Paweł „Trybson” Trybała to jeden z najpopularniejszych celebrytów-zawodników MMA. Swoją popularność zdobył poprzez udział w kontrowersyjnym programie typu reality-show, ale z czasem postanowił przerzucić się na sport i skończył z dawnym życiem. Jak „Trybson” radzi więc sobie, jeśli chodzi o starty w sportach walki?

Kim jest Trybson?

Trybson, czyli Paweł Trybson Trybała, to polski celebryta, który w 2015 roku zadebiutował w pojedynku na zasadach MMA. Niewiele wiadomo na temat przeszłości Trybały i tego, czym zajmował się przed tym, jak zaczął być popularny. Mieszkał między innymi w Sosnowcu i Toruniu.

Trybson wiek, waga, wzrost

Jeśli chodzi o wiek, Trybson urodził się w styczniu 1991 roku. Rocznikowo Trybała ma więc 30 lat. Biorąc pod uwagę wagę, w jakiej startuje w walkach, jest to kategoria do 91 kilogramów. Z kolei wzrost Trybsona to około 183 centymetry.

Trybson Warsaw Shore

Trybson Warsaw Shore, czyli od tego wszystko się zaczęło! Trybała wziął udział w pierwszej edycji kontrowersyjnego programu emitowanego na antenach stacji MTV, który powstał w 2013 roku. Trybson szybko stał się jednym z bardziej charakterystycznych bohaterów reality show, a do klasyka przeszły jego teksty „Krzycz Trybson!” czy „Księżniczki, do sprzątania, k...”.

Trybson wziął udział w pierwszych dwóch sezonach Warsaw Shore. W kolejnych pojawiał się albo jako gość, albo pełnił rolę szefa ekipy. Jak się okazało, w programie niespodziewanie poznał przyszłą żonę, ale o tym nieco później.

Trybson MMA

Trybson MMA, czyli przemiana z Trybsona-imprezowicza w Trybsona-sportowca. Jeśli chodzi o starty zawodowe, zadebiutował w 2015 roku na gali XGage 7 w Toruniu. Pokonał wówczas Łukasza Stojanowskiego w pierwszej rundzie przez TKO.

W kolejnych latach Trybson przeplatał wygrane z porażkami. Smak przegranej poznał już w drugiej zawodowej walce, kiedy musiał uznać wyższość Daniela Markowskiego. Następnie pokonał między innymi Davida Wysockiego czy Pawła Bolanowskiego - w obu przypadkach w pierwszych rundach pojedynków.

Trybson walki

Trybson walki w początkowej fazie swojej kariery toczył głównie w organizacji PLMMA, której założycielem był Mirosław Okniński. Do czerwca 2019 roku toczył walki sportowe, choć jego przeciwnicy nie byli klasowi czy doświadczeni, z wyjątkiem Adama Niedźwiedzia, z którym przegrał w maju 2017 roku przez poddanie.

Jego bilans do czerwca 2019 wynosił cztery wygrane i trzy porażki. I wtedy przyszedł pierwszy głośny freak fight...

 

 

Trybson vs Najman

A jeśli głośny freak fight, to nie kto inny, jak Marcin Najman. To właśnie „El Testosteron” był przeciwnikiem Trybsona podczas gali Free Fight Federation, do której doszło w czerwcu 2019 roku w Zielonej Górze. Panowie wymieniali się „uprzejmościami” w mediach, a następnie wyjaśnili swój konflikt w klatce. Zdecydowanym faworytem zakładów bukmacherskich Fortuna (sprawdź Kod promocyjny Fortuna) był Trybson, na którego wygraną kurs wynosił około 1.20.

Jeśli chodzi o pojedynek Trybson vs Najman, trwał on kilkadziesiąt sekund. Trybała błyskawicznie obalił zawodnika z Częstochowy, a następnie ubił go ciosami w parterze. Kilka miesięcy później panowie pogodzili, podając sobie dłonie przy okazji wywiadu.

Trybson vs Borowski

Następnie Trybson pokonał na gali FFF 2 byłego reprezentanta Polski w piłce ręcznej, Damiana Kostrzewę. W międzyczasie Trybson związał się kontraktem z federacją Fight Exclusive Night, jednak jego debiut kilkukrotnie był odkładany ze względu na kontuzje i różnego rodzaju inne okoliczności. Ostatecznie udało się zorganizować walkę Trybsona na gali FEN 31, podczas której zmierzył się z Łukaszem Borowskim.

Podobnie jak w przypadku pojedynku z Najmanem, również i tutaj obaj zawodnicy ze sobą nie przepadali. W klatce lepiej wypadł Trybson, który pokonał Borowskiego przez jego kontuzję. „Boroś” nabawił się przerażającej kontuzji ucha i sędzia przerwał pojedynek.

Rok później doszło do rewanżu Trybson vs Borowski. Tym razem, dla wielu niespodziewanie, górą okazał się Borowski, który pewnie wypunktował Trybałę na dystansie trzech rund. Po walce Borowski ogłosił zakończenie zawodowej kariery.

Trybson bilans

Trybson bilans w MMA ma więc przeciętny – siedem wygranych i cztery porażki. Biorąc pod uwagę triumfy, za każdym razem wygrał przed czasem. Z kolei raz przegrał przez techniczny nokaut, raz przez dyskwalifikację (nielegalne kopnięcie), raz przez poddanie i raz przez decyzję sędziów.

