Bartłomiej "Balboa" Domalik to jeden z najlepszych zawodników, jeśli chodzi o walki na gołe pięści. Dowiedz się kim jest Balboa i poznaj szczegóły dotyczącego tego zawodnika!

Kim jest Bartłomiej "Balboa" Domalik?

Bartłomiej "Balboa" Domalik to polski kickbokser, który od 2021 roku swoje pojedynki toczy w organizacji Gromda. W przeszłości walczył również dla takich federacji jak DSF czy HFO. Podczas 7 edycji Gromdy wygrał wielki finał trzeciego turnieju i zdobył nagrodę główną wysokości 100 tysięcy złotych. W czerwcu 2022 roku wywalczył pas Gromdy, zostając tym samym pierwszym międzynarodowy mistrzem tej organizacji.

Bartłomiej Balboa Domalik wiek

Ile lat ma Bartłomiej Domalik? Zawodnik ten urodził się 27 lutego 1994 roku. Oznacza to, że aktualnie ma 29 lat.

Bartłomiej Balboa Domalik wzrost

Ile mierzy Bartłomiej Domalik? Balboa ma 184 centymetry wzrostu.

Bartłomiej Balboa Domalik waga

Balboa waga, czyli ile waży mistrz Gromdy? Balboa na co dzień waży około 95 kilogramów. Podczas oficjalnego ważenia przed swoją ostatnią walką wniósł na wagę dokładnie 93,5 kg.

Bartłomiej Balboa Domalik pochodzenie

Skąd pochodzi Bartłomiej "Balboa" Domalik. 29-latek pochodzi z województwa małopolskiego. Urodził się w Spytkowicach, a wychował w Rabce-Zdrój. Obie miejscowości są położone niedaleko Krakowa.

Bartłomiej Balboa Domalik rekord

Bartłomiej Domalik w Gromdzie stoczył siedem walk, z których wygrał sześć. Pełen bilans tego zawodnika w organizacji Gromda prezentuje się zatem w następujący sposób:

Rekord Boks (na gołe pięści): 6-1

Bartłomiej Balboa Domalik Gromda

Balboa dołączył do Gromdy podczas piątej gali tej organizacji. Wziął on zarazem udział w trzecim turnieju organizowanym przez tę federację. Aktualnie Domalik w Gromdzie stoczył siedem walk i zwyciężył sześć z nich.

Gromda 5

Bartłomiej Domalik na Gromdzie 5 stoczył trzy walki. Wszystkie z nich odbyły się w ramach eliminacji do wielkiego finału trzeciego turnieju Gromdy. Pierwsze starcie zakończył już w pierwszej rundzie. Drugi pojedynek również nie potrwał długo, rywal Domalika musiał bowiem wycofać się po pierwszej odsłonie z powodu kontuzji. W trzeciej walce natomiast pokonał Patryka "Glebę" Tołkaczewskiego, który już niebawem wystąpi na KSW Colosseum 2, w drugiej rundzie.

Gromda 7

10 grudnia 2021 odbył się wielki finał trzeciego turnieju Gromdy. Balboa zmierzył się z Dawidem "Maximusem" Żółtaszkiem. Domalik podołał wyzwaniu i znokautował rywala już w drugiej rundzie. Stawką tego pojedynku była wygrana w turnieju i 100 tysięcy złotych nagrody.

Gromda 9

Gromda 9 była galą, na której poznaliśmy pierwszego międzynarodowego mistrza organizacji. W walce o pas Bartłomiej Domalik zmierzył się z Markiem Godbeerem. Brytyjczyk w przeszłości toczył swoje pojedynki między innymi dla UFC, a przed walką z Balboą był niepokonany w walkach na gołe pięści. Mimo wysokiej klasy rywala, Polak był faworytem bukmacherów w stosunku 1,42 do 2,50. Domalik sprostał oczekiwaniom i pokonał Godbeera w drugiej rundzie.

Gromda 11

2 grudnia 2022 roku Bartłomiej Domalik po raz szósty wszedł do ringu Gromdy. W walce wieczoru gali Gromda 11 Balboa zawalczył z Łukaszem "Goatem" Parobcem. Pojedynek ten był eliminatorem do walki o pas mistrzowski Gromdy. Starcie to potrwało aż do piątej rundy. Finalnie lepszy okazał się Bartłomiej Domalik.

Gromda 15

Po przegranej z Don Diego, Balboa powróci do ringu na gali Gromda 15. Na ten moment nie wiadomo z kim zmierzy się Bartłomiej Domalik na piętnastej edycji Gromdy.

Balboa vs Don Diego

Balboa vs Don Diego to starcie, które odbyło się na gali Gromda 13. Stawką pojedynku był pas mistrzowski. Starcie to miało wyłonić najlepszego zawodnika tej formuły. Zarówno Domalik, jak i Kubiszyn przystępowali do konfrontacji z bilansem 6-0 w Gromdzie. Ostatecznie lepszy okazał się Don Diego, który wygrał w piątej rundzie.

Nie był to jednak ich pierwszy pojedynek. Bartłomiej Domalik w przeszłości stoczył już jedną walkę z Mateuszem Kubiszynem. Zawodnicy ci zmierzyli się ze sobą na gali HFO Spartan Night we wrześniu 2019 roku. Starcie potrwało pełen dystans (4x3 min), po którym sędziowie jednogłośnie wypunktowali remis.

Bartłomiej Balboa Domalik Instagram

Bartłomiej Domalik prowadzi konto na Instagramie. Zawodnika można znaleźć pod nickiem @balboadomalik. Obserwuje go na tej platformie blisko 20 tysięcy użytkowników.


Ile lat ma Bartłomiej Domalik? 
Bartłomiej Domalik urodził się 27 lutego 1994 roku, co oznacza, że ma 29 lat.
Kogo Balboa pokonał w walce o międzynarodowy pas mistrza Gromdy? 
Międzynarodowe mistrzostwo Gromdy Domalik wywalczył pokonując Marka Godbeera.