Na gali UFC 284 dojdzie do długo wyczekiwanego starcia pomiędzy mistrzem wagi lekkiej, Islamem Makhachevem, a Alexandrem Volkanovskim, który od ponad trzech lat dzierży trofeum w dywizji piórkowej. Który z zawodników ma większe szanse na wygraną w tym starciu?

Zakłady bukmacherskie Makhachev vs Volkanovski UFC 284

Zakłady bukmacherskie na walkę Makhachev vs Volkanovski dostępne są między innymi w firmie Fortuna (sprawdź kod promocyjny Fortuna), legalnym bukmacherze, u którego można znaleźć zakłady bukmacherskie na wszystkie walki w organizacji UFC. Nie inaczej jest tym razem.

 

Zakłady na walkę Makhachev vs Volkanovski znajdziemy na oficjalnej stronie Fortuny lub w aplikacji mobilnej w zakładce MMA -> UFC.

Kursy Makhachev vs Volkanovski

Kursy na Makhachev vs Volkanovski, czyli który z zawodników ma większe szanse na wygranie tego pojedynku? Bukmacherzy uważają, że w tym pojedynku zdecydowanym faworytem jest aktualny mistrz wagi lekkiej, czyli Islam Makhachev. Kurs na jego wygraną aktualnie wynosi 1,25, a z kolei triumf czempiona dywizji piórkowej, Alexandra Volkanovskiego, został oszacowany na 4,05.

Typy Makhachev vs Volkanovski

Typy na Makhachev vs Volkanovski, czyli który z zawodników wygra ten pojedynek? Przed Alexandrem Volkanovskim szansa na zdobycie drugiego mistrzowskiego pasa. Będzie o to jednak niezwykle trudno. Islam Makhachev w ostatnim pojedynku z Charlesem Oliveirą udowodnił, że na ten moment nie ma sobie równych w dywizji lekkiej. Zawodnik pochodzący z Machaczkały całkowicie zdominował Brazylijczyka, który był wcześniej na fali jedenastu zwycięstw z rzędu.

Zobacz także - typy na UFC

W tym starciu typujemy wygraną Islama Makhacheva przed czasem. Volkanovski jest co prawda niepokonany w UFC. W swojej karierze jedynej porażki doznał w piątym zawodowym pojedynku w 2013 roku. Ma na swoim koncie cztery udane obrony mistrzowskiego pasa. W pojedynku z Makhachevem będzie jednak zdecydowanie mniejszy i słabszy fizycznie. Najmocniejszą stroną Islama są zapasy i grappling. W tym aspekcie siła fizyczna będzie niezwykle istotnym elementem. Makhachev nie powinien mieć większych problemów ze sprowadzeniem Volkanovskiego do parteru, a tam udowodnił już nie raz, że nie daje swoim rywalom większych szans. Kurs na takie zdarzenie w Fortunie wynosi 1,80.

Gdzie obejrzeć walkę Makhachev vs Volkanovski – transmisje

Gala UFC 284, gdzie w walce wieczoru zobaczymy walkę Makhachev vs Volkanovski, odbędzie się w nocy z 11 na 12 lutego 2023 roku. Gospodarzem wydarzenia będzie RAC Arena w Perth w Australii. Karta główna, której zwieńczeniem będzie pojedynek Makhachev vs Volkanovski została zaplanowana na godzinę 4:00 polskiego czasu. Kartę wstępną będzie można zobaczyć za pomocą oficjalnej platformy amerykańskiej organizacji – UFC Fight Pass. Zmagania karty głównej wyemituje Polsat Sport, który regularnie pokazuje gale UFC. Transmisje wszystkich walk zapewnia także legalny bukmacher Fortuna.