Krzysztof Żołnierz Ryta to zawodnik związany z federacją Gromda już od pierwszej edycji. Ma na swoim koncie również starcia w boksie zawodowym oraz MMA. Dowiedz się kim jest Krzysztof Żołnierz Ryta!

Kim jest Krzysztof Żołnierz Ryta?

Krzysztof Ryta to były żołnierz zawodowy od lat związany z boksem. Stoczył w tej formule kilkadziesiąt walk w karierze amatorskiej. Z bardzo dobrej strony pokazał się walcząc na gołe pięści podczas pierwszej edycji Gromdy w 2020 roku. Od tamtego czasu zanotował sześć walk na gołe pięści, z których wygrał cztery. Ryta ma na swoim koncie również walki w boksie zawodowym oraz w MMA.

Krzysztof Żołnierz Ryta wiek

Krzysztof Ryta urodził się 7 października 1991. Oznacza to, że ma 32 lata.

Krzysztof Żołnierz Ryta waga

Żołnierz przy okazji swoich ostatnich walk wnosił na wagę około 88 kilogramów.

Krzysztof Żołnierz Ryta wzrost

Ryta ma 178 centymetrów wzrostu.

Krzysztof Żołnierz Ryta rekord

Krzysztof Ryta w swoim rekordzie posiada głównie walki na gołe pięści. Zanotował jednak również starty w MMA i boksie.

Bilans Boks na gołe pięści: 4-2
Rekord MMA na gołe pięści: 0-1
Rekord Boks: 0-2

Krzysztof Żołnierz Ryta Gromda

Swoją pierwszą walkę w Gromdzie Krzysztof Ryta stoczył w czerwcu 2020 roku podczas gali Gromda 1. Żołnierz zmