Karol Bedorf jest jedynym z najbardziej znanych zawodników, którzy brali udział w galach KSW. We wspomnianej federacji był utytułowanym mistrzem w wadze ciężkiej. Poza Konfrontacją Sztuk Walk uczestniczył w wydarzeniach organizacji, takich jak FCM, Pro Fight, czy też PAMMA.

Karol Bedorf - Najlepsze walki w MMA

Choć mężczyzna specjalizuje się zarówno w MMA, jak i BJJ, to częściej toczył walki w pierwszej z dyscyplin. Pojedynkiem, który był jednym z jego najlepszych, bez cienia wątpliwości można nazwać, starcie z Pawłem Nastulą podczas KSW 24. To właśnie wtedy zdobył on międzynarodowe mistrzostwo KSW w wadze ciężkiej.

Cała walka była pokazem umiejętności i jednocześnie determinacji obu panów, jednak Bedorf okazał się lepszy i dzięki temu zdobył tytuł, który udało mu się obronić jeszcze w dwóch walkach na KSW 33 oraz 34. Pojedynkując się z Nastulą, udało mu się go skończyć poprzez TKO, a dokładniej niezdolność przeciwnika do walki. Miało to miejsce w 2 minucie i 25 sekundzie rundy drugiej.

Jeśli jest się profesjonalistą, jakim możemy nazwać Bedorfa, to bezsprzecznie ma się więcej niż jeden pojedynek w zanadrzu podczas zestawiania tych najlepszych. Warto w takiej sytuacji przypomnieć obrony mistrzostwa KSW wagi ciężkiej, podczas której pojedynkował się z Jamesem McSweeneyem w trakcie 34 edycji.

Tym razem udało mu się wygrać pojedynek już w 3 minucie i 33 sekundach rundy pierwszej! Miało to miejsce przez TKO, a dokładniej poprzez ciosy kolanami i pięściami. Pokaz umiejętności Bedorfa był tutaj imponujący, o czym wspominali zarówno fani, jak i eksperci.

Karol Bedorf - Kariera w MMA

Jak wiadomo, Karol Bedorf zadebiutował już podczas KSW 8 w mieszanych sztukach walki. W trakcie debiutanckiego pojedynku zmierzył się z Francisem Camrotem, który wówczas był zwycięzcą KSW 5. Miało to miejsce przez jednogłośną decyzję po dwóch rundach. Następnie jednak w trakcie tego samego wydarzenia poniósł porażkę, poprzez poddanie z Aleksiejem Olejnikiem. Później wziął udział jako zawodnik rezerwowy w turnieju FCM XXL Cage Tournament. Udało mu się w jego trakcie stoczyć kilka wygranych pojedynków.

Miał on również swoją rolę w gali PAMMAA, kiedy to wygrał pojedynek toczony ze Slavomirem Molnarem. Poza tą federacją zmierzył się jeszcze z Mindaugasem Maskvytisem podczas eventu Pro Fight 3. Udało mu się go pokonać już w pierwszej rundzie przez poddanie. Po tych przygodach postanowił jednak powrócić do swoich korzeni. Mowa oczywiście o konfrontacji sztuk walki, gdzie kolejną walkę stoczył już dwa miesiące po Pro Fight. Miało to miejsce z Arunasem Viliusem, na którym z łatwością triumfował przez poddanie w 2 rundzie.

Po następnej walce zakończonej porażką pojawiła się cała fala zwycięstw. Nie bez powodu rekord Polaka opiewa na 15-5-0. Swój ostatni pojedynek stoczył w 2019 roku podczas KSW 49.

Karol Bedorf - KSW

Wspominaliśmy, że Karol Bedorf rozpoczynał swoją przygodę w KSW, ale warto mieć na uwadze, że to właśnie w tej federacji odbył najwięcej pojedynków. Mowa o aż 16 starciach, z których 11 razy udało mu się wyjść obronną ręką. Zwracając uwagę na jego debiut oraz to kiedy odbył swój ostatni pojedynek, to jego kariera w Konfrontacji Sztuk Walk trwała aż 12 lat! Jeśli chodzi o najdłuższą passę zwycięstw mężczyzny w KSW, to opiewała ona 8 wygranych z rzędów, które miały miejsce od 18 do 34 edycji wydarzeń federacji.

W trakcie swojej kariery w KSW w latach 2013-2016 był międzynarodowym mistrzem organizacji w wadze ciężkiej. Ten tytuł został mu odebrany po 3 wygranych walkach w jego imieniu. Odebranie mistrzostwa miało miejsce w trakcie KSW 37, kiedy to zmierzył się z Fernando Rodrigues Jr. Walka zakończyła się po 2 minutach i 25 sekundach rundy drugiej przez TKO. Bedorf został zasypany ciosami przez swojego przeciwnika.

