Wasyl zadebiutował w Gromdzie w 2022 roku i od tego czasu jest niepokonany w walkach na gołe pięści. Jego kolejny pojedynek znalazł się na karcie walk Gromda 16. Dowiedz się kim Marcin Wasyl Wasilewski!

Kim jest Marcin Wasyl Wasilewski?

Marcin Wasyl Wasilewski to polski zawodnik sportów walki wywodzący się z kickboxingu. Większą popularność zdobył w 2022 roku, gdy zadebiutował w organizacji Gromda.

Część osób może mylić Wasyl z Gromdy z byłym piłkarzem Marcinem Wasilewskim. Obaj zawodnicy mają bowiem identyczne imię i nazwisko.

Marcin Wasyl Wasilewski wiek

Wasyl z Gromdy urodził się w 1988 roku, co oznacza, że ma 36 lat.

Marcin Wasyl Wasilewski waga

Wasyl przy okazji swoich walk w Gromdzie wnosił na wagę około 110 kilogramów.

Marcin Wasyl Wasilewski wzrost

Wasyl z Gromdy ma 186 centymetrów wzrostu.

Marcin Wasyl Wasilewski rekord

Marcin Wasyl Wasilewski ma na swoim koncie walki na gołe pięści, a także w K-1. Z dostępnych informacji, łącznie stoczył pięć walk zawodowych.

Rekord Boks na gołe pięści: 3-1
Rekord K-1: 1-0

Wasyl Gromda

Swoją pierwszą walkę w Gromdzie Wasyl stoczył w marcu 2022 roku na gali Gromda 8. Zmierzył się wtedy z Patrykiem "Pele" Bednarzem. Wasilewski nie dał swojemu rywalowi najmniejszych szans wygrywając już w pierwszej rundzie.

Wasyl vs Big Bad John

Po efektownym debiucie w Gromdzie, Wasyl swoją kolejną walkę stoczył na jubileuszowej dziesiątej gali. Podczas tego wydarzenia zmierzył się Johnem "Big Bad Johnem" Fergusonem. Marcin Wasilewski ponownie okazał się lepszy od swojego rywala. Tym razem wygrał w drugiej rundzie.

Wasyl vs Mario

Swoje najcenniejsze do tej pory zwycięstwo Wasyl odniósł na Gromdzie 11, podczas której zawalczył z Mariuszem "Mario" Kruczkiem. Mario był bowiem triumfatorem turnieju, który odbył się na Gromdzie 7. Wasyl wygrał z Kruczkiem w czwartej rundzie przez TKO.

Wasyl vs Joker

Pojedynek Wasyl vs Joker odbędzie się na gali Gromda 16. Będzie to czwarty występ Marcina Wasilewskiego w walkach na gołe pięści. Jakub "Joker" Szmajda z pewnością postawi Wasylowi trudne warunki, bowiem jest on niezwykle doświadczony. Poza występami na Gromdzie, walczył on również na galach The War.

Wasyl Genesis

Marcin Wasilewski w 2020 roku wystąpił na gali Genesis. Zmierzył się z faworyzowanym Rafałem Kijańczukiem. Wasyl zaprezentował się jednak bardzo dobrze i postawił zawodnikowi KSW trudne warunki. Finalnie walka zakończyła się na korzyść Kijańczuka, który wygrał przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Marcin Wasyl Wasilewski Instagram

Wasyla z Gromdy można znaleźć na Instagramie pod nickiem @wasilewski_fight_team. Jego konto niestety jest prywatne, a liczba obserwujących wynosi nieco ponad 4 tysiące.


Ile ma lat Marcin Wasyl Wasilewski?
Marcin Wasyl Wasilewski ma 36 lat.
Ile walk w Gromdzie stoczył Marcin Wasyl Wasilewski?
Wasyl ma na swoim koncie trzy walki w Gromdzie.