Maciej Sulęcki to polski bokser wagi średniej. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt walk w boksie zawodowym. W listopadzie 2023 roku federacja FAME MMA ogłosiła jego zakontraktowanie.

Kim jest Maciej Sulęcki?

Kto Maciej Sulęcki? Kim jest Maciej Sulęcki? Te pytania przewijają się w sieci od ogłoszenia jego kontraktu z FAME MMA. Jest to zawodowy pięściarz walczący w wadze średniej. Swoją karierę sportową walki rozpoczął wygranym debiutem w 2010 roku. Miał wówczas 21 lat. Co ciekawe, nim przeszedł do zawodowego boksu, przewalczył aż 140 pojedynków w amatorskich starciach tego sportu, a w 110 z nich udało mu się zwyciężyć.

Trzykrotnie udało mu się zdobyć tytuł Mistrza Polski Juniorów. Na swoim koncie ma również pas Rzeczypospolitej Polskiej. W 2019 roku zdobył wakujący pas międzynarodowego mistrza WBO w wadze średniej. Niestety, trzy miesiące po jego otrzymaniu przegrał w walce o jego obronę.

Maciej Sulęcki wiek

Ile lat ma Maciej Sulęcki? Mężczyzna urodził się 2 maja 1989 roku. W 2023 roku skończył 34 lata.

Maciej Sulęcki wzrost

Ile Sulęcki ma centymetrów wzrostu? Zawodnik mierzy 185 centymetrów.

Maciej Sulęcki waga

Sulęcki dotychczasowe pojedynki toczył głównie w wadze średniej, której limit w boksie jest ustalony na 72,6 kg. Na co dzień Maciej Sulęcki waży około 80 kilogramów.

Maciej Sulęcki walka

Maciej Sulęcki pojawiał się na galach, takich jak ShoBox The New Generation, World Boxing Super Series, czy też Challenger's Boxing Night. Na swoim koncie ma aż 33 walki. Na taką liczbę stoczonych pojedynków, zaledwie dwa z nich zakończyły się jego porażką. Co ciekawe, pierwsze starcie przegrał dopiero po 8 latach od debiutu.

Swoją ostatnią dotychczas profesjonalną walkę odbył 9 czerwca 2023 roku z Angelem Hernandezem, którego pokonał przez KO. Teraz przygotowuje się do nowego wyzwania, jakie postawiło przed nim FAME MMA. Jak sam wspomina w swoim Instagramowym biogramie zamierza być przyszłym mistrzem świata we freak fightach.

Maciej Sulęcki rekord

Mężczyzna ma na swoim koncie 33 pojedynki w boksie zawodowym. Jego rekord jest zatem następujący.

Rekord Boks: 31-2-0
Niestandardowe zasady: 0-1

Maciej Sulęcki FAME MMA

W listopadzie 2023 roku Maciej Sulęcki został zakontraktowany w organizacji FAME MMA. Swoją debiutancką walkę w tej organizacji stoczył 9 grudnia na gali FAME MMA Reborn.

Maciej Sulęcki vs Norman Parke

Jego debiut w FAME MMA odbył się z profesjonalnym rywalem, Normanem Parke. Co ciekawe walka ta odbyła się na specjalnych zasadach. Potrwała bowiem 5 rund, jednak po każdej z nich dochodziło do zmiany formuły między boksem a K-1. Warto podkreślić, że zawodnicy podczas trwania walki będą wyposażeni w rękawice do MMA.

Walka Sulęcki vs Parke była niezwykle wyrównana i potrwała pełen dystans. Ostatecznie sędziowie orzekli niejednogłośne zwycięstwo Irlandczyka.

Maciej Sulęcki Instagram

Sulęcki prowadzi swoje konto na Instagramie pod nazwą @maciej.sulecki, gdzie na ten moment udało mu się zgromadzić niemal 24 tysiące obserwacji. Regularnie publikuje na nim posty dotyczące swojej codzienności, a zwłaszcza treningów i przygotowań do poszczególnych pojedynków.


Ile lat ma Maciej Sulęcki?
Maciej Sulęcki ma 34 lata.
Z kim Maciej Sulęcki zawalczył w debiucie w FAME MMA?
Maciej Sulęcki zawalczył z Normanem Parke podczas FAME MMA Reborn.