Dariusz „Lew” Kaźmierczuk to polski zawodnik mieszanych sztuk walk, który niespodziewanie trafił do świata freakfightu. Kto to Dariusz „Lew” Kaźmierczuk? Dariusz „Lew” Kaźmierczuk wiek, waga, wzrost – co o tym wiadomo? Dariusz „Lew” Kaźmierczuk MMA – od jak dawna walczy? Dariusz „Lew” Kaźmierczuk rekord – jaki jest jego bilans, jeśli chodzi o walki? Dariusz „Lew” Kaźmierczuk a Najman – o co chodzi w tym połączeniu? Dariusz „Lew” Kaźmierczuk Instagram – czy korzysta z tego portalu społecznościowego?

Dariusz „Lew” Kaźmierczuk kto to?

Kim jest Dariusz „Lew” Kaźmierczuk? Kto to Dariusz „Lew” Kaźmierczuk? To pytanie z pewnością mogli zadawać sobie fani FAME MMA, którzy zobaczyli ten pseudonim i nazwisko na karcie walk gali z numerem siedem. „Lew” był bowiem podczas tego wydarzenia rywalem samego Marcina Najmana.

Zobacz także typy na FAME MMA.

Odpowiadając jednak na pytanie, kto to i kim jest Dariusz „Lew” Kaźmierczuk, trzeba przyznać, że zawodnikiem MMA. W tej dyscyplinie sportu występuje zawodowo od 2013 roku.

Dariusz „Lew” Kaźmierczuk wiek, waga, wzrost

kazimierczuk wiek

Jeśli chodzi o wiek, Dariusz „Lew” Kaźmierczuk urodził się w 1973 roku. Rocznikowo jest więc już nieco wiekowy, jak na zawodnika MMA, gdyż ma 48 lat. Biorąc pod uwagę wzrost, „Lew” mierzy około 177 centymetrów.

Waga, w jakiej startuje Kaźmierczuk, jest zmienna. Branżowe serwisy podają, że „Lew” startuje w kategorii do 77 kilogramów. Trzeba jednak pamiętać, że w swojej karierze mierzył się między innymi z ważącym grubo ponad 100 kilogramów Najmanem.

Dariusz „Lew” Kaźmierczuk MMA

„Lew” i MMA – po raz pierwszy do tego połączenia doszło w 2013 roku na gali Exclusive Night 3. Przegrał wówczas w pierwszej rundzie z Kamilem Ksepką. W podobny sposób zakończyło się pierwsze siedem pojedynków Kaźmierczuka – wszystkie przegrał w pierwszych rundach przez poddania lub techniczne nokauty.

W zawodowym MMA walką z Kaźmierczukiem zadebiutował Szymon Kołecki, mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów i dzisiejsza gwiazda KSW. Do tej walki doszło w marcu 2017 roku na gali PLMMA 72 w Łomiankach. Kołecki rozbił „Lwa” ciosami po 30 sekundach pojedynku.

Dariusz „Lew” Kaźmierczuk walki

walki kazimierczuka

Dariusz „Lew” Kaźmierczuk walki toczył też z innymi zawodnikami tej dyscypliny sportu, jak choćby Adam Niedźwiedź, dzisiejszy zawodnik KSW (sprawdź typy na KSW). Kaźmierczuk swoje walki zazwyczaj jednak przegrywa. W karierze zawodowej wygrał dwa pojedynki – w obu przypadkach z Dawidem Harasem, przez wielu uważanego za najgorszego zawodnika MMA w Polsce. Dlaczego? Bilans „Harnasia” to bowiem 0-19.

Dwie z tych porażek zadał mu Kaźmierczuk w 2018 roku – w obu przypadkach w pierwszych rundach po niewielu ponad 30 sekundach walki.

Warto dodać, że wszystkie walki „Lwa” kończyły się w pierwszych rundach – wszystkie przegrał w premierowych starciach i dwie także wygrał.

Dariusz „Lew” Kaźmierczuk bilans, rekord

Dariusz „Lew” Kaźmierczuk bilans w MMA ma więc, delikatnie mówiąc, przeciętny. Rekord „Lwa” w zawodowych walkach wynosi dwie wygrane i dziewięć porażek. Dwa triumfy odniósł, pokonując Harasia, a pozostałe pojedynki przegrał.

Rekord Dariusza „Lwa” Kaźmierczuka w MMA – 2-11 (2 KO)

Dariusz „Lew” Kaźmierczuk – Marcin Najman

Do walki „Lew” vs „El Testosteron” doszło na gali FAME MMA 7. Złośliwi zarzucali, że Kaźmierczuk nie jest wystarczająco medialną osobą, żeby walczyć na tego typu wydarzeniu, a rywal został tak dobrany Najmanowi, żeby w końcu wygrał. I faktycznie – wygrał.

Najman triumfował w pierwszej rundzie, gdy Kaźmierczuk poddał się po kolejnych ciosach zawodnika z Częstochowy. Na tym jednak historia znajomości Najmana i „Lwa” się kończy. Kaźmierczuk wystąpił bowiem na galach MMA-VIP 2 i MMA-VIP 3, których organizatorem jest właśnie Najman. Na tej drugiej przegrał przed czasem z aktorem Markiem Molakiem.

Dariusz „Lew” Kaźmierczuk Instagram

insta dariusz kazimierczuk

Czy Dariusz „Lew” Kaźmierczuk posiada konto na Instagramie? Tak, znajdziemy go na tym portalu społecznościowym pod nazwą „dariuszkazmierczuk”. Jego konto obserwuje ponad cztery tysiące użytkowników.

Jak nazywa się Lew? Popularny „Lew” to Dariusz Kaźmierczuk. Ile lat ma Lew? Dariusz Kaźmierczuk urodził się w 1973 roku.