Rosyjski zawodnik Islam Makhachev należy do federacji UFC. Pochwalić się może on naprawdę imponującym rekordem. Jest obecnie mistrzem w wadze lekkiej.

Islam Makhachev wiek

Ile lat ma Islam Makhachev? Urodził się 27 października 1991 roku, a więc ma obecnie 32 lata.

Islam Makhachev waga

Makhachev waży 70 kilogramów.

Islam Makhachev wzrost

Islam Makhachev nie jest rosłym zawodnikiem. Mierzy 178 centymetrów.

Islam Makhachev rekord

Rosyjski zawodnik stoczył 26 walk, z czego wygrał 25 z nich.

Rekord MMA: 25-1

Islam Makhachev – Kariera w MMA

Rosyjski zawodnik zadebiutował w MMA już w 2010 roku. Swoją profesjonalną przygodę ze sportami walki rozpoczął na gali Tsumada Fighting Championship 4 w Tsumandinsky. Pokonał wtedy Magomeda Bekbolatova przez jednogłośną decyzję sędziów. Rozpoznawalność zaczął zdobywać za sprawą gal M-1 Challenge, gdzie stoczył 4 walki i wszystkie wygrał.

Islam Makhachev w UFC zadebiutował na gali numer 187 w Las Vegas. Mierzył się wtedy z Amerykaninem - Leo Kuntz'em. Rosjanin wyszedł z tego pojedynku zwycięsko za sprawą poddania (duszenie zza pleców). Swoją jedyną porażkę w karierze zaliczył na UFC 192 w Houston, gdzie przegrał w pierwszej rundzie z Adriano Martinsem przez KO. Walki UFC są możliwe do obstawiania, używając kod promocyjny Betclic.

Islam Makhachev – Najlepsze walki w MMA

Jako zawodnik z tylko jedną porażką, Islam Makhachev stoczył wiele ważnych i widowiskowych pojedynków. Na wyróżnienie zasługuje zdecydowanie wywalczenie tytułu mistrzowskiego i jego późniejsza obrona.

UFC 280: Charles Oliveira vs. Islam Makhachev

22. października 2022 roku podczas gali UFC 280 Makhachev wywalczył tytuł mistrzowski UFC w wadze lekkiej. Rosjanin pokonał Brazylijczyka Charlesa Oliveirę w drugiej rundzie przez duszenie trójkątne po powaleniu rywala ciosem wyprowadzonym w kontrze. Za efektowne zwycięstwo otrzymał bonus za występ wieczoru.

UFC 294: Islam Makhachev vs Alexander Volkanovski

21. października 2023 podczas gali UFC 294 Dagestańczyk po raz drugi obronił tytuł mistrzowski UFC w wadze lekkiej. Pokonał Australijczyka Alexandra Volkanovskiego, który był mistrzem niższej dywizji. Znokautował rywala w pierwszej rundzie wysokim kopnięciem na głowę. Tym samym, typy na walkę Makhachev vs Volkanovski były trafne. Ponadto, w tym wypadku walka została wyróżniona bonusem.

Islam Makhachev – Osiągnięcia

Rosjanin jest z całą pewnością bardzo wyróżniającym się zawodnikiem. Warto zatem zapoznać się z jego wybranymi osiągnięciami.

  • Mistrzostwo Świata w sambo bojowym w 2016 roku w Sofii
  • Mistrzostwo UFC w wadze lekkiej
  • Obrona tytułu UFC w wadze lekkiej

Islam Makhachev – Ciekawostki

Islam Ramazanovich Makhachev urodził się 27. października 1991 roku w Machaczkale, stolice Dagestanu będącej autonomiczną republiką, wchodzącą w skład Republiki Rosyjskiej. Dorastał w odległej wiosce Burszy. Od dziecka zna się z Chabibem Nurmagomiedowem i do dziś z nim trenuje. Jest muzułmaniniem. Nie ma pseudonimu. Obecnie trenuje go Javier Mendez.


Kiedy Islam Makhachev zdobył pas mistrzowski?
Islam Makhachev pas mistrzowski zdobył 22 października 2022 roku podczas UFC 280.
Ile lat ma Islam Makhachev?
Islam Makhachev urodził się 27 października 1991 roku, a więc ma obecnie 32 lata.