Gromda 14, czyli czas na kolejną galę z brutalnymi walkami na gołe pięści. Co już wiadomo o czternastej odsłonie wydarzenia organizowanego przez Mariusza i Marcela Grabowskich? Jak wygląda karta walk Gromda 14? Kto walczy na gali Gromda 14?

Gromda 14 karta walk

Podczas 14 gali Gromda, która odbędzie się 8 września 2023 roku, pojawi się wielu, znanych nam doskonale zawodników i nie zabraknie również zupełnie nowych nazwisk, które po raz pierwszy staną do walki na gołe pięści. Co więcej, podczas gali Gromda 14 włodarze federacji ponownie zaplanowali turniej walk na gołe pięści, do którego stanie ośmiu zawodników. W karcie walk gali Gromda 14, którą możesz obstawiać bukmacherów, odbierając przy tym bonus bez depozytu nie zabraknie także superfightów i walki wieczoru pomiędzy Łukaszem "Goat" Parobcem a Luke "Loose Cannon" Atkinem. Pełna karta walk Gromda 14 jest już znana!

Walka wieczoru

Walki turniejowe

Ćwierćfinały

Półfinały

Finał

Superfighty

Gromda 14 zawodnicy

Kto walczy na gali Gromda 14? Im bliżej eventu, tym na oficjalnych mediach społecznościowych pojawiać się będą nowo ogłoszone nazwiska. Poniżej przedstawiamy wszystkich ogłoszonych zawodników Gromda 14, których aktualizujemy na bieżąco:

 • Łukasz "Goat" Parobiec
 • Simon "Savage" Henriksen
 • Sebastian "Scarface" Skiermański
 • Luke "Loose Cannon" Atkin
 • Dustin "Taeddy" Rabiega
 • Przemysław "Reksio" Rekowski
 • "Koala"
 • Serey "Basque" Lander
 • Vasyl Halych
 • Rafał "Wazyl" Szczerbiński
 • Damian "Spejson" Waluch
 • Jakub "Kajfasz" Sorota
 • "Cycu"
 • Michał "Buła" Bańbuła
 • Mariusz "Siwy" Siwiak
 • Paul "Paris" Bichet
 • Denis "Romuś" Romek (rezerwowy)
 • Marcin "Maniu" Kujda
 • Artur "Arczi" Chmielewski
 • Michał "Ragnar" Chodaczek

Łukasz "Goat" Parobiec

Parobiec to jeden z czołowych gromdziarzy. W federacji Mariusza Grabowskiego 43-latek walczy niemal od początku. Swoje zmagania zaczynał od turnieju na gali z numerem 2. Podczas niej wygrał pierwszą walkę z Miłoszem Wodeckim, jednak w półfinale musiał uznać wyższość Dawida Żółtaszka. Na gali Gromda 4 "Goat" mierzył się w superfighcie z Bartłomiejem Bielasem. Krwawa bitka zakończyła się po czterech rundach porażką Parobca. Na piątej i szóstej odsłonie pokonywał w super-fightach kolejno Karola Grzesiuka i w rewanżu Bartłomieja Bielasa. Następnie przyszedł czas na największy sukces 43-latka w Gromdzie.

Na ósmej edycji w marcu 2022 roku nie miał sobie równych, pokonując w turnieju wszystkich trzech rywali i tym samym zgarniając 100 tys. złotych. Kolejny pojedynek Parobca miał miejsce na gali Gromda 11. Przegrał wówczas w dodatkowej rundzie z Bartłomiejem "Balboa" Domalikiem. Stawką tego pojedynku miała być przyszła walka z Mateuszem "Don Diego" Kubiszynem. Ostatnią walką "Goata" było starcie na trzynastej edycji, która odbyła się w maju 2023 roku. W extra-fighcie pokonał w pierwszej rundzie Valentina Vauthiersa.

Simon "Savage" Henriksen

Pierwszym ogłoszonym zawodnikiem, który wystąpi na gali Gromda 14 jest duński fighter, toczący swoje walki na najbrutalniejszych zasadach.

Simon Henriksen znany jako „The Savage” to gwiazda skandynawskiej organizacji King Of The Streets, gdzie zawodnicy biją się bez żadnych zasad. Fighterzy KOTS coraz częściej toczą swoje walki w Polsce. Widzieliśmy już w starciach na gołe pięści „Tony’ego”, „El Greco”, czy Raula Joshuę Stira.

„Savage”, który reprezentuje ekipę Brøndby New Gen Hooligan, w KOTS jest niepokonany, a jego rekord to 5-0. Duńczyk ma na swoim koncie spektakularne nokauty, a także jest autorem najszybszego KO w historii federacji.

