Norman Parke to jeden z profesjonalnych zawodników, którzy zdecydowali się dołączyć do świata freak fightów. Parke znalazł się również na karcie walk FAME MMA 20. Poznaj wszystkie szczegóły dotyczącego tego zawodnika!

Kim jest Norman Parke?

Kim jest Norman Parke? Kto to Norman Parke? Te pytania mogli zadawać sobie fani freak fightów, gdy Norman Parke został zakontraktowany przez FAME MMA w 2021 roku. Parke jest zawodnikiem MMA, który ma na swoim koncie występy w takich organizacjach, jak UFC czy KSW.

Norman Parke wiek

Norman Parke urodził się w 22 grudnia 1986 roku. Jeśli zatem chodzi o wiek, Parke ma aktualnie 37 lat.

Norman Parke waga

Norman Parke przez większość kariery toczył pojedynki w kategorii lekkiej, której limit jest ustalony na 70 kilogramów. Aktualnie jednak, dzięki temu, że toczy walki w organizacjach freakowych, nie musi już walczyć w tak rygorystycznych dla siebie limitach. Norman Parke waży około 80 kilogramów.

Norman Parke wzrost

Jeśli chodzi o wzrost, Norman Parke mierzy 180 centymetrów.

Norman Parke kariera

Sportem bazowym Parke'a jest judo, które zaczął trenować jako 16-latek. Z czasem zaczął również trenować boks. Natomiast w wieku 20 lat zajął się MMA. Zawodowa kariera Normana Parke'a rozpoczęła się więc w 2006 roku.

Norman Parke rekord

Rekord Normana Parke'a jest niezwykle bogaty. Irlandczyk ma na swoim koncie łącznie 44 walki w różnych formułach. Poniżej przedstawiamy pełen bilans walk Normana Parke'a.

Rekord MMA: 34-7-1, 1NC
Bilans Boks: 2-1
Rekord niestandardowe zasady: 2-0

Norman Parke walki

Norman Parke walki kolejne stoczył w Szkocji i Irlandii Północnej, pokonując swoich rywali w organizacjach ACB i BAMMA. Po tych wygranych uwagę na zawodnika zwróciła organizacja KSW.

Norman Parke MMA

Norman Parke w MMA w debiucie przegrał duszeniem zza pleców z Gregiem Loughranem na gali Ultimate Fighting Revolution 5. Do wydarzenia doszło w marcu 2006 roku. Przez kolejne dwa lata Parke nie walczył, ale gdy już wrócił, zaczął wygrywać seryjnie, triumfując w 10 kolejnych pojedynkach.

Norman Parke FAME MMA

Norman Parke z FAME MMA podpisał kontrakt na początku 2021 roku.

Parke vs Don Kasjo

W debiucie w tej organizacji zmierzył się z Don Kasjo na gali FAME MMA 10. Pojedynek ten odbył się w boskie, a Parke pokonał Życińskiego przez jednogłośną decyzją sędziów. Werdykt wzbudził jednak sporo kontrowersji i włodarze zapowiedzieli złożenie protestu. Wynik nie został jednak zmieniony.

Parke vs Mańkowski

Kolejną walkę w FAME MMA Norman Parke stoczył na gali z numerem 11. Zmierzył się wtedy z Borysem Mańkowskim w formule boksu w małych rękawicach na dystansie jednej rundy trwającej 15 minut. Tym razem Parke przegrał na punkty.

Parke vs Popek

Irlandczyk powrócił do klatki FAME na gali FAME MMA 13. Wydarzenie to odbyło się 26 marca 2022 roku, a rywalem Parke'a był Popek. Były zawodnik UFC i KSW, mimo znacznie mniejszych gabarytów, przystępował do tego starcia w roli faworyta. Walka Popek vs Parke zakończyła się już w pierwszej rundzie przez kontuzję rapera.

