Patryk Kizo Woziński to jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce, a także zawodnik FAME MMA. Kizo na FAME MMA stoczył jak na razie dwie walki, a na gali FAME MMA 9 zawalczył w walce wieczoru. Ile Kizo ma wzrostu? Ile Kizo ma lat? Kim w ogóle jest Kizo?

Kim jest Kizo? Biografia Kizo

kto to kizo

Kizo, a właściwie Patryk Woziński, urodził się 26 czerwca 1994 roku w Gdańsku. Jeśli chodzi o wzrost Kizo, mierzy on około 185 centymetrów. Jako raper debiutował w okolicach 2009 roku. Na początku związany był z Ciemną Strefą. Z biegiem lat Kizo stawał się coraz bardziej rozpoznawalny i nagrywał kawałki między innymi z Malikiem Montaną, Szpakiem czy Borixonem. Jego album Pegaz z 2019 roku uzyskał status Złotej Płyty.

Dziś Kizo i jego rap biją kolejne rekordy popularności, a kolejne kawałki Wozińskiego osiągają wielomilionowe wyświetlenia na YouTube. Biografia Kizo jest więc bardzo ciekawa i w dość krótkim czasie udało mu się dostać na szczyt, jeśli chodzi o polski rap.

Patryk Kizo Woziński a FAME MMA

FAME MMA Patryk Woziński

Rap Kizo dał mu sporą popularność. Instagram Kizo śledzi dziś imponujące kilkaset tysięcy osób, a profil na Facebooku kolejne 200 tysięcy. Kizo swój Instagram prowadzi niezwykle sumiennie i regularnie, co w połączeniu z jego popularnością sprawiło, że zainteresowali się nim szefowie FAME MMA.

W kwietniu 2019 roku na oficjalnym profilu na Instagramie FAME MMA ogłosiło zakontraktowanie Kizo. "It's official! Kizo w FAME MMA. Będzie się działo! Macie pomysł na godnego przeciwnika?" - pytali wówczas organizatorzy FAME MMA.

W mediach wiele mówiło się o potencjalnym rywalu Kizo w debiucie w FAME MMA. Wydawało się, że będzie nim jeden z raperów. W FAME MMA dochodziło już bowiem do pojedynków właśnie raperów i zazwyczaj cieszyły się one sporym zainteresowaniem – zwłaszcza środowiska hip-hopowego.

Patryk Kizo Woziński na FAME MMA zadebiutował podczas gali FAME MMA 4, gdzie walką wieczoru był pojedynek Lil Masti z Linkimaster. Przeciwnikiem Kizo na FAME MMA 4 był Marcin Makowski, znany lepiej jako Mielonidas. Z racji tego, że Kizo od wielu lat trenuje boks, wydawał się sporym faworytem tego pojedynku.

 

 

Kizo w debiucie w FAME MMA niespodziewanie jednak przegrał i górą okazał się Mielonidas. Makowski umiejętnie obalał rapera, który nie potrafił sobie poradzić w tej płaszczyźnie walki i przegrał przez ciosy w trzeciej rundzie.

- Przeważył brak wyszkolenia parterowego. W stójce czułem się pewnie, ale rywal wchodził mi w nogi i to przesądziło – stwierdził na gorąco potężnie zmęczony Kizo.

Sprawdź, jakie są dostępne bonusy bez depozytu u bukmacherów.

Kizo na FAME MMA 9

FAME MMA 9 Kizo

Szefowie FAME MMA ogłosili, że Kizo wystąpi na FAME MMA 9. Jego rywalem pierwotnie miał być Paweł "Popek Monster" Mikołajuw, jednak tuż przed galą nabawił się kontuzji i FAME MMA chcąc ratować pojedynek wieczoru, musiało znaleźć zastępstwo za kontrowersyjnego rapera.

Ostatecznie wybór padł na innego przedstawiciela tego środowiska i w pojedynku na zasadach pięściarskich z Kizo zmierzył się Gabriel Arab Al-Sulwi. Choć Arab wskoczył do walki na kilka dni przed pojedynkiem, pokonał Kizo jednogłośną decyzją sędziów.

Zobacz również nasz ranking polskich bukmacherów.


Kim jest Kizo?
Patryk Kizo Woziński to jeden z najpopularniejszych raperów w Polsce, a także zawodnik FAME MMA.
Z kim zmierzył się na FAME MMA 9 Kizo?
Na FAME MMA 9 w pojedynku na zasadach pięściarskich Kizo zmierzył się z Gabrielem Arabem Al-Sulwi.