Łukasz Parobiec to polski zawodnik sportów walki, mieszkający na co dzień na Wyspach Brytyjskich. Łukasz Parobiec MMA – jaki jest jego bilans? Parobiec walki – ile pojedynków ma na swoim koncie? Łukasz „Goat” Parobiec Wotore – jak sobie poradził w nowej formule?

Parobiec kariera

Parobiec kariera – przygodę ze sportami walki rozpoczął na Wyspach Brytyjskich, gdzie mieszka na co dzień. Kariera Parobca, wywodzącego się ze sportów uderzanych, rozpoczęła się w październiku 2007 roku na gali UF 7 – 2 Tuf 2 Tap. Przegrał wówczas przez duszenie zza pleców z Cliffe Moorem. Kariera Parobca na początku nie ułożyła się zbyt dobrze, gdyż przegrał pierwsze trzy pojedynki – wszystkie w pierwszych rundach przez poddania.

Łukasz Parobiec MMA

Łukasz Parobiec MMA – po trzech porażkach z rzędu w lutym 2010 roku Parobiec w MMA zanotował pierwszą wygraną. Pokonał wówczas Neila Robbinsa. Jak się okazało, był to początek serii 10 wygranych pojedynków z rzędu. Wszystkie wygrane walki Parobca zakończyły się triumfami przed czasem.

Parobiec w MMA w listopadzie 2014 roku stanął przed najtrudniejszym wyzwaniem w karierze, mierząc się z aktualny mistrzem KSW w wadze ciężkiej, Philem Fe Friesem. Walka zakończyła się triumfem Anglika już w pierwszej rundzie – przez poddanie zza pleców.

Parobiec walki

walki Łukasza Parobca

„Goat” Parobiec walki toczył później w różnych częściach Europy – między innymi w Bukareszcie. Do lutego 2017 roku Parobiec walki nie stoczył w Polsce, ale właśnie wtedy zmierzył się z Karolem Celińskim na gali ACB w Olsztynie. Przegrał przez TKO w trzeciej rudzie. Tuż przed tym pojedynkiem „Goat” odniósł zdecydowanie najcenniejszą wygraną w dotychczasowej karierze, pokonując przez dyskwalifikację dzisiejszego zawodnika UFC, Toma Aspinalla.

Po tym, jak pokonał Aspinalla, Parobiec walki głównie przegrywał. Tak było między innymi na gali KSW 45 w Londynie, kiedy wskoczył za zastępstwo i przegrał w 41 sekund z Wagnerem Prado. Walczył też między innymi w Danii czy Indiach, przegrywając kolejno decyzją sędziów z lokalnym bohaterem Marthinem Nielsenem i przed czasem z Toddem Stoutem z Kanady.

Walki Parobca kończyły się zazwyczaj szybko – spośród 12 wygranych ani razu nie triumfował decyzją sędziów. Przegrał 10 pojedynków – siedem przed czasem i trzy na pełnym dystansie, a dwa zakończyły się remisami.

Parobiec Wotore

Parobiec walki toczył też między innymi w kickboxingu, a w styczniu 2020 roku zmierzył się w superfighcie na pierwszej gali Wotore z Kamilem Mękalem. Pokonał przeciwnika przez skuteczne wyrzucenie rywala z areny. Była to jego jedyna walka pod szyldem Wotore, więc jego bilans w tej organizacji jest perfekcyjny.

 

 

Parobiec Gromda

Parobiec ma na swoim koncie także pojedynki na gołe pięści. W 2019 roku stoczył taką walkę z Lee McGarym na gali w Manchesterze, przegrywając przez KO. W 2020 roku zawalczył w turnieju Gromda 2. Pokonał Miłosza Wodeckiego w swoim pierwszym pojedynku, ale w półfinale musiał uznać wyższość Dawida Żółtaszka. Na gali Gromda 4 przegrał w superfighcie z Bartłomiejem „Kruszyną” Bielasem, a na Gromda 5 znokautował w pierwszej rundzie Karola „King Konga” Grzesiuka.

Parobiec Fight Empire MMA

Łukasz Parobiec Fight Empire

Mimo nie najlepszej w ostatnim czasie passy w MMA Parobiec będzie bohaterem walki wieczoru pierwszej gali Fight Empire MMA w Polsce. Na zasadach PRIDE zmierzy się z Michałem „Longerem” Andryszakiem.

Parobiec zarobki

Parobiec zarobki – po tym hasłem w sieci nie znajdziemy zbyt wielu informacji. Zarówno brytyjskie organizacje, dla których głównie toczył swoje pojedynki, jak i ACB czy KSW nie upubliczniają bowiem informacji na temat tego, ile zarabiają ich zawodnicy. Parobiec zarobki – kwestia tego, ile „Goat” zgarniał za swoje pojedynki, jest więc jego słodką tajemnicą. Kto wie, może po zakończeniu kariery w którymś z wywiadów zdradzi, ile zarobił w trakcie swojej kariery jako zawodnik MMA?

Parobiec Instagram

Łukasz Parobiec posiada konto na Instagramie, jednak nie może się pochwalić szczególnie imponującą liczbą followersów. Profil „lukaszparobiec” obserwuje bowiem niewiele ponad 1500 użytkowników tego portalu społecznościowego.


Łukasz Parobiec to polski zawodnik sportów walki, mieszkający na co dzień na Wyspach Brytyjskich.
Na gali Gromda 5 Parobiec znokautował w pierwszej rundzie Karola „King Konga” Grzesiuka.