Mateusz Gamrot to jeden z najlepszych polskich zawodników MMA bez podziału na kategorie wagowe. W 2020 roku podwójny mistrz KSW zdecydował się odejść z polskiej organizacji i zasilił szeregi giganta MMA na świecie, czyli UFC.

Mateusz Gamrot wiek

Gamrot urodził się 11 grudnia 1990. Oznacza to, że aktualnie ma 33 lata.

Mateusz Gamrot waga

Mateusz Gamrot walki toczy w kategorii lekkiej, czyli do 70 kilogramów. Natomiast na co dzień jego waga oscyluje w okolicach 80 kilogramów.

Mateusz Gamrot wzrost

Wzrost Mateusza Gamrota to 178 centymetrów.

Mateusz Gamrot osiągnięcia

Mateusz Gamrot podczas swojej kariery zanotował wiele cennych osiągnięć oraz nagród. Do najważniejszych z nich należą:

  • 2016-2020 - międzynarodowy mistrz KSW w wadze lekkiej
  • 2018-2019 - międzynarodowy mistrz KSW w wadze piórkowej
  • 2014, 2019 - mistrzostwo Europy ADCC w kat. 77 kg
  • 2022 - Herakles w kategorii zawodnik roku oraz zawodnik roku publiczności za 2021 rok
  • 2023 - Herakles w kategorii zawodnik roku publiczności oraz walka roku za 2022 rok

Mateusz Gamrot najlepsze walki w MMA

Mateusz Gamrot to bez wątpienia czołowy zawodnik wagi lekkiej na świecie. Podczas swojej kariery stoczył wiele niesamowitych walk. Warto jednak wyróżnić zwłaszcza dwie z jego walk w organizacji UFC, w których Polak udowodnił, że należy do ścisłej czołówki w swojej kategorii wagowej.

Mateusz Gamrot vs Arman Tsarukyan

Walka Gamrot vs Tsarukyan była piątą walką Gamrota w organizacji UFC. Polak był wtedy na fali trzech zwycięstw z rzędu i zmierzył się z Armanem Tsarukyanem. Reprezentant Armenii miał za sobą jeszcze lepszą passę, bowiem wygrał pięć walk z rzędu w UFC. Starcie, które było zarazem walką wieczoru tej gali, dostarczyło fanom wielu emocji, a obaj zawodnicy pokazali się z fenomenalnej strony. Ostatecznie Gamrot wygrał przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Mateusz Gamrot vs Norman Parke 3

Dla Gamrota trzecie walka z Normanem Parke była zarazem powrotem do startów w MMA po 19 miesiącach przerwy. Polak pokazał się ze znakomitej strony rozbijając w stójce Irlandczyka. Było to tym bardziej imponujące, że stójka zawsze była uważana za najsłabszą płaszczyznę Mateusza Gamrota. Tym starciem "Gamer" udowodnił, że może bez kompleksów rywalizować w UFC.

Mateusz Gamrot kariera w MMA

Gamrot ze sportami walki związany jest od najmłodszym lat, najpierw trenował bowiem zapasy w stylu wolnym, a od 2011 roku zajął się MMA. Przez lata trenował pod okiem trenera Andrzeja Kościelskiego w klubie Ankos MMA w Poznaniu, do którego przeprowadził się jako 20-latek.

Mateusz Gamrot w MMA zawodową karierę rozpoczął w 2012 roku od trzech wygranych walk na galach XFS – Night of Champions. Najpierw pokonał Arbiego Shamaeva, dzisiejszego trenera Mariusza Pudzianowskiego, a następnie Tomasza Matuszewskiego i Tomasa Daeka. Te wygrane były zarazem przepustką do KSW.

Mateusz Gamrot KSW

W KSW zadebiutował podczas gali KSW 23 wygrywając z bardziej doświadczonym Mateuszem Zawadzkim. 27 maja 2016 roku, po siedmiu wygranych z rzędu (6 w KSW i 1 w Cage Warriors), otrzymał szansę walki o pas KSW wagi lekkiej z Mansourem Barnaoui na KSW 35. Gamrot wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Po trzech skutecznych obronach, 1 grudnia 2018 zmierzył się z Kleberem Koike Erbstem o mistrzostwo w dywizji piórkowej. Gamrot zwyciężył jednogłośnie na punkty po pięciorundowej batalii i tym samym stał się pierwszym podwójnym mistrze w historii organizacji KSW. Po tej walce Polak miał 19 miesięcy przerwy.

