Jay Silva to popularny amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki w wadze średniej i ciężkiej. Brał udział w rozmaitych federacjach, których popularność jest wysoka, takich jak choćby UFC, KSW, Bellator MMA, czy też Tachi Palace Fights.

Jay Silva - Najlepsze walki w MMA

Jak wiadomo, Silva brał udział w wielu topowych galach, jeśli chodzi o sportowe pojedynki w mieszanych sztukach walki. Jednym z przykładów jego pokazu umiejętności są trzy starcia, które stoczył z Michałem Materlą w trakcie KSW. Okazało się, że w ich pierwszej walce to Materla wygrał na punkty, jednak cała batalia była nazywana najlepszą w historii polskiego MMA. W drugim pojedynku to Amerykanin dokonał nokautu na Polaku, choć tym razem nie było to starcie o pas.

W 2014 to Polak zakończył ową trylogię zwycięstwem. Mimo to Silva po czasie stwierdził, że byłby w stanie go znokautować. Choć na ten moment jego bilans walk wynosi 12 wygranych i 13 przegranych, to niektóre z jego walk naprawdę dawały widowni silne emocje. Dobry tego przykładem jest, chociażby pojedynek z Kendallem Grove w trakcie SCC 4, kiedy to mężczyzna pokonał swojego przeciwnika w drugiej rundzie poprzez poddanie techniczne.

Jay Silva - Kariera w MMA

Jak już wspomnieliśmy, nowy nabytek CLOUT MMA ma naprawdę bogatą karierę w tym świecie. Łącznie udało mu się odbyć 25 walk zawodowych. Większość z nich kończono przez decyzję po przewalczonym przez uczestników całym dystansie zaplanowanym na daną walkę. Jeśli chodzi o jego debiut, to miał on miejsce w 2007 roku. W tym czasie Silva zmierzył się na amatorskiej gali NBF - New Breed Fighters V z Erikiem Purcellem. Niestety odniósł porażkę.

Udało mu się jednak nadrobić straty, gdyż już rok później podczas 10 edycji tego wydarzenia osiągnął triumf przed czasem w trakcie pojedynku z Shanem Darbym. Udało mu się to już w 2 minucie pierwszej rundy pojedynku. Po tych występach przyszedł czas na profesjonalne starcia. Pierwsze z nich miało miejsce w rocznicę jego debiutu. Była to gala ROC 20 - Ring of Combat 20, a jego przeciwnikiem Mark DaPolito, którego udało mu się pokonać.

Jay Silva - KSW

Jedną z federacji, w której Amerykaninowi udało się stoczyć walki, jest oczywiście polska organizacja w KSW. Jego już wspomniane występy miały miejsce w trakcie KSW 19, 24 i 26. Poza trylogią, którą odbył z Michałem Materlą stoczył jeszcze pojedynek z Azizem Karaoglu podczas 31 gali. Była to walka, w której poniósł porażkę poprzez TKO w 1,5 minucie pierwszej rundy.

Mariuszem Pudzianowskim w trakcie 40 edycji wydarzenia. Niestety walka zakończyła się jego porażką przez decyzję sędziów po trzech przewalczonych rundach. Była to ostatnia styczność Silvy z polską konfrontacją sztuk walki.

Jay Silva - UFC

Mężczyzna miał okazję pojawić się również jako zawodnik na UFC, czyli amerykańskiej organizacji sztuk mieszanych działającej kilkadziesiąt lat. Podczas UFC Fight Night 19 zmierzył się z C.B.Dollawayem, jednak po 3 pełnych rundach trwających 5 minut, pojedynek zakończył się jego porażką przez jednogłośną decyzję sędziów.

Drugi z jego pojedynek miał miejsce w trakcie UFC Fight Night 20, kiedy to stanął w oktagonie naprzeciw Chrisa Lebena. Panowie przewalczyli 3 pełne rundy i po tym czasie doszło do drugiej z rzędu porażki Silvy przez jednogłośną decyzję sędziów.

Jay Silva - CLOUT MMA

Już 5 sierpnia 2023 roku na warszawskim Torwarze mężczyzna stoczy kolejny pojedynek w swojej karierze. Tym razem jego przeciwnikiem będzie Tomasz Sarara. Panowie mają zawalczyć w wadze ciężkiej i formule K-1. Walka odbędzie się w małych rękawicach, 3x3 minuty.

Jay Silva - Osiągnięcia

Wśród osiągnięć Amerykanina, które trzeba koniecznie wymienić jest tytuł mistrza Grapplers Quest zarówno w wadze absolutnej, jak również ciężkiej w brazylijskim jiu-jitsu. Co więcej, w tej dziedzinie sportowej osiągnął on purpurowy pas. Pozostałe ważne zwycięstwa, to te na topowych galach, w których udało mu się osiągnąć triumf.

Jay Silva - Waga i wzrost

Jeśli chodzi o wagę przyszłego zawodnika CLOUT MMA to opiewa ona na 102 kilogramy. Podczas przygotowań do najbliższej walki nie powinna się ona zmienić, gdyż mężczyźni mają stoczyć pojedynek w wadze ciężkiej. Ponadto Silva mierzy 188 centymetrów wzrostu.

Jay Silva - Ciekawostki

Pełne imię i nazwisko zawodnika MMA to Jose Fernando Domingos Silva. Mężczyzna urodził się 25 maja 1981 w Luandzie, czyli stolicy Angoli. W tej sytuacji może pochwalić się obywatelstwem amerykańskim oraz brazylijskim. Brał on udział w walkach poprzez kategorie wagowe ciężkie, półciężkie oraz średnie. Najczęściej swoje zwycięstwa osiągał poprzez nokauty.

Warto wspomnieć, że Jay Silva to zaledwie skrót jego imienia, a nie przezwisko, jakim posługuje się w trakcie rozmaitych walk. Często można było zwrócić uwagę, że walczył on pod pseudonimami, takimi jak Da Spyda Killa, The Spider Killer. W trakcie najbliższej gali postanowił jednak je porzucić i postawić na Jaya Silvę.

W trakcie gali CLOUT MMA zadebiutuje on w formule K-1, gdyż wcześniej występował przede wszystkim w MMA oraz BJJ. Może być to ciężka walka z powodu faktu, że jego przeciwnik szczyci się tytułem kick-boxera, a Silva dotychczas zdobywał zwycięstwa w innych dziedzinach. Mężczyzna na swoim instagramowym profilu zebrał 213 tysięcy fanów z całego świata.