Gromda 13, czyli czas na kolejną galę z walkami na gołe pięści. Co już wiadomo o kolejnym i zarazem drugim w 2023 roku wydarzeniu organizowanym przez Mariusza i Marcela Grabowskich? Jak wygląda karta walk Gromda 13? Kto zawalczy w walce wieczoru na gali Gromda 13?

Gromda 13 - walka wieczoru

Walka wieczoru na gali Gromda 13, czyli kto zawalczy w najważniejszym pojedynku na nadchodzącym wydarzeniu, które odbędzie się 26 maja? W walce wieczoru zobaczymy nie byle jakie starcie. Pojedynek wyłoni najlepszego zawodnika w historii walk na gołe pięści organizacji Gromda. Do ringu wejdą niepokonani Mateusz "Don Diego" Kubiszyn i Bartłomiej "Balboa" Domalik. Obaj legitymują się nieskazitelnym bilansem 6-0 i plasują się na szczycie rankingu.

Nie będzie to jednak ich pierwsze bezpośrednie starcie. We wrześniu 2019 roku obaj zawodnicy stoczyli walkę na gali HFO Spartan Night. Pojedynek odbył się na zasadach kickboxingu. Po trzech pełnych rundach sędziowie jednogłośnie wypunktowali remis.

Gromda 13 - karta walk

Losowanie karty walk turnieju Gromda 13 odbędzie się dzień przed głównym wydarzeniem. Na trzynastej edycji dojdzie do siedmiu starć w turnieju, czterech superfightów oraz walki wieczoru Don Diego vs Balboa.

Main event

 • Mateusz "Don Diego" Kubiszyn vs Bartłomiej "Balboa" Domalik

Walki turniejowe

ĆWIERĆFINAŁY

Artur "Sieniaw" Sieńko

Adam "Cygan" Kadecki
Jakub "Słomka" Słomka

Maciej "Morela" Moralewski

Rafał "Siwollo" Tęcza

Patryk "Sztanga" Berski
Serey "Basque" Lander

Artur "Bullet" Piekutowski

PÓŁFINAŁY

Jakub "Słomka" Słomka

Artur "Sieniaw" Sieńko
Dawid "Stolara" Stolarski (zastępstwo)

Rafał "Siwollo" Tęcza

 

FINAŁ

Dawid "Stolara" Stolarski

Jakub "Słomka" Słomka

Superfighty

 

Łukasz "Goat" ParobiecValentin "French King" Vauthiers
Paweł "Gorilla" WerszyninPiotr "Capo" Półchłopek
Paul "Paris" Bichet"Wazyl"
Sebastian "Scarface" SkiermańskiRafał "Łazar" Łazarek

 

Gromda 13 zawodnicy

Marcin "Wasyl" Wasilewski to jedno z kilku głośnych nazwisk, które pojawi się na gali Gromda 13. Im bliżej wydarzenia, tym na oficjalnych social mediach pojawiać się będzie coraz więcej smaczków. Poniżej przedstawiamy wszystkich ogłoszonych zawodników. Listę tę będziemy na bieżąco uzupełniać.

 • Mateusz "Don Diego" Kubiszyn
 • Bartłomiej "Balboa" Domalik
 • Łukasz "Goat" Parobiec
 • Valentin "French King" Vauthiers
 • Paul "Paris" Bichet
 • Artur "Sieniaw" Sieńko
 • Jakub "Słomka" Słomka
 • "Siwollo"
 • Sebastian "Scarface" Skiermański
 • Rafał "Łazar" Łazarek
 • Piotr "Capo" Półchłopek
 • "Cygan"
 • Serey "Basque" Lander
 • "Morela"
 • "Sztanga"
 • "Bullet"
 • "Wazyl"
 • Paweł "Gorilla" Werszynin

Łukasz "Goat" Parobiec

Parobiec to jeden z czołowych gromdziarzy. Super, że 43-latek pojawił się w karcie walk Gromda 13. W federacji Mariusza Grabowskiego walczy niemal od początku. Swoje zmagania zaczynał od turnieju na gali z numerem 2. Podczas niej wygrał pierwszą walkę z Miłoszem Wodeckim, jednak w półfinale musiał uznać wyższość Dawida Żółtaszka. Na gali Gromda 4 "Goat" mierzył się w superfighcie z Bartłomiejem Bielasem. Krwawa bitka zakończyła się po czterech rundach porażką Parobca. Na piątej i szóstej odsłonie pokonywał w super-fightach kolejno Karola Grzesiuka i w rewanżu Bartłomieja Bielasa. Następnie przyszedł czas na największy sukces 43-latka w Gromdzie. Na ósmej edycji w marcu 2022 roku nie miał sobie równych, pokonując w turnieju wszystkich trzech rywali i tym samym zgarniając 100 tys. złotych. Ostatni pojedynek Parobca miał miejsce na gali Gromda 11. Przegrał wówczas w dodatkowej rundzie z Bartłomiejem "Balboa" Domalikiem. Stawką tego pojedynku miała być przyszła walka z Mateuszem "Don Diego" Kubiszynem.

Valentin "French King" Vauthiers

Nie pierwszy raz włodarze sprowadzają na polską ziemię fighterów zza naszej zachodniej granicy. Urozmaicają oni wydarzenie, o czym mogliśmy przekonać się na poprzedniej edycji, którą wygrał Niemiec. Wracając do zawodników Gromda 13, drugi na liście to Valenting Vauthiers o pseudonimie "French King". To powinno wam rzecz jasna przybliżyć, skąd pochodzi. W walkach na gołe pięści zadebiutował w 2021 roku. Od tego momentu mogliśmy go oglądać w takich organizacjach jak King of the Streets i BFBA. Jego bilans to 5 zwycięstw i 1 porażka.