W Polsce zadebiutował na gali WOTORE 4. Stanął jednak przed dużym wyzwaniem i zmierzył się z Michałem Pasternakiem o międzynarodowy pas mistrzowski. Bardziej doświadczony „Wampir” dzięki swoim umiejętnościom parterowym szybko poddał Henriksena, przerywając jego serię zwycięstw.

W Gromdzie do tej pory stoczył jedno starcie. Na dwunastej edycji pokonał w jednym z extra-fightów Polaka, Jakuba "Kajfasza" Sorotę przez niezdolność do kontynuowania pojedynku w drugiej rundzie.

Sebastian "Scarface" Skiermański

Skiermański zaszczyca kartę walk Gromda 14, będąc niepokonanym. Zadebiutował na dziesiątej edycji, pokonując w jednym z extra-fightów Miłosza Wąsika. Następnie na dwunastce już w pierwszej rundzie rozprawił się z Johnym "Bad John" Fergusonem. Ostatnim pojedynkiem Skiermańskiego było starcie na trzynastej edycji i pokonanie Rafała "Łazar" Łazarka w trzeciej rundzie.

Luke "Loose Cannon" Atkin

Anglik to 3-krotny mistrz w walkach na gołe pięści, który może poszczycić się najszybszym nokautem (zaledwie 7 sekund) na wyspach.

Dustin "Taeddy" Rabiega

Na gali Gromda 14 ponownie zobaczymy niemieckiego fightera. Rabiega niespodziewanie wygrał turniej na dwunastej edycji, pokonując po drodze kolejno w drugiej, drugiej i trzeciej rundzie Karola "Mnich" Ferenca, Jarosława "Dynamit" Kuśmierskiego i w finale Dominika "Suchy" Sucheckiego.

Przemysław "Reksio" Rekowski

Rekowski to stały bywalec Gromdy. W swoim dorobku ma już pięć walk. Debiutował w turnieju szóstej edycji. W pierwszej rundzie pokonał już w 36 sekundzie pierwszej rundy Tomasza Kalinowskiego, jednak w półfinale doznał kontuzji nogi, która wykluczyła go z dalszej rywalizacji. Do ringu największej organizacji walk na gołe pięści w Polsce "Reksio" powrócił pół roku później.

Na gali z numerem dziewiątym zwyciężył w turnieju głównym, pokonując kolejno Waina "Rhino" Morgana, Piotra "Łapa" Łapucia i w finale Armana "Arman" Amirjana. Ostatnią walką "Reksia" było starcie w super-fighcie na gali z numerem 12 z Anglikiem, Randy "Kofi King" Randayn, którego znokautował w trzeciej rundzie.

"Koala"

Bomba w łapie, która niejednego pyskacza utuliła do snu. Zaprawiony w ulicznych solówkach i rozwiązywaniu blokowych debat. Boks to całe jego życie, a sport wyciągnął go z błędów młodości. Jak poradzi sobie kolejny olbrzym na GROMDZIE? Czas sprawdzić czy wielkie serducho pompuje równie mocny zapał do walki.

Serey "Basque" Lander

Kolejnym zawodnikiem zza granicy, który ma za soba debiut w Gromdzie jest Serey "Basque" Lander pochodzący z Hiszpanii. Na gali z numerem 13 wziął udział w turnieu głównym. W ćwierćfinale znokautował już w pierwszej rundzie Artura "Bullet" Piekutowskiego. Niestety kontuzja uniemożliwiła "Basque" kontynuowania dalszej rywalizacji.

Vasyl Halych

Halych to ukraiński zawodnik, który znany jest kibicom Gromdy. Vasyl walczy w federacji od pierwszej gali, która odbyła się w 2020 roku. W debiucie pokonał w pierwszej rundzie Pawła Dziubę. Na trzeciej edycji zwyciężył w turnieju głównym, a następnie na szóstej odsłonie pokonał zwycięzcę turnieju Gromdy 4, Tomasza "Zadyma" Gromadzkiego. Ukrainiec powrócił do walk na gali Gromda 10, gdzie w półfinale o mistrzowski pas Gromdy przegrał w 8 minucie, 5 rundy z Mateuszem "Don Diego" Kubiszynem.

Rafał "Wazyl" Szczerbiński

"Wazyl" swój debiut w Gromdzie zaliczył na gali z numerem 13. W pierwszym extra-fighcie pokonał w trzeciej rundzie Francuza, Paula "Paris" Bicheta.

