedzieliśmy się więc między innymi, że Rozpara z zawodu jest informatykiem. Dziś, odpowiadając na pytanie, kim jest Krzysztof Rozpara, śmiało można jednak odpowiedzieć, że współwłaścicielem największej polskiej organizacji typu freakfight. Krzysztof Rozpara kariera nabrała rozpędu wraz z kolejnymi galami, a prowadzenie tak wielkiego przedsięwzięcia z pewnością jest dla niego projektem życia.

Co ciekawe Gola, w wywiadzie dla kanału "Duży w maluchu" zdradził, że w przeszłości wraz z Rozparą próbowali rozkręcić biznes w postaci aplikacji do wspólnego imprezowania. Projekt jednak nie wypalił, a każda ze stron poniosła spore straty. Na szczęście Rozpara nie rozpamiętywał tego zbyt długo i zdecydował się wejść w projekt stworzenia organizacji z walkami celebrytów. Słuchając rozmów z Rozparą można wywnioskować, że w federacji odpowiada głównie za aspekty organizacyjne i prawne.

Rafał Pasternak

Podobne pytania, jak w przypadku Rozpary, z pewnością pojawiały się w głowach fanów FAME MMA, gdy usłyszeli nazwisko prezesa zarządu. Kim jest Rafał Pasternak? Jeśli chodzi o to, kim jest Rafał Pasternak, biorąc pod uwagę federację, odpowiedzieć należy, że jej udziałowcem i prezesem zarządu. Rafał Pasternak kariera przed FAME MMA to jednak spora niewiadoma. Zwłaszcza że mężczyzna nie udziela się w mediach czy podczas wywiadów, w związku z czym pytania wciąż pozostają bez odpowiedzi.

Wielkopolski biznesmen od lat zarządza między innymi firmą transportową Swift, która dysponuje kilkudziesięcioma ciężarówkami rozwożącymi towar po całej Unii Europejskiej. Na pytanie, kim jest Rafał Pasternak, z pewnością trzeba więc dodać, że jest biznesmenem i przedsiębiorcą. Takie aspekty, jak to, czym konkretnie zajmuje się w federacji lub to, dlaczego znalazł się w jej strukturach, pozostają jednak niewiadomą. Kto wie, być może kiedyś któremuś z branżowych dziennikarzy uda się namówić Pasternaka na dłuższy wywiad i wówczas dowiemy się o nim nieco więcej.

Michał Boxdel Baron

Jednym z najbardziej medialnych włodarzy FAME MMA jest Michał Baron „Boxdel”. Jest popularnym polskim YouTuberem, którego kanał na tej platformie subskrybuje ponad 1,7 miliona widzów. Baron popularny jest także na Instagramie, gdzie jego profil obserwuje ponad 1,6 miliona followersów.

Boxdel, podobnie jak Wojtek Gola, również ma za sobą występy w FAME MMA jako zawodnik. Walka Boxdel – Guzik była walką wieczoru na pierwszej gali FAME MMA, która odbyła się w Koszalinie w czerwcu 2018 roku. Baron pokonał wówczas Jakuba Szymańskiego przed czasem, udanie debiutując w FAME MMA zarówno jako zawodnik, jak i włodarz, gdyż gala okazał się sporym sukcesem i fundamentem pod kolejne wydarzenia spod szyldu FAME MMA.

Michał Baron utracił jednak poparcie swoich wspólników, w związku z aferą Pandora Gate. Sprawa, która wstrząsnęła polskim internetem, odbiła się także na włodarzu FAME MMA, w konsekwencji czego, Boxdel sprzeda należące do niego udziały. Oznacza to, że właściciel FAME MMA, w zakresie udziałów Boxdela, może się niebawem zmienić.

Udziały właścicieli FAME MMA

Szczegółowe informacje odnośnie udziałów w każdej chwili można sprawdzić w Krajowym Rejestrze Sądowym. Dowiemy się z niego między innymi, że Fame MMA jest spółką akcyjną, z siedzibą w Swarzędzu. Co ciekawe, kapitał zakładowy spółki, wyniósł aż 400.000 PLN. Jest to zdecydowanie najwięcej ze wszystkich federacji typu freak fight. Co więcej, w KRS nie znajdziemy szczegółówych informacji dotyczących podziału udziałów. Wynika to z faktu, że w przypadku spółki akcyjnej, właścicielami są posiadacze akcji. W przypadku Fame MMA ilość posiadanych akcji prezentuje się następująco:

  • Rafał Pasternak (30%)
  • Krzysztof Rozpara (30%)
  • Michał Baron (20% - w trakcie sprzedaży)
  • Wojciech Gola (20%)


Kto jest właścicielem FAME MMA?
Obecnie właścicieli federacji FAME MMA jest 4. Są nimi: Rafał Pasternak, Krzysztof Rozpara, Michał Baron, Wojciech Gola.
Kto jest prezesem FAME MMA?
Prezesem FAME MMA jest Rafał Pasternak.