Piotr Świerczewski po ponad trzech latach przerwy powrócił do świata freak fightów. Były reprezentant Polski swoją kolejną walkę stoczy bowiem na gali FAME MMA, a jego rywalem będzie Daro Lew. Sprawdź kim jest Piotr Świerczewski?

Kim jest Piotr Świerczewski?

Kim jest Piotr Świerczewski? Kto to Piotr Świerczewski? Piotr Świerczewski to przede wszystkim były piłkarz. Podczas swojej kariery występował w takich zespołach jak SC Bastia, Olympique Marsylia czy Lech Poznań. Zanotował również aż 70 występów w reprezentacji Polski. W 1998 wraz z kadrą wywalczył srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie. Do jego innych sukcesów należy zaliczyć także czterokrotne zdobycie Pucharu Polski.

Karierę piłkarską zakończył w 2014 roku. Pięć lat później zadebiutował w MMA w federacji FFF.

Piotr Świerczewski wiek

Piotr Świerczewski urodził się 8 kwietnia 1972 roku. Aktualnie ma zatem 51 lat.

Piotr Świerczewski wzrost

Wzrost Piotra Świerczewskiego wynosi 175 centymetrów.

Piotr Świerczewski waga

Ile waży Piotr Świerczewski? Tego dowiemy się na oficjalnym ważeniu przed galą FAME MMA Friday Arena, które odbędzie się 20 lipca. Przy okazji swojej ostatniej walki w organizacji FFF wniósł jednak na wagę niespełna 88 kilogramów.

Piotr Świerczewski walka

Piotr Świerczewski walka to coś, na co już od dawna czeka wielu kibiców. Swój debiutancki występ były reprezentant Polski zanotował w grudniu 2019 roku na gali FFF 2.

Piotr Świerczewski MMA

Piotr Świerczewski zadebiutował we freak fightach właśnie w formule MMA. Jego kolejny start również odbędzie się na takich zasadach.

Piotr Świerczewski rekord

Rekord Piotra Świerczewskiego jak na razie nie jest zbyt okazały. Wszystko dlatego, że 51-latek ma na swoim koncie tylko jedną walkę. Jego rekord to 1-0.

Rekord MMA: 1-0-0

Piotr Świerczewski FFF

Piotr Świerczewski FFF, to właśnie na tej gali odbył się debiut w MMA popularnego piłkarza. Podczas FFF 2 doszło do walki Świerczewski vs Collins. Starcie to potrwało pełen dystans, a o wyniku zadecydowali sędziowie punktowi, którzy jednogłośnie przyznali zwycięstwo Świerczewskiemu.

Piotr Świerczewski FAME MMA

Piotr Świerczewski FAME MMA, czyli czy zawodnik zawalczy dla tej federacji? Okazuje się, że tak. Piotr Świerczewski swój debiut w FAME MMA odbędzie już 21 lipca we Wrocławiu podczas gali FAME Friday Arena 1. Zmierzy się on ze znacznie bardziej doświadczonym Dariuszem "Daro Lwem" Kaźmierczukiem.

Piotr Świerczewski Daro Lew

Piotr Świerczewski vs Daro Lew to walka, do której dojdzie 21 lipca na gali FAME Friday Arena 1. Kaźmierczuk już od jakiegoś czasu podszczypywał i prowokował bowiem w mediach społecznościowych Świerczewskiego. Co ciekawe, swego czasu obaj zawodnicy trenowali w jednym klubie, a dokładnie w Akademii Sportów Walki Wilanów pod okiem Mirosława Oknińskiego. Walka Piotr Świerczewski vs Daro Lew odbędzie się jako piąta na karcie walk FAME MMA Friday Arena 1.

Piotr Świerczewski majątek

Piotr Świerczewski majątek to coś, co z pewnością interesuje wielu fanów. Dokładny majątek Świerczewskiego nie jest znany. Patrząc jednak na to, jak bogatą karierę piłkarską miał ten zawodnik, można z dużą dozą pewności stwierdzić, że zawodnik jest zabezpieczony finansowo.

Piotr Świerczewski żona

Czy Piotr Świerczewski ma żonę? Żona Piotra Świerczewskiego ma na imię Lidia. Warto również wspomnieć, że para ma dwójkę dzieci, syna i córkę.

Piotr Świerczewski Instagram

Piotr Świerczewski Instagram prowadzi pod nickiem @piotrswierczewski7. Aktualnie na tym portalu obserwuje go nieco ponad 10 tysięcy użytkowników.


Ile lat ma Piotr Świerczewski? 
Piotr Świerczewski ma 51 lat.
Jaki rekord w MMA ma Piotr Świerczewski? 
Rekord Piotra Świerczewskiego w MMA to 1-0.