Trybson konfident?

Przed laty w sieci głośno było o rzekomych informacjach, według których Trybson miał być konfidentem i w przeszłości współpracować z policją. Niektórzy dodawali, że Trybała został przez to w 2017 roku wyrzucony z klubu Warszawskie Centrum Atletyki, w którym trenował u Roberta Jocza. Na początku 2018 roku Trybson zabrał w tej sprawie głos na swoich mediach społecznościowych, zamieszczając na ten temat długi wpis.

„4 lata temu w Sosnowcu w nocy, przy wejściu do jednego z klubów, zaatakowało mnie 3 gości. Dostałem z byka od jednego z partyzanta i zacząłem się z nimi napier*****. Skończyło się tak, że jednego zabrała karetka, a dwaj pozostali uciekli. Ochrona klubu, która całą sytuację widziała, wzięła moją stronę, za co dzięki.

Niestety sprawa się nie skończyła. Goście, których pobiłem, okazali się kibolami Zagłębia. Zaczęły do mnie docierać różne groźby. Następnie zlokalizowali miejsce, gdzie wtedy mieszkałem – a był to dom moich rodziców. Którejś nocy 8 – 9 gości w kominiarkach, z pałkami, kijami, pistoletami gazowymi, wpadło do domu moich rodziców. Wywalili drzwi wejściowe, prysnęli mi gazem w twarz, rozwalili szyby w drzwiach do pokojów. Rodzice zdążyli zadzwonić na policję, więc tamci uciekli. Moja mama, która ma kłopoty z sercem, bardzo się przestraszyła i długo była kompletnie roztrzęsiona.

Potem musieliśmy złożyć zeznania na policji i doszło do okazania podejrzanych. Ja jednak nikogo NIE ROZPOZNAŁEM!” - napisał Trybson, który dodał, że za bójkę pod klubem otrzymał karę w wysokości 900 godzin prac społecznych, które przepracował. Zdementował także informacje na temat tego, że został wyrzucony z klubu WCA.

Jak widać, zdaniem Trybsona informacje na temat jego rzekomej współpracy z policją są więc plotkami, które rozpowszechniają nieprzychylni mu ludzie, z którymi miał w przeszłości różnego rodzaju spory i zatargi.

Trybson Okniński

Trybson Okniński, czyli duet zawodnik – trener z Akademii Sportów Walki Wilanów. Trybson przed laty trenował u trenera Oknińskiego, jednak zdecydował się odejść i swoje umiejętności szkolił między innymi w klubie WCA. Z czasem wrócił jednak do Oknińskiego, gdzie trenuje zresztą po dziś dzień... z krótką przerwą w 2021 roku.

W kwietniu 2021 roku Okniński poinformował na swoim koncie na Facebooku, że Trybson został karnie usunięty z klubu. Na Trybsona rzekomo miał „przyjść papier”. Sprawa szybko została jednak wyjaśniona i Okniński ogłosił, że Trybała pozostaje jego podopiecznym.

Zobacz także - kim jest Mirosław Okniński?

Trybson zarobki

Trybson zarobki, czyli ile Trybson zarabia? Tego nie wiadomo. Organizacje, w których swoje pojedynki toczył Trybała, nie upubliczniają informacji na temat zarobków zawodników. Nie ulega jednak wątpliwości, że Trybson z pewnością był jednym z lepiej zarabiających zawodników w organizacji FFF, a również za walki w FEN na pewno inkasuje solidne kwoty.

Choć Trybson nie prezentuje może wysokiego poziomu sportowego na tle najlepszych zawodników FEN, nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach niezwykle ważny jest również aspekt marketingowy i kwestia rozpoznawalności. A w tym Trybson prawdopodobnie bije wszystkich zawodników FEN na głowę.

Trybson komentator

Trybson próbuje swoich sił także jako komentator gal sportów walki. Jego głos mogliśmy słyszeć między innymi przy okazji gal Fame MMA (sprawdź Typy na Fame MMA) czy Punchdown.

Trybson żona

Trybson żona, czyli miłość z programu... Warsaw Shore. Chyba mało kto oglądający pierwszy sezon tego kontrowersyjnego reality show przypuszczał, że niedługo później Paweł Trybała i Eliza Wesołowska (już Trybała!) zostaną mężem i żoną. Tak się jednak stało. Para pozostaje w związku po dziś dzień i doczekała się dwójki dzieci.

Trybson dzieci

Trybson i Eliza mają dwójkę dzieci – ich córki mają na imię Victoria i Kornelia.

Trybson Instagram

Trybson jest niezwykle popularny w sieci. Jego konto na Instagramie o nazwie „pawel_trybson_trybala” obserwuje blisko 130 tysięcy użytkowników. Z kolei jego fanpage na Facebooku śledzi odpowiednio 142 tysiące i 78 tysięcy – pierwsze jest kontem z Warsaw Shore, z kolei drugie już nieco bardziej sportowe i prywatne.


Jak nazywa się Trybson?
Imię i nazwisko Trybsona to Paweł Trybała.
Ile lat ma Trybson?
Trybson urodził się w 1991 roku.