Po powrocie do startów w MMA Gamrot stoczył dwie wygrane walki w KSW. Najpierw pokonał Normana Parke'a, a w kolejnym starciu Mariana Ziółkowskiego. Po tej walce podpisał kontrakt z organizacją UFC.

Mateusz Gamrot UFC

W debiucie w UFC Gamrot zmierzył się z Guramem Kutateladze. Po niezwykle wyrównanej walce, Polak dość niespodziewanie przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziów. Była to pierwsza przegrana Gamrota w MMA. Po tym starciu szybko wrócił na zwycięskie tory i zaliczył cztery wygrane z rzędu. Największą walką Mateusza Gamrota w UFC do tej pory było starcie z Beneilem Dariushem na UFC 280. Niestety Polak przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

W ostatniej dotychczasowej walce Gamrot zmierzył się z Rafaelem dos Anjosem. Polak wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów. Jego aktualny bilans w UFC to 7-2.

Mateusz Gamrot ciekawostki

Mateusz Gamrot to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników MMA w Polsce. Z tego powodu warto wspomnieć o kilku ciekawostkach z nim związanych.

Mateusz Gamrot policja

W nocy z 24 na 25 grudnia 2020 roku Mateusz Gamrot został zatrzymany przez policję. Powodem zatrzymania było awanturowanie się pod jednym z hoteli w Kudowie-Zdroju. Oficer prasowy KPP w Kłodzku poinformował, że zawodnik UFC naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza policji oraz kierował w ich kierunku groźby karalne. Gamrot za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych potwierdził te informacje i wydał oświadczenie.

Przyczyna zatrzymania było moje niestosowane zachowanie, pod wpływem alkoholu, w stosunku do przeprowadzających interwencję policjantów. Tego typy sytuacja nigdy nie powinna mieć miejsca, za co chiałem przeprosić przede wszystkim funkcjonariuszy, jak i fanów których zaufanie nadszarpnąłem.

Na całe szczęście dla zawodnika obyło się bez poważnych konsekwencji.

Mateusz Gamrot ADCC

We wrześniu 2019 roku Mateusz Gamrot wystąpił na największej i najważniejszej imprezie grapplingowej na świecie - mistrzostwach świata ADCC. Zawody te odbyły się w Anaheim w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Niestety Gamrot odpadł w pierwszej rundzie po walce Garrym Tononem. Amerykanin pokonał Polaka przez duszenie zza pleców. Warto również zaznaczyć, że Tonon zakończył zawody z brązowym medalem.

Mateusz Gamrot zarobki

Kiedy Gamrot walczył w organizacji KSW jego zarobki nie były jawne. Jednak organizacja UFC często przedstawia gaże, które wypłaca swoim zawodnikom. Można zatem w przybliżeniu oszacować ile Gamrot zarobił podczas swojej kariery w UFC.

 

Zarobki Gamrota w UFC

UFC Fight Night: Ortega vs Korean Zombie

Guram Kutateladze

23 500 USD + 50 000 USD (bonus za walkę wieczoru)

73 500 USD

UFC Fight Night: Vettori vs Holland

Scott Holtzman

24 000 USD + 50 000 USD (bonus za występ wieczoru)

74 000 USD

UFC Fight Night: Makhachev vs MoisesJeremy Stephens

28 000 USD + 50 000 USD (bonus za występ wieczoru)

78 000 USD

UFC Fight Night: Lewis vs Daukaus

Diego Ferreira44 500 USD
UFC Fight Night: Tsarukyan vs GamrotArman Tsarukyan94 500 USD + 50 000 USD (bonus za walkę wieczoru)

144 500 USD

UFC 280

Beneil Dariush80 000 USD
UFC 285Jalin Turner

96 000 USD

UFC Fight Night: Gamrot vs FizievRafael Fiziev

256 000 USD

UFC 299Rafael dos Anjos

96 000 USD

Łącznie w UFC Gamrot mógł zarobić zatem w przybliżeniu 942 500 USD czyli około 4 miliony złotych. Należy jednak pamiętać, że ta kwota może być inna, ponieważ nie wiadomo ile z tej sumy otrzymali trenerzy czy manager. Również owiane tajemnicą jest to, ile Gamrot otrzymuje od licznych sponsorów.


Kim jest Mateusz Gamrot?
Mateusz Gamrot to jeden z najlepszych polskich zawodników MMA bez podziału na kategorie wagowe. Aktualnie walczy w UFC.
Z kim zawalczył Gamrot w swoim debiucie w UFC?
W swoim debiucie Gamrot zmierzył się z Guramem Kutateladze. Polak przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziów.