Bartłomiej "Balboa" Domalik to jeden z najlepszych zawodników, jeśli chodzi o walki na gołe pięści. Balboa jest niepokonany w organizacji Gromda, a już 26 maja powalczy o tytuł niekwestionowanego mistrza tej organizacji z Mateuszem "Don Diego" Kubiszynem. Kim jest Bartłomiej "Balboa" Domalik? Kto to Bartłomiej "Balboa" Domalik?

Kim jest Bartłomiej "Balboa" Domalik?

Bartłomiej "Balboa" Domalik to polski kickbokser, który od 2021 roku swoje pojedynki toczy w organizacji Gromda. W przeszłości walczył również dla takich federacji jak DSF czy HFO. Podczas 7 edycji Gromdy wygrał wielki finał trzeciego turnieju i zdobył nagrodę główną wysokości 100 tysięcy złotych. W czerwcu 2022 roku wywalczył pas Gromdy, zostając tym samym pierwszym mistrzem tej organizacji.

Kto wygrał walkę Balboa vs Don Diego na Gromda 13?

Bartłomiej "Balboa" Domalik wiek

Ile lat ma Bartłomiej Domalik? Zawodnik ten urodził się 27 lutego 1994 roku. Oznacza to, że aktualnie ma 29 lat.

Bartłomiej "Balboa" Domalik wzrost

Ile mierzy Bartłomiej Domalik? Balboa ma 184 centymetry wzrostu.

Bartłomiej "Balboa" Domalik waga

Balboa waga, czyli ile waży mistrz Gromdy? Balboa na co dzień waży około 95 kilogramów. Podczas oficjalnego ważenia przed swoją ostatnią walką wniósł na wagę dokładnie 93,5 kg.

Bartłomiej "Balboa" Domalik pochodzenie

Skąd pochodzi Bartłomiej "Balboa" Domalik. 29-latek pochodzi z województwa małopolskiego. Urodził się w Spytkowicach, a wychował w Rabce-Zdrój. Obie miejscowości są położone niedaleko Krakowa.

Bartłomiej "Balboa" Domalik rekord

Bartłomiej Domalik w Gromdzie stoczył sześć walk i wygrał wszystkie z nich. Poniżej przedstawiamy pełen bilans tego zawodnika w organizacji Gromda.

PrzeciwnikRezultatWydarzenie
Mateusz "Don Diego" Kubiszyn?Gromda 13, 26.05.2023
Łukasz "Goat" ParobiecWygrana, TKO, runda VGromda 11, 02.12.2022
Mark GodbeerWygrana, TKO, runda IIGromda 9, 10.06.2022
Dawid "Maximus" ŻółtaszekWygrana, TKO, runda IIGromda 7, 10.12.2021
Patryk "Gleba" TołkaczewskiWygrana, TKO, runda IIGromda 5, 07.05.2021
Mariusz "Mario" KruczekWygrana, TKO, runda IGromda 5, 07.05.2021
Michał "Boyka" WalczakWygrana, TKO, runda IGromda 5, 07.05.2021

Bartłomiej "Balboa" Domalik Gromda

Balboa dołączył do Gromdy podczas piątej gali tej organizacji. Wziął on zarazem udział w trzecim turnieju organizowanym przez tę federację. Aktualnie Domalik w Gromdzie stoczył sześć walk i zwyciężył wszystkie.

Gromda 5

Bartłomiej Domalik na Gromdzie 5 stoczył trzy walki. Wszystkie z nich odbyły się w ramach eliminacji do wielkiego finału trzeciego turnieju Gromdy. Pierwsze starcie zakończył już w pierwszej rundzie. Drugi pojedynek również nie potrwał długo, rywal Domalika musiał bowiem wycofać się po pierwszej odsłonie z powodu kontuzji. W trzeciej walce natomiast pokonał Patryka "Glebę" Tołkaczewskiego, który już niebawem wystąpi na KSW Colosseum 2, w drugiej rundzie.

Gromda 7

10 grudnia 2021 odbył się wielki finał trzeciego turnieju Gromdy. Balboa zmierzył się z Dawidem "Maximusem" Żółtaszkiem. Domalik podołał wyzwaniu i znokautował rywala już w drugiej rundzie. Stawką tego pojedynku była wygrana w turnieju i 100 tysięcy złotych nagrody.

Gromda 9

Gromda 9 była galą, na której poznaliśmy pierwszego międzynarodowego mistrza organizacji. W walce o pas Bartłomiej Domalik zmierzył się z Markiem Godbeerem. Brytyjczyk w przeszłości toczył swoje pojedynki między innymi dla UFC, a przed walką z Balboą był niepokonany w walkach na gołe pięści. Mimo wysokiej klasy rywala, Polak był faworytem bukmacherów w stosunku 1,42 do 2,50. Domalik sprostał oczekiwaniom i pokonał Godbeera w drugiej rundzie.

Gromda 11

2 grudnia 2022 roku Bartłomiej Domalik po raz szósty wszedł do ringu Gromdy. W walce wieczoru gali Gromda 11 Balboa zawalczył z Łukaszem "Goatem" Parobcem. Pojedynek ten był eliminatorem do walki o pas mistrzowski Gromdy. Starcie to potrwało aż do piątej rundy. Finalnie lepszy okazał się Bartłomiej Domalik.

Bartłomiej "Balboa" Domalik vs Mateusz "Don Diego" Kubiszyn

Balboa vs Don Diego to starcie, na które czekają wszyscy fani walk na gołe pięści. Pojedynek wyłoni najlepszego zawodnika tej formuły. Zarówno Domalik, jak i Kubiszyn legitymują się bilansem 6-0 w Gromdzie i znajdują się na szczycie rankingu. Do ich walki dojdzie podczas Gromdy 13. Starcie to odbędzie się 26 maja.

Nie będzie to jednak ich pierwszy pojedynek. Bartłomiej Domalik w przeszłości stoczył już jedną walkę z Mateuszem Kubiszynem. Zawodnicy ci zmierzyli się ze sobą na gali HFO Spartan Night we wrześniu 2019 roku. Starcie potrwało pełen dystans (4x3 min), po którym sędziowie jednogłośnie wypunktowali remis.

Bartłomiej "Balboa" Domalik Instagram

Bartłomiej Domalik prowadzi konto na Instagramie. Zawodnika można znaleźć pod nickiem @balboadomalik. Obserwuje go na tej platformie blisko 20 tysięcy użytkowników.


Ile lat ma Bartłomiej Domalik? 
Bartłomiej Domalik urodził się 27 lutego 1994 roku, co oznacza, że ma 29 lat.
Kogo Balboa pokonał w walce o międzynarodowy pas mistrza Gromdy? 
Międzynarodowe mistrzostwo Gromdy Domalik wywalczył pokonując Marka Godbeera.