Parke vs Sulęcki

Na gali FAME MMA Reborn Norman Parke zmierzył się z Maciejem Sulęckim. Walka odbyła się na nietypowych zasadach, bowiem pierwsza, trzecia i piąta runda rozegra się na zasadach boksu, natomiast druga i czwarta w K-1. FAME MMA Reborn odbyło się 9 grudnia w Łodzi.

Walka Parke vs Sulęcki zgodnie z oczekiwaniami była niezwykle wyrównana. Sulęcki wygrał pierwszą odsłonę, jednak w późniejszych rundach Parke umiejętnie wykorzystał kopnięcia do osłabienia mobilności Polaka. Ostatecznie Irlandczyk wygrał przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Norman Parke vs Michał Pasternak

Alan Kwieciński, który na FAME MMA 20 miał zmierzyć się z Michałem Pasternakiem, doznał kontuzji na 3 tygodnie przed galą. W tej sytuacji organizacja postanowiła zestawić Wampira z Normanem Parke. Pojedynek odbył się w formule MMA i lepszy okazał się Parke, który wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Norman Parke Prime MMA

FAME MMA nie jest jednak jedyną freakową organizacją, w której walczył Norman Parke. Irlandczyk 9 lipca zawalczył bowiem na gali Prime MMA 2. Na tym wydarzeniu Parke zmierzył się z Grzegorzem Szulakowskim. Norman zdecydowanie wygrał na punkty.

Norman Parke UFC

Dobre występy Parke'a na galach w Anglii czy Irlandii sprawiły, że uwagę zwrócili na niego przedstawiciele UFC. Pod szyldem największej organizacji MMA na świecie zadebiutował pod koniec 2012 roku, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów z Colinem Fletcherem. W szeregach UFC bił się do 2016 roku. Łącznie bilans Normane'a Parke'a w UFC to pięć wygranych, trzy przegrane i jeden remis.

Norman Parke KSW

W maju 2017 roku po Normana Parke'a sięgnęli szefowie KSW. Podczas gali KSW 39 na Stadionie Narodowym w Warszawie zmierzył się o mistrzowski pas w wadze lekkiej z Mateuszem Gamrotem. Parke przegrał, ale walka była niezwykle wyrównana.

Na gali KSW 40 w Dublinie doszło między nimi do rewanżu. Pojedynek został uznany za nieodbyty ze względu na nieumyślny faul Gamrota (palec w oko). Walce towarzyszyły ogromne kontrowersje zarówno przed starciem, jak i po nim, a Parke i Gamrot, delikatnie mówiąc, nie polubili się.

W kolejnych latach Norman Parke walki toczył z takimi zawodnikami, jak Łukasz Chlewicki, Borys Mańkowski, Artur Sowiński czy Marcin Wrzosek, wszystkich ich pokonując. Potwierdził tym samym, że jest naprawdę klasowym zawodnikiem, jak na możliwości KSW i zapracował sobie tym samym na trzeci pojedynek z Gamrotem.

Parke przed trzecią walką z Gamrotem nie zrobił wagi i pojedynek nie toczył się o mistrzowski pas. Skrajnie wyczerpany Parke został poddany przez lekarza w trzeciej rundzie. Była to ostatnia walka Parke'a w KSW.

Norman Parke zarobki

Parke zarobki, czyli ile zarabia zawodnik FAME MMA? Norman Parke nie ukrywa, że pieniądze są głównym czynnikiem, dla których skusił się na walkę w organizacji specjalizującej się w walkach freak fightowych. Dokładne zarobki Parke'a zarówno w KSW, jak i FAME MMA nie są jednak znane.

Norman Parke Instagram

Konto na Instagramie zawodnika pod nazwą @storminnorman6116 obserwuje ponad 250 tysięcy użytkowników.


Kim jest Norman Parke?
Parke jest zawodnikiem MMA, który ma na swoim koncie występy w takich organizacjach, jak UFC czy KSW.
W jakiej formule stoczył walkę Norman Parke z Don Kasjo?
Walka Parke vs Don Kasjo odbyła się w boksie.