Łukasz Parobiec to polski zawodnik sportów walki, mieszkający na co dzień na Wyspach Brytyjskich. Od dłuższego czasu jest kojarzony głównie przez walki na Gromdzie. Poznaj szczegóły dotyczące Łukasza "Goata" Parobca!

Kim jest Łukasz Parobiec?

Kto to Łuksaz Parobiec? Kim jest Łukasz Parobiec? Parobiec to polski zawodnik sportów walki. Na swoim koncie ma występy w MMA, boksie na gołe pięści oraz w kickboxingu. W swojej karierze występował dla takich organizacji jak KSW, ACB, Wotore czy Brave CF.

Największą rozpoznawalność przyniosły mu jednak walki w Gromdzie. Parobiec otrzymał w tej federacji pseudonim "Goat". Zdołał on wygrać turniej na gali Gromda 8, a także zwyciężył podczas wielkiego finału czwartego turnieju Gromdy wygrywając tym samym nagrodę główną w wysokości 100 tysięcy złotych.

Łukasz Parobiec wiek

Ile lat ma Łukasz Parobiec? Polski zawodnik urodził się 7 maja 1980 roku. Ma zatem 43 lata.

Łukasz Parobiec waga

Ile waży Łukasz Parobiec? Przy okazji swojej ostatniej walki Parobiec wniósł na wagę 115 kilogramów. Podczas swojej kariery toczył pojedynku w wadze ciężkiej oraz w półciężkiej.

Łukasz Parobiec wzrost

Ile mierzy Parobiec? Łukasz Parobiec ma 189 centymetrów wzrostu.

Łukasz Parobiec rekord

Rekord Łukasz Parobca jest niezwykle bogaty. 43-latek toczył bowiem boje w MMA, walkach na gołe pięści oraz w kickboxing. Poniżej przedstawiamy szczegółowy rekord Łukasza Parobca w Gromdzie. Warto jednak zaznaczyć, że przed dołączeniem do tej organizacji Parobiec stoczył jedną przegraną walkę na gołe pięści w brytyjskiej organizacji Ultimate Bare Knuckle Boxing.

Rekord MMA: 13-10-2
Rekord K-1: 7-1-0
Bilans boks na gołe pięści: 9-5-0

Łukasz Parobiec Gromda

Parobiec największą rozpoznawalność zdobył w Gromdzie. Dla najpopularniejszej organizacji walk na gołe pięści w Polsce 43-latek stoczył aż 10 walk. Jest to najwięcej spośród wszystkich zawodników. Wystąpił on na drugim turnieju Gromdy, jednak odpadł w półfinale. Później stoczył trzy superfighty, z których wygrał dwa.

Ponownie spróbował swoich sił w turnieju na Gromdzie 8. Tym razem udało mu się wygrać i na kolejnej edycji miał okazję zawalczyć o zwycięstwo w czwartym wielkim turnieju Gromdy. Parobiec pokonał Mariusza "Mario" Kruczka i zgarnął nagrodę główną, czyli 100 tysięcy złotych.

Podczas Gromdy 11 w grudniu 2022 roku przegrał z Bartłomiejem "Balboą" Domalikiem. Tym samym zakończyła się jego passa sześciu wygranych z rzędu w Gromdzie. Na zwycięską ścieżkę powrócił na Gromdzie 13, gdzie wygrał z Valentinem Vauthiersem przez nokaut w pierwszej rundzie. Na gali Gromda 14 pokonał natomiast Luke'a Atkina, ponownie przez KO w pierwszej odsłonie.

Parobiec vs Don Diego

Na gali Gromda 15 Łukasz Parobiec stanął przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego tej organizacji. O to trofeum powalczył z niepokonanym Mateuszem "Don Diego" Kubiszynem. Gala odbyła się 15 grudnia 2023 roku.

Parobiec nie sprostał jednak temu wyzwaniu i przegrał już w drugiej rundzie przez poddanie ze strony narożnika.

