Charles Oliveira jest niezwykle efektownie walczącym zawodnikiem, który swoje sukcesy w dużej mierze zawdzięcza BJJ na wybitnym poziomie. Według wielu jest to najlepszy grappler w historii UFC.

Charles Oliveira wiek

Ile lat ma Charles Oliveira? Oliveira urodził się 17 października 1989 roku, a więc ma 34 lata.

Charles Oliveira waga

Oliveira rywalizuje w kategorii lekkiej (do 70.3 kg). Jego masa ciała podczas okresu roztrenowania nie jest powszechnie znana, ale szacuje się, że jest to ponad 80 kg. W przeszłości miał problemy ze zmieszczeniem się w limicie niższej kategorii. Z tego powodu zdecydował się przenieść do wagi lekkiej. Tu jednak również zdarzyły mu się wpadki i swój pas mistrzowski utracił właśnie na skutek niezrobienia wagi.

Charles Oliveira wzrost

Oliveira ma 178 centymetrów wzrostu.

Charles Oliveira rekord

Charles Oliveira stoczył do tej pory 44 walki, z których wygrał 34 . Dokładny bilans przedstawiamy poniżej.

Rekord MMA: 34-9 1NC

Charles Oliveira MMA

Charles Oliveira zaczynał na małych brazylijskich galach, aby finalnie sięgnąć po tytuł najlepszego zawodnika na świecie w federacji UFC. W swojej karierze występował w trzech kategoriach wagowych: piórkowej, lekkiej i półśredniej. Największe sukcesy odniósł jednak w wadze do 70.3 kilogramów. Z 34 zwycięstw, aż 21 razy poddawał rywala, co podkreśla, na jak wybitnym poziomie jest jego parter. Aż 18 razy jego walki w UFC były nagradzane bonusami.

Charles Oliveira — Najlepsze walki w MMA

Ilość wspaniałych starć Oliveiry w MMA sprawia, że ciężko wyróżnić konkretne. Na pewno historyczną dla niego chwilą było pokonanie Chandlera i sięgnięcie po pas federacji UFC w wadze lekkiej. Na wyróżnienie zasługuje poddanie Poiriera w pierwszej obronie pasa. W walce z Justinem Gaethje, mimo że zwyciężył przez swoją koronną technikę (duszenie zza pleców), nie został w posiadaniu pasa. Charles Oliveira nie zmieścił się w limicie wagowym, co natychmiastowo pozbawiło go tytułu.

Charles Oliveira UFC — osiągnięcia

Największe sukcesy Charles Oliveira święcił w federacji UFC. Został mistrzem kategorii lekkiej oraz pobił wiele rekordów. Jest posiadaczem rekordu największej ilości poddań, oraz walk nagrodzonych bonusami. Efektowny styl walki sprawił, że pokochali go fani na całym świecie, a hale na jego pojedynkach pękają w szwach. Po erze Conora McGregora stał się jedną z największych gwiazd federacji i zapisał się już na kartach historii UFC.


Ile walk stoczył Charles Oliviera?
Brazylijczyk stoczył do tej pory 44 walki.
Ile lat ma Charles Oliviera?
Charles Oliviera urodził się 17 października 1989 roku, ma więc 34 lata.