Erko Jun może być kojarzony przez kibiców sportów walki w Polsce. Bośniak toczył bowiem walki między innymi w największej polskiej organizacji KSW. Swój ostatni pojedynek stoczył na Prime MMA 7.

Kim jest Erko Jun?

Kim jest Erko Jun? Kto to Erko Jun? Erko Jun to influencer, kulturysta oraz zawodnik MMA. Popularność zdobył jako model fitness. Odnosił również wiele sukcesów w sportach sylwetkowych. W 2018 roku dał się poznać szerszej publiczności, bowiem podpisał kontrakt z organizacją KSW.

Erko Jun wiek

Ile ma lat Erko Jun? Jun urodził się 28 czerwca 1990, co oznacza, że aktualnie ma 33 lata.

Erko Jun waga

Ile waży Erko Jun? 33-latek aktualnie waży około 93 kilogramy.

Erko Jun wzrost

Wzrost Erko Juna wynosi 178 centymetrów.

Erko Jun Prime MMA

W 2023 roku Erko Jun został ogłoszony jako nowy zawodnik organizacji Prime MMA. Do jego debiutu w tej federacji doszło 13 stycznia 2024 roku na gali Prime MMA 7. Jun zmierzył się z Pawłem "Trybsonem" Trybałą. Walka potrwała jednak niezwykle krótko, bowiem Erko Jun błyskawicznie znokautował rywala.

Erko Jun MMA

Kariera Erko Juna ze sportami walki rozpoczęła się, gdy przeprowadził się z rodziną do Belgii. Dzielił tę pasję z ojcem, jednak po pewnym czasie zaczął mieć problemy i stawał do bójek ulicznych. Wszystko za sprawą kontuzji, której doznał podczas treningu, gdyż okazało się, że według lekarza nie będzie on miał czucia w prawej nodze od kolan po palce stóp do końca życia. Wtedy z pomocą przyszedł mu Bill Richardson, który namówił go do podszkolenia swoich umiejętności i trenowania ich na wysokim poziomie na siłowni.

Zmieniło to jego podejście do życia, a Erko Jun zaczął trenować nie tylko MMA, ale także taekwondo, tajski boks oraz kick boxing. Co ciekawe, brał on udział również w zawodach kulturystycznych. W 2022 roku miał okazję zadebiutować w profesjonalnej walce w kick boxingu podczas Cup of Lotus na zasadach K-1. Jego przeciwnikiem był Władimir Miniejew, który niestety pokonał go w 2 minucie i 46 sekundzie rundy trzeciej.

Jeśli chodzi o jego debiut w zawodowych mieszanych sztukach walki, to miał on miejsce podczas KSW 44 w 2018 roku. To właśnie wtedy zapoczątkował on swoją karierę poprzez zwycięski pojedynek. Mężczyzna nie występował jednak tylko w Konfrontacji Sztuk Walki. Brał on również udział w Elite MMA Championship i oczywiście Brave CF, którego na ten moment jest zawodnikiem.

Erko Jun KSW

Ciekawym faktem jest aspekt debiutu w profesjonalnym MMA. Erko Jun bowiem swoją karierę profesjonalną rozpoczął poprzez podjęcie się starcia na KSW, czyli jednej z większych organizacji. Rzadko kiedy zdarza się, by zawodnik rozpoczynał w niej całą karierę. Jego pierwsza walka odbyła się z Tomaszem Oświecińskim na KSW 44 i trwała zaledwie jedną rundę. Po 2 minutach i 26 sekundach doszło do KO przez prawy sierpowy i w ten sposób Erko Jun zdobył swoje pierwsze profesjonalne zwycięstwo.

Kolejna walka w Konfrontacji Sztuk Walki miała miejsce podczas 45 edycji. Wystąpił on wtedy w Co-Main Evencie walcząc z Pawłem "Popkiem" Mikołajuw. Tym razem panowie przewalczyli dwie niepełne rundy, gdyż w 2 minucie i 8 sekundach doszło do TKO. Erko Jun zasypał rywala precyzyjnymi i silnymi ciosami, gwarantując sobie zwycięstwo. Następny pojedynek czekał na niego podczas KSW 49, kiedy to pokonał Akopa Szostaka w ciągu 36 sekund.

Ostatnią walkę w tej organizacji odbył podczas KSW 51 w Zagrzebie. Jego przeciwnikiem był wówczas Mariusz Pudzianowski, a cała walka była Main Eventem. Mężczyźni walczyli do drugiej rundy, kiedy to w 2 sekundzie i 32 sekundzie pojedynek zakończył się przez TKO. Otóż Pudzian wykończył Juna mocnymi ciosami w parterze. To właśnie one zapewniły zawodnikowi pierwszą porażkę w karierze i KSW, do którego już nie wrócił.

Erko Jun EMC

Po KSW Erko Jun skierował swoje kroki do Elite MMA Championship, gdzie zawalczył trzykrotnie, nim dołączył do obecnej federacji, Brave CF. Jego pierwszy pojedynek nie przerwał jednak passy porażek po walce z Pudzianem, a przysporzył mu kolejną. Podczas wydarzenia EMC 5 zmierzył się z Damianem Olszewskim, który pokonał go w 35 sekund rundy pierwszej poprzez KO zadane prawym sierpowym. Po tym pojedynku udało mu się jednak powrócić na dobre tory.

W następnym starciu, które miało miejsce podczas EMC 8 w Düsseldorfie zawalczył z Włochem Gianlucem Locicero. W tym przypadku walka nie była o wiele dłuższa od poprzedniej. Erko Jun pokonał przeciwnika po 39 sekundach trwania rundy pierwszej. Mężczyzna zagwarantował sobie triumf nad rywalem przez TKO, decydując się wówczas na niskie kopnięcia. Jak widać, okazały się skuteczne, a on znów zaczął wygrywać.

Ostatnia walka w Elite MMA Championship miała miejsce w trakcie 9 edycji eventu, która odbyła się w 2022 roku. To właśnie wtedy mężczyzna stanął do pojedynku z Szymonem Wrześniem. Ich starcie zakończyło się w 12 sekundzie 3 rundy przez TKO. Erko Jun postawił na skończenie swojego rywala ciosami w parterze, co skutecznie wychodziło mu w przeszłości. Tym razem technika również go nie zawiodła. Co ciekawe, był to Co-Main Event gali.

Erko Jun osiągnięcia

Z racji tak długiego stażu umiejętności pod kątem sportów walki, Erko Jun ma na swoim koncie kilka osiągnięć, które trzeba koniecznie wymienić przy opisie jego kariery. Udało mu się trzykrotnie zdobyć zwycięstwo w zawodach Benelux, podczas których liczą się sporty sylwetkowe, takie jak kulturystyka oraz fitness.

Nie można również nie wspomnieć o fitness Balkan Competition, czyli kolejnych zawodach tego rodzaju. Tym razem udało mu się otrzymać tytuł Wicemistrza. Ostatnim ważnym osiągnięciem z zakresu fitnessu i kulturystyki to międzynarodowe zawody Model Universe w Miami na Florydzie. Erko Jun zdobył na nich 3 miejsce, co zdecydowanie pokazuje jego wysokie predyspozycje w tym obszarze.

Erko Jun - najlepsze Walki w MMA

Zawodnik Erko Jun ma na swoim koncie 8 walk zawodowych w mieszanych sztukach walki. Zaledwie dwie z nich zakończyły się jego porażką. Z tego też względu koniecznie trzeba umówić jego najlepsze pojedynki kariery. Jednym z nich możemy zdecydowanie nazwać walkę z Akopem Szostakiem, która odbyła się podczas KSW 49 w 2019 roku. Erko Jun w zaledwie 36 sekund rundy pierwszej pokonał polskiego przeciwnika przez TKO. Wszystko udało się za sprawą precyzyjnych i silnych ciosów pięściami.

Innym przykładem, który warto tutaj przywołać w tym zestawieniu, jest starcie z Marko Drmonjičiem, które miało miejsce podczas Brave CF 70 w 2023 roku. Pojedynek był Main Eventem, co zdecydowanie podnosiło wagę całej sytuacji. Jun pokonał swojego rywala po 2 minutach i 42 sekundach rundy pierwszej również przez TKO. Tym razem jego zwycięskim wyborem był jednak prawy sierpowy oraz ciosy pięściami.

Co ciekawe, kończenie przed czasem swoich przeciwników to specjalność Erko Juna. Na 6 zwycięstw, które udało mu się zdobyć, każde było zakończone przed końcem czasu poprzez TKO i KO. W profesjonalnej karierze zatem nigdy nie udało mu się przewalczyć starcia na całym dystansie!

Erko Jun - najważniejsze informacje

Wśród najważniejszych informacji, które dotyczą zawodnika, koniecznie trzeba wymienić jego datę urodzenia. Okazuje się, że mężczyzna urodził się 28 czerwca 1990 roku. Oznacza to, że w momencie swojego debiutu, w profesjonalnych mieszanych sztukach walki miał 25 lat, a w przypadku kick-boxingu 29 lat. Ponadto warto wspomnieć, że ma on tak  podwójne obywatelstwo - z Bośni i Hercegowiny oraz z Belgii.

Co ciekawe, mężczyzna ma również pseudonim, którym posługuje się przy niektórych starciach i brzmi on "The Bounty Hunter". Erko Jun na co dzień trenuje w UFD GYM Düsseldorf. Mężczyzna zdecydowanie nie traci charakteru i pewnie niebawem po raz kolejny zobaczymy go w walce. Jego miłość do sportu od najmłodszych lat odznacza się zwłaszcza w momentach, gdy kończy każdą swoją walkę przed czasem.

Zaskakujące jest oczywiście to, że nigdy nie przewalczył pojedynku na pełnym dystansie 3 rund. Być może w przyszłości ten stan rzeczy się zmieni, chociaż spektakularne zakończenia walk przez TKO i KO są dla widzów niebywale satysfakcjonujące.


Kim jest Erko Jun?
Jun to influencer, kulturysta oraz zawodnik MMA.
Ile ma lat Erko Jun?
Erko Jun ma 33 lata.