Łukasz Parobiec kariera

Parobiec kariera, czyli jak wyglądała przygoda tego zawodnika ze sportami walki? Karierę rozpoczął na Wyspach Brytyjskich, gdzie mieszka na co dzień. Zadebiutował w październiku 2007 roku na gali UF 7 - 2 Tuf 2 Tap. Przegrał wówczas przez duszenie zza pleców z Cliffe Moorem. Kariera Parobca na początku nie ułożyła się zbyt dobrze, gdyż przegrał pierwsze trzy pojedynki - wszystkie w pierwszych rundach przez poddania.

Łukasz Parobiec MMA

Łukasz Parobiec, po trzech porażkach z rzędu w lutym 2010 roku w MMA, zanotował pierwszą wygraną. Pokonał wówczas Neila Robbinsa. Jak się okazało, był to początek serii 9 wygranych pojedynków z rzędu. Wszystkie zwycięstwa Parobca zakończyły się triumfami przed czasem.

Parobiec w MMA w listopadzie 2014 roku stanął przed najtrudniejszym wyzwaniem w karierze, mierząc się z aktualny mistrzem KSW w wadze ciężkiej, Philem Fe Friesem. Walka zakończyła się triumfem Anglika już w pierwszej rundzie - przez poddanie zza pleców.

Łukasz Parobiec walki

„Goat” Parobiec walki toczył później w różnych częściach Europy – między innymi w Bukareszcie. Do lutego 2017 roku Parobiec walki nie stoczył w Polsce, ale właśnie wtedy zmierzył się z Karolem Celińskim na gali ACB w Olsztynie. Przegrał przez TKO w trzeciej rudzie. Tuż przed tym pojedynkiem „Goat” odniósł zdecydowanie najcenniejszą wygraną w dotychczasowej karierze, pokonując przez dyskwalifikację dzisiejszego zawodnika UFC, Toma Aspinalla.

Po tym, jak pokonał Aspinalla, Parobiec walki głównie przegrywał. Tak było między innymi na gali KSW 45 w Londynie, kiedy wskoczył za zastępstwo i przegrał w 41 sekund z Wagnerem Prado. Walczył też między innymi w Danii czy Indiach, przegrywając kolejno decyzją sędziów z lokalnym bohaterem Marthinem Nielsenem i przed czasem z Toddem Stoutem z Kanady.

Walki Parobca kończyły się zazwyczaj szybko - spośród 13 wygranych ani razu nie triumfował decyzją sędziów. Przegrał 10 pojedynków – siedem przed czasem i trzy na pełnym dystansie, a dwa zakończyły się remisami.

Łukasz Parobiec Wotore

Parobiec walki toczył też między innymi w kickboxingu, a w styczniu 2020 roku zmierzył się w superfighcie na pierwszej gali Wotore z Kamilem Mękalem. Pokonał przeciwnika przez skuteczne wyrzucenie rywala z areny. Była to jego jedyna walka pod szyldem Wotore, więc jego bilans w tej organizacji jest perfekcyjny.

Łukasz Parobiec zarobki

Parobiec zarobki – pod tym hasłem w sieci nie znajdziemy zbyt wielu informacji. Zarówno brytyjskie organizacje, dla których głównie toczył swoje pojedynki, jak i ACB czy KSW nie upubliczniają bowiem informacji na temat tego, ile zarabiają ich zawodnicy. Wiadomo jednak, że Parobiec za triumf w turnieju Gromdy otrzymał nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych.

Łukasz Parobiec Instagram

Łukasz Parobiec posiada konto na Instagramie. Jego profil można znaleźć pod nickiem @lukaszparobiec. Do tej pory zgromadził on tam ponad 20 tysięcy obserwujących.


Kim jest Łukasz Parobiec?
Łukasz Parobiec to polski zawodnik sportów walki, mieszkający na co dzień na Wyspach Brytyjskich.
Kogo pokonał Łukasz Parobiec w walce o 100 tysięcy złotych na Gromdzie 9?
W wielkim finale turnieju Gromdy na Gromdzie 9 Parobiec wygrał z Mariuszem „Mario” Kruczkiem.