Patryk „Gleba” Tołkaczewski to pięściarz, którego kariera rozpoczęła się w klubie Ring Wolny Toruń. Od najmłodszych lat świetnie sobie radził - nie bez powodu zdobywał tytuły mistrzowskie czy wielokrotnie stał na podium.

Gleba - Najlepsze walki

Tołkaczewski większość pojedynków stoczył w federacji Gromda, gdzie wygrać można jedynie przez nokaut. Oznacza to, że ma on na swoim koncie wiele efektownych akcji - jedną z nich jest na pewno pokonanie Saulo Cavalari. Walka trwała równo 6 sekund i zakończyła się pięknym, a także celnym ciosem w szczękę rywala.

Pomimo, że Tołkaczewski przegrał swój debiut w KSW, pokazał się on naprawdę świetnie. W wywiadach sam mówił, że jest zadowolony ze swojego występu i to dopiero początek nowej przygody. Był blisko wygranej, jednak chwila nieuwagi w dosiadzie mu przeszkodziła.

Gleba - Kariera

Kilka miesięcy po swoim pierwszym występie w ringu - czyli po gali Gromda 5, Tołkaczewskiemu udało się zadebiutować na zawodowym szczeblu. Pojedynek odbył się na Tymex Boxing Night 18, gdzie Patryk zremisował z Michałem Bołozem.

Gleba Gromda

Dla Tołkaczewskiego kariera w Gromdzie była sukcesywnym startem w sportach walk. W federacji zawalczył łącznie na trzech galach, wygrywając pięć pojedynków na gołe pięści. Mimo, że format Gromdy różni się od zasad innych organizacji, dzięki tym występom udało mu się wystąpić nawet na Polsat Boxing Night 2 oraz podpisać kontrakt z KSW.

Po dłuższym czasie współpracy, Tołkaczewski wyraził niezadowolenie z traktowania zawodników przez organizację. Podkreślił on także, że ich umowa nie jest już ważna - Gromda 10 okazała się ostatnią galą, na której mieliśmy okazję zobaczyć Patryka w federacji.

Mój kontrakt z federacją Gromda wypełniłem i nie jest ważny. Federacja nie ma praw do moich walk. Niestety Pan Grabowski ma co do tego inne zdanie i utrudnia rozwój mojej kariery sportowej. Obecnie łączy mnie jedynie umowa z federacją Tymex, która jest w trakcie rozwiązywania na drodze formalnej. Nie jestem w stanie pracować dla ludzi, którzy nie szanują swoich zawodników i na tym chciałbym poprzestać z publicznym praniem brudów

Gleba KSW

Patryk zawalczył także z Krzysztofem Głowackim na KSW 83: Colosseum 2, gdzie przegrał przez nokaut w dosiadzie. Jednak mimo lat treningów w boksie, bardzo dobrze poradził sobie w parterze. Od tamtej pory Gleba nie wystąpił więcej w oktagonie, lecz niedawno zapowiedział swój powrót, określając pierwszą walkę jako początek z MMA.

Gleba - Osiągnięcia

Tołkaczewski oprócz profesjonalnych walk, ma także na koncie kilka mniejszych osiągnięć. W młodości startował on w Mistrzostwach Polski, czy nawet Europy. Tak wygląda pełna lista jego wszystkich udziałów w zawodach:

  • Uczestnik Mistrzostw Europy Juniorów
  • Czterokrotny zdobywca Pucharu Polski
  • Mistrz Polski Juniorów Młodszych
  • Vice-Mistrz Polski Juniorów Młodszych
  • Mistrz Polski Juniorów Starszych
  • Vice-Mistrz Polski Juniorów Starszych

Gleba - Waga i wzrost

Waga Tołkaczewskiego waha się w okolicach 110 kg. Jeśli chodzi o wzrost, mierzy on równo 1,85 m.

Gleba - Ciekawostki

Wiele widzów pewnie się zastanawia, dlaczego Gleba postanowił zawalczyć na gołe pięści. Patryk oznajmił kiedyś, że jego celem był po prostu występ przed kamerami i za wszelką cenę chciał pokazać się na polskim ringu. Szansę, którą dostał bardzo docenił, ciężko trenując na sali.