Dawid Załęcki, ojciec Denisa Załęckiego, postanowił dołączyć do nowopowstałej organizacji freak fightowej Clout MMA, a jego kolejny pojedynek odbędzie się na gali Clout MMA 4! Co wiadomo o ojcu Denisa Załęckiego?

Kim jest Dawid Załęcki?

Kim jest Dawid Załęcki? Kto to Dawid Załęcki? Takie pytania z pewnością mogli sobie zadać kibice śledzący organizację High League, gdy federacja ogłosiła, że mężczyzna zawalczy na trzeciej gali High League. W skrócie jest to ojciec Denisa Załęckiego. Mężczyzna w przeszłości kilkukrotnie brał udział w różnego rodzaju "akcjach" związanych z jego synem.

Jak się okazało, podobnie jak on trenuje sporty walki i choć początkowo niechętnie podchodził do pomysłu stoczenia walki w organizacji typu freak fight, ostatecznie dał się namówić federacji High League i podpisał kontrakt. Aktualnie jest zawodnikiem Clout MMA.

Dawid Załęcki wiek

Ile lat ma ojciec Denisa Załęckiego? Dawid Załęcki urodził się w 1976 roku, zatem rocznikowo ma 47 lat.

Dawid Załęcki wzrost

Wzrost Dawida Załęckiego został podany przed debiutem mężczyzny w High League. Jak się okazało, ma on 184 centymetry wzrostu.

Dawid Załęcki waga

Waga Dawida Załęckiego to kategoria ciężka. Tego, ile dokładnie waży ojciec Denisa Załęckiego, dowiedzieliśmy się przed jego debiutem w klatce. Załęcki wniósł na wagę 98 kilogramów.

Dawid Załęcki pseudonim

Pseudonim ojca Dawida Załęckiego to Crazy. Jak przyznał w wywiadzie dla kanału FanSportuTV, wiele lat temu wymyślili go jego koledzy i tak zostało po dziś dzień.

Dawid Załęcki rekord

Dawid "Crazy" Załęcki do tej pory stoczył pięć walk w formule K-1 w małych rękawicach.

Rekord K-1 (w małych rękawicach): 2-2-1

Dawid Załęcki MMA

Czy Dawid Załęcki trenuje MMA? Mężczyzna od lat trenuje sporty uderzane, jednak nic nie wiadomo na temat jego ewentualnych treningów MMA. Jego debiutancki pojedynek w High League odbył się na zasadach kickboxingu. Również kolejne walki odbywały się w tej formule.

Dawid Załęcki walka

Jeszcze przed debiutem Dawida Załęckiego w klatce, było wiadomo, że ma on doświadczenie w walkach. Sam przyznał, że trenuje od wielu lat. Jego syn, Denis Załęcki, również potwierdził, że jego ojciec jest doświadczony, jeśli chodzi o walkę.

Dawid Załęcki Clout MMA

29 maja 2023 organizacja High League została zablokowana, a niedługo potem zamknięta. W jej miejsce powstała jednak organizacja Clout MMA. Z tą właśnie federacją postanowił podpisać kontrakt Dawid Załęcki. Jego debiutancki pojedynek dla tej organizacji odbył się już podczas pierwszej gali, która została zaplanowana na 5 sierpnia w hali Torwar w Warszawie.

Dawid Załęcki vs Denis Labryga

Dawid Załęcki vs Denis Labryga to walka, do której doszło na Clout MMA 1. Pojedynek ten odbył się w formule K-1 w małych rękawicach. Większość ekspertów faworyzowała młodszego Labrygę. Dawid Załęcki pokazał jednak, że prezentuje bardzo wysoki poziom i pierwsza runda była niezwykle wyrównana. Crazy doznał jednak kontuzji nogi w pierwszej odsłonie, która uniemożliwiła mu kontynuowanie pojedynku.