Później jednak stoczył walkę eliminacyjną do uzyskania wspominanego tytułu ponownie. Miało to miejsce na KSW 44, a przeciwnikiem zawodnika był Mariusz Pudzianowski. Tym razem udało mu się zwyciężyć poprzez poddanie Pudziana w pierwszej rundzie. To KSW 45 miało dać mu upragnione mistrzostwo, jednak przeszkodził w tym Phil de Fries, który pokonał Polaka 4 minucie i 26 sekundach rundy drugiej. Była to jego przedostatnia walka, a ostatni pojedynek również zakończył się porażką.

Karol Bedorf - Osiągnięcia

Mężczyzna może pochwalić się całą masą osiągnięć, które zdecydowanie definiują jego wysokie umiejętności. Jeśli chodzi o MMA, to Bedorf już podczas swojego debiutu na KSW 8 był półfinalistą turnieju wagi ciężkiej. W tej federacji udało mu się zostać międzynarodowym mistrzem KSW w wadze ciężkiej (-120 kg). W 2008 w trakcie FCM – XXL Cage Tournament udało mu się zdobyć pierwsze miejsce w turnieju wagi ciężkiej.

Jeśli chodzi o Brazylijskie jiu-jitsu, to w latach 2006-2008 brylował w tym zakresie na Mistrzostwach Europy IBJJF w BJJ. W 2006 roku otrzymał pierwsze miejsce  w kategorii +100,5 kg oraz pierwsze miejsce w kategorii absolutnej. 2007 rok również dał mu triumf, a to za sprawą najwyższego miejsca na podium w kategorii +100,5 kg. W 2008 natomiast zajął również najlepsze miejsce w tej samej kategorii, co rok wcześniej.

Co ciekawe, Bedorf brał również w udział w konkretnym rodzaju walk, a dokładniej Submission fighting. W 2007 roku zajął 2 miejsce w kategorii +98,9 kg na  IV Mistrzostwach Polski ADCC. W tym samym roku zdobył również drugi schodek na podium w kategorii +99 kg na ADCC European Trials. Na tych samych zawodach i jednocześnie w tej samej kategorii, w 2009 roku zajął 3 miejsce.

Karol Bedorf - Waga i wzrost

Warto wiedzieć, że opisywany zawodnik najczęściej zdobywał swoje osiągnięcia w wadze ciężkiej. Z tego też powodu nic dziwnego, że jego masa ciała opiewa na 117 kilogramów. Jeśli chodzi o wzrost, to Karol Bedorf mierzy 188 centymetrów.

Karol Bedorf - Wiek, kariera grapplerska i aktorska

Karol Bedorf urodził 27 września 1983 roku w Szczecinie. Kategorią wagową, w której występował, od zawsze była waga ciężka. Co ciekawe, mężczyzna ma za sobą karierę aktorską. Udało mu się bowiem wystąpić w aż 4 produkcjach filmowych. Zadebiutował w 2017, grając ochroniarza w filmie krótkometrażowym "Czerwony punkt". Następnie w 2018 zagrał w filmie i serialu o tej samej nazwie, a mianowicie "Kobiety Mafii". W tej produkcji uzyskał rolę "Żaby", czyli jednego z mafijnych bohaterów.

Bedorf w filmie kobiety Mafii
Twórca: NOWOSIELSKI Tomasz

Tego samego roku wziął udział w filmie "Plagi Breslau", gdzie miał przyjemność wcielić się w policjanta CBŚ. Bedorf ma również za sobą karierę grapplerską. Grappling to konkretny typ walki wręcz, która polega na wykorzystywaniu różnych technik chwytów. Można w niej podduszać, dokonywać dźwigni, czy też obalać. Zabronione jest jednak uderzanie swojego przeciwnika. W tym przypadku jego specjalizacją jest oczywiście Brazylijskie Jiu-jitsu. Udało mu się nawet wziąć udział w mistrzostwach świata w Trenton.

Niestety, w ćwierćfinale poniósł porażkę i nie udało mu się już powrócić do tego miejsca w swojej karierze. Później z rozgrywanych w Barcelonie mistrzostw świata ADCC odpał w 1/16 finału po stoczeniu walki z Jeffem Monsonem. Coco, było pseudonimem Karola Bedorfa w niektórych pojedynkach. Większość jego walk zakończyła się poprzez decyzje sędziów oraz nokauty.