Damian "Spejson" Waluch"

Waluch to pochodzący z Bydgoszczy kickboxer. Na swoim koncie ma trzykrotne mistrzostwo Polski Time of Masters. Zajął również 1. miejsce w Pucharze Świata K-1 i nieraz sięgnął po srebro czy brąz Mistrzostw Polski K-1. Ma za sobą cztery zawodowe walki, w tym dwie wygrane. Zadebiutował w 2016 roku na gali Envio Fight Night 16, pokonując jednogłośną decyzją sędziów Dawida Podwojskiego. Następnie przegrał ze Sławomirem Przypisem w drugiej rundzie na gali Makowski Fighting Championship 10. Kolejna walka "Spejsona" odbyła się na 17. edycji EFN. Doszło wówczas do niecodziennej sytuacji. Waluch w starciu z Portugalczykiem, Janu Cruzem kopnął go w krocze. Było to tak mocne kopnięcie, że Portugalczyk trafił do szpitala. Co ciekawe, Polak nie został zdyskwalifikowany i ogłoszono go zwycięzcą. Ostatnią walką Walucha był pojedynek na 18. edycji EFN w styczniu 2018 roku. Przegrał wówczas na punkty z Łukaszem Rambalskim.

Jakub "Kajfasz" Sorota

Do ringu Gromdy powraca Jakub "Kajfasz" Sorota. Charakterny chłopak z pasją i twardą szczęką debiutował na gali z numerem dwunastym, przegrywając w super-fighcie w drugiej rundzie z Simonem "Savage" Henriksenem.

"Cycu"

Ochroniarz nocnych klubów, kochający rodzinę i respektujący uliczną grę. Swój chłop, lubi trzasnąć dobrego schaba, dobić mięśnia na osiedlowej ławeczce, wypić zimnego browarka i spuścić bananom manto. Jego idolem jest Mike Tyson, więc czekamy na bomby urywające głowy.

Michał "Buła" Bańbuła

Bańbuła to zawodowy bokser. Pewnie niewiele osób kojarzy tego zawodnika. Nic dziwnego, gdyż jego rekord to 13-36-5.

Mariusz "Siwy" Siwiak

Siwiak miał okazję bić się na gali z numerem 11. W super-fighcie przegrał z Rafałem "Łazar" Łazarkiem przez nokaut w drugiej rundzie.

Paul "Bichet Paris" Bichet

Paryski bijok wraca do gry. Jego umiejętności sprawdził na trzynastej edycji Rafał "Wazyl" Szczerbiński, który znokautował Bicheta w trzeciej rundzie. Wcześniej Francuz bił się m.in. w organizacji Ultimate Underground Fights, gdzie stoczył jeden pojedynek, pokonując Alexisa Cyprusa.

Denis "Romuś" Romek

"Romusia" znają z pewnością kibice z poprzednich edycji. 35-latek mierzący 179 cm wzrostu i ważący około 95 kilogramów występował w dwóch turniejach. Debiut zaliczył w 2022 roku na gali Gromda 8, przegrywając w pierwszej rundzie turnieju z Danielem Utkowskim. Następnie na gali Gromda 10 nie poradził sobie z Arkadiuszem Sauterem, przegrywając w trzeciej rundzie przez kontuzję.

Marcin "Maniu" Kujda

Kujda to bokser z rekordem 1-1-1, który niedawno wziął udział w walce 3 vs. 3 na gali The War 5.

Artur "Arczi" Chmielewski

Chmielewski to jeden z mocniejszych zawodników na karcie walk Gromda 14, który wystąpił na Wotore 7, przegrywając z Igorem Makowskim. Wcześniej jego umiejętności można było zobaczyć na Octagon Fight League 12. Wygrał wówczas z Łukaszem Szecówką przez jednogłośną decyzję sędziów.

Michał "Ragnar" Chodaczek

Chodaczek ma już za sobą debiut w federacji Gromda. Na jedenastej edycji, która odbyła się w grudniu 2022 roku, wystąpił w turnieju głównym. W ćwierćfinale pokonał przez TKO w pierwszej rundzie Bartłomieja "Kruszyna" Bielasa. Niestety jego umiejętności w półfinale zweryfikował Hiszpan, Tony "Hiszpan" Oprea, który znokautował "Ragnara" w trzeciej rundzie.

Gromda 14 walki

Jeśli chodzi o walki Gromda 14, z pewnością będą krwawe i emocjonujące. Pojedynki dostarczają bowiem ogromnych emocji i bardzo często kończą się brutalnymi nokautami. Jeśli ktoś lubi tego typu rozrywkę, z pewnością walki na gali Gromda 14 go nie rozczarują. Co do konkretów, dojdzie do walk turniejowych i superfightów oraz walki wieczoru.


Jaki jest termin gali Gromda 14?
Gromda 14 odbędzie się 8 września 2023 roku.
Kto zawalczy na Gromda 14?
Na gali zawalczy m.in. Łukasz Parobiec, Sebastian Skiermański, Taeddy i Luke Atkin.
Jak dostać się do Gromdy?
Poprzez formularz zgłoszeniowy na oficjalnej stronie federacji.
Za co siedział właściciel Gromdy?
Mariuszowi Grabowskiemu w 2010 roku postawiono 11 zarzutów, w tym m.in. dotyczących kradzieży z włamaniem, handlu narkotykami, oszustw i handlu bronią.