Dawid Załęcki vs Tomasz Sarara

Na gali Clout MMA 2 Dawid Załęcki miał zmierzyć się z legendą K-1, czyli Jeromem Le Bannerem. Do starciach jednak nie doszło, ponieważ Francuz wycofał się z walki na trzy dni przed galą. Jego miejsce zajął jednak jeszcze lepszy zawodnik, a dokładnie Tomasz Sarara. Walka Załęcki vs Sarara zakończyła się remisem.

Dawid Załęcki vs Wielki Bu

Dawid Załęcki powróci do klatki 9 marca 2024 roku na gali Clout MMA 4. W swojej szóstej zawodowej walce zmierzy się z Patrykiem "Wielkim Bu" Masiakiem, czyli pogromcą swojego syna, Denisa Załęckiego. Walka odbędzie się w formule K-1 w małych rękawicach.

Dawid Załęcki High League

Ojciec Denisa Załęckiego debiutancką walkę stoczył w organizacji High League. Jak się okazało pod koniec maja 2022 roku, mężczyzna związał się kontraktem właśnie z tą federacją. Angaż Dawida Załęckiego odbił się w sieci ogromnym echem i spotkał się z wielkim zainteresowaniem, gdyż wszystko wskazywało na to, że mężczyzna ostatecznie nie da się namówić na walkę.

Dawid Załęcki vs Alan Kwieciński

Debiutancka walka Dawida Załęckiego odbyła się 4 czerwca 2022 roku na gali High League 3. Jego rywalem był Alan Kwieciński, a więc były rywal Denisa Załęckiego. Alan i syn Dawida Załęckiego zmierzyli się na gali High League 2 i górą okazał się zawodnik z Torunia, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów.

Przy okazji walki Denisa Załęckiego z Alanem dochodziło do wielu przepychanek i spięć. Jak się okazało, federacja High League podłapała pomysł i zestawiła pojedynek ojciec Denisa Załęckiego vs Alan Kwieciński w formule K-1 w małych rękawicach. Załęcki pokonał Kwiecińskiego już w pierwszej rundzie, trzykrotnie posyłając Alanika na deski.

Dawid Załęcki vs Vaso Bakocevic

Na gali High League 5 Dawid Załęcki zmierzył się z doświadczonym zawodnikiem MMA i pięściarzem, Vaso Bakoceviciem. Pomiędzy zawodnikami nie było złej krwi, a bukmacherzy nie widzieli w tym pojedynku wyraźnego faworyta. Ojciec Denisa bez problemów poradził sobie jednak z czarnogórskim zawodnikiem już w pierwszej rundzie, demolując go silnymi ciosami, po których upadł na matę. Przy upadku Bakocevic doznał kontuzji nogi i sędzia był zmuszony przerwać walkę.

Dawid Załęcki vs Don Diego

Na gali High League 6 doszło do pojedynku Dawid Załęcki vs Don Diego. Walka została zakontraktowana w formule K-1, w małych rękawicach. Mateusz Kubiszyn udowodnił jednak swoją wyższość nad znacznie starszym przeciwnikiem i zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów.

Dawid Załęcki syn

Synem Dawida Załęckiego jest nie kto inny jak Denis Załęcki. "Crazy" właśnie dzięki synowi przebił się do szeroko pojętego mainstreamu, choć niechętnie udzielał wywiadów i wypowiadał się w mediach.

Dawid Załęcki żona

Dawid Załęcki Instagram

Ojciec Denisa nie udzielał się w mediach społecznościowych... do momentu walki. Przy okazji ogłoszenia jego pojedynku na High League, ojciec Denisa Załęckiego założył Instagrama, gdzie można znaleźć go pod nazwą @dawid.crazy.zalecki. Na ten moment obserwuje go blisko 70 tysięcy użytkowników.


Z czego znany jest Dawid Załęcki?
Dawid Załęcki jest ojcem Denisa Załęckiego, a więc innego popularnego zawodnika sportów walki.
Ile lat ma Dawid Załęcki?
Ojciec Denisa Załęckiego ma 47 lat.