Dominik Skowyra to nowy nabytek federacji Prime MMA. Jego ostatnia dotychczasowa walka w tej organizacja znalazła się na karcie walk Prime MMA 8. Kim jest Dominik Skowyra? Ile lat ma Dominik Skowyra? Ile waży Dominik Skowyra?

Kim jest Dominik Skowyra?

Kto to Dominik Skowyra? Dominik Skowyra to twórca internetowy, którego kontent opiera się na pokazywaniu sportowego trybu życia i podróżach. Treści wrzuca przede wszystkim na TikTok, ale posiada także kanał na YouTube pod nazwą @DominikSkowyra. Dominik jest również posiadaczem czarnego pasa w judo.

Dominik Skowyra wiek

Ile lat ma Dominik Skowyra? Zawodnik Prime MMA ma 22 lata.

Dominik Skowyra waga

Dokładną wagę Dominika Skowyry poznaliśmy przy okazji jego debiutu w MMA. Dominik Skowyra waży około 77 kilogramów.

Dominik Skowyra wzrost

Wzrost Dominika Skowyry oscyluje w okolicach 180 centymetrów.

Dominik Skowyra rekord

Jak na razie Dominik Skowyra ma dość ubogi rekord. Stoczył on bowiem tylko jedną indywidualną walkę.

Rekord MMA: 1-1

Dominik Skowyra walka

Skowyra doświadczenie w walkach ma całkiem spore. Od najmłodszych lat trenuje bowiem judo, co bez wątpienia przekłada się na jego walki w federacjach freak fightowych.

Dominik Skowyra Prime MMA

Po walce na Clout MMA, swój drugi zawodowy pojedynek Dominik Skowyra stoczył w organizacji Prime MMA. Influencer zadebiutował w tej federacji 21 października 2023 roku w Toruniu podczas gali z numerem 6.

Dominik Skowyra vs The Bestia

Skowyra vs The Bestia to pojedynek, który został zaplanowany na galę Prime MMA 6. Ostatecznie doszło do tej walki, ale w połączeniu ze starciem Dawida Ambro z Hellboyem. Fani zobaczyli zatem starcie 2 vs 2. Skowyra połączył siły z Ambro, natomiast The Bestia był w parze z Hellboyem. Para Skowyra - Ambro ostatecznie wygrała ten pojedynek.

Dominik Skowyra vs Krycha

Skowyra do klatki powrócił na gali Prime MMA 8. Podczas tego wydarzenia, które odbyło się 13 kwietnia w Warszawie, zmierzył się z Krystianem "Krychą" Wilczakiem. Warto również dodać, że pojedynek ten został dodany do karty walk na kilka dni przed galą. Ostatecznie lepszy w tej konfrontacji okazał się Skowyra, który wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Dominik Skowyra Clout MMA

W lipcu 2023 roku federacja Clout MMA ogłosiła angaż Dominika Skowyry. Do jego debiutu doszło już na pierwszej edycji, która odbyła się 5 sierpnia 2023 roku.

Dominik Skowyra vs Lizak

Rywalem Dominika Skowyry w jego debiucie był Piotr Lizakowski. Lizak był zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Skowyra postawił pewien opór na początku starcia, jednak ostatecznie Lizakowski potwierdził przewidywania ekspertów i wygrał już w pierwszej rundzie przez poddanie.

Dominik Skowyra judo

Dominik Skowyra od wielu lat trenuje judo. Kilka lat temu uczestniczył wraz ze swoim trenerem w gwiazdorskim festiwalu judo w Chorwacji, gdzie judocy z całej Europy i innych części Chorwacji przybyli do miasteczka Poreć. W wydarzeniu tym wzięło udział wielu medalistów olimpijskich, w tym czterech zdobywców złotych medali z Igrzysk Olimpijskich w Londynie i Rio.

Dominik zdobył duże doświadczenie w Chorwacji. Walki, które tam stoczył, są nieporównywalne z walkami, w których walczyłby z najlepszymi w Polsce. Tam miał okazję doskonalić swoje umiejętności w praktyce, walcząc z mistrzami olimpijskimi czy medalistami mistrzostw świata i Europy.

Dominik Skowyra - walka z mistrzem olimpijskim

Dominik Skowyra na Festiwalu Judo w Chorwacji walczył między innymi z londyńskim mistrzem olimpijskim Arsenem Gałstianem i nie miał strachu ani szacunku do wielkiego mistrza. Posiadacz czarnego pasa w judo potwierdził słowa swojego trenera i jednocześnie ocenił swój pobyt w Chorwacji.

Dużo nauczyłem się o walce podczas chorwackiego festiwalu judo, gdzie walczyłem z mistrzami światowej klasy. Dało mi to pewność siebie i poprawiło wiele rzeczy. Krótko mówiąc, był to bardzo udany i potrzebny wyjazd. Teraz czeka mnie wyjazd treningowy do Japonii, gdzie spodziewam się trudnych walk, ale przede wszystkim dużo nauki, bo judo narodziło się w kraju wschodzącego słońca.

Dominik Skowyra walka z mistrzem olimpijskim

Dominik Skowyra Blue

W 2022 roku Dominik udał się w podróż do Tajlandii. Tam spotkał dziewczynę o imieniu Blue. To oczywiście spotkało się ze wzrostem popularności wśród swoich widzów. Niestety ta relacja nie przetrwała próby czasu, a przyjazd Blue do Polski nie doszedł do skutku. Poniżej filmik z wyjaśnieniami Dominika.

Dominik Skowyra TikTok

Dominik prężnie działa w mediach społecznościowych. Najwięcej udziela się na TikToku, gdzie regularnie wrzuca filmiki. Jego profil @dominik.skowyra śledzi już ponad 650 tys. osób.

@dominik.skowyra

A naprawdę chciałem mu oddać to siano…

♬ original sound - Dominik Skowyra

Dominik Skowyra YouTube

Zawodnik Clout MMA prowadzi kanał na YouTube, ale od pewnego czasu wrzuca jedynie "shortsy".

Dominik Skowyra Instagram

Na Instagramie Dominik Skowyra prowadzi konto pod nickiem @dominik.skowyra. Warto również dodać, że do tej pory zgromadził ponad 80 tysięcy obserwujących.


Ile lat ma Dominik Skowyra?
Dominik Skowyra ma 22 lata.
Ile waży Dominik Skowyra?
Dominik Skowyra waży około 77 kilogramów.