Paul "Paris" Bichet

Bitchet to drugi Francuz, który zasilił kartę walk Gromda 13. Do tej pory stoczył jedną walkę. Na gali Ultimate Underground Fights pokonał Alexisa Cyprusa. Jego umiejętności możecie zobaczyć w poniższym filmie.

Artur "Sieniaw" Sieńko

Sieńko to między innymi brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów w wadze super ciężkiej i autor jednego z najbrutalniejszych nokautów na krajowym ringu. Poza walkami (na koncie ma ponad 40 pojedynków), będąc zahartowanym górnikiem, ratuje kolegów podczas pożarów i wybuchów.

 

Jakub "Słomka" Słomka

Słomka to 27-letni zawodnik MMA, który mierzy aż 192 cm wzrostu. Zakopiańczyk ma na koncie między innymi dwie walki w organizacji Babilon MMA. W debiucie przegrał z Przemysławem Dzwoniarkiem, natomiast na gali z numerem 20 pokonał w drugiej rundzie Pawła Dziubę.

"Siwollo"

Solidny fachmistrz osiedlowej bitki z ponad setką nieoficjalnych walk na koncie. Dynamiczny jak ceny mięsa i ostry jak kielecki przecinak. Gotowy i nakręcony na turniej walk na gołe pięści. Czas zagrać w krwawą grę i położyć na dupę resztę graczy.

Sebastian "Scarface" Skiermański

Skiermański zaszczyca kartę walk Gromda 13 po udanym debiucie na dziesiątej edycji. 2 września ubiegłego roku już w pierwszej rundzie rozprawił się w jednym z super-fightów z Miłoszem Wąsikiem.

Rafał "Łazar" Łazarek

Czym byłaby Gromda bez Łazarka. Jak widać, włodarze zadbali o to, aby Gromda 13 karta walk obfitowała w wiele gwiazd. Jedną z nich jest właśnie "Łazar", który bije się od pierwszej edycji. Ostatni raz jego umiejętności mogliśmy oglądać podczas Gromdy 11. Pokonał wówczas w drugiej rundzie Mariusza Siwiaka. Co ciekawe w turnieju głównym Gromda 2 zmierzył się w półfinale z Mateuszem Kubiszynem. Starcie potrwało aż 5 rund, jednak lepszy okazał się "Don Diego"

Piotr "Capo" Półchłopek

33-latek walczy od pierwszej edycji Gromdy. Ma na koncie cztery zwycięstwa i jedną porażkę. Ostatni raz "Capo" bił się na dwunastej odsłonie federacji Grabowskiego. W superfighcie pokonał w drugiej rundzie Szkota - Roba "Big Rob" Cunninghama.

"Cygan"

Srogi ulicznik. Porywczy jak karabin maszynowy. Chaotyczny styl, gypsy blood oraz nokautująca bomba powalająca dużych bamberów. Czas sprawdzić cygańskiego mistrza z najtwardszymi chłopakami z blokowiska.

Serey "Basque" Lander

"Basque" to baskijski zawodnik walk na gołe pięści. Dwa miesiące temu stoczył wygrany pojedynek z "Yanem" w federacji Ultimate Underground Fights.

Gromda 13 walki

Jeśli chodzi o walki Gromda 13, z pewnością będą krwawe i emocjonujące. Pojedynki dostarczają bowiem ogromnych emocji i bardzo często kończą się brutalnymi nokautami. Jeśli ktoś lubi tego typu rozrywkę, z pewnością walki na gali Gromda 13 go nie rozczarują. Co do konkretów, dojdzie do walk turniejowych i superfightów oraz walki wieczoru Don Diego vs Balboa.

Gromda 13 bukmacher

Bukmacher Gromda 13, czyli gdzie można obstawiać pojedynki? Kursy na Gromdę 13 mogą wystawiać wszyscy legalni bukmacherzy. Federacja nie współpracuje z konkretną firmą. W związku z tym na kilka dni przed galą należy dokładnie sprawdzać ofertę i potencjalne bonusy.

Gromda 13 typy

Typy na Gromda 13, czyli kto wygra walki na najbliższej gali? Pojedynki na gołe pięści kojarzą się z emocjami i krwią, ale też sporą nieprzewidywalnością. Jeśli chodzi o walki, na ten moment nie znamy zbyt wiele szczegółów. Dopiero oficjalne losowanie turnieju na dzień przed wydarzeniem pozwoli na głębszą analizę, kto jest faworytem do zgarnięcia 100 tys. złotych.


Jaki jest termin gali Gromda 13?
Gromda 13 odbędzie się 26 maja 2023 roku.
Kto zawalczy na Gromda 13?
Na gali w akcji zobaczymy między innymi Mateusza "Don Diego" Kubiszyna, Bartłomieja "Balboa" Domalika i Marcina "Wasyl" Wasilewskiego.
Jak dostać się do Gromdy?
Na oficjalnej stronie federacji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Za co siedział właściciel Gromdy?
Założycielowi Gromdy w 2010 roku postawiono 11 zarzutów, w tym m.in. dotyczących kradzieży z włamaniem, handlu narkotykami, oszustw i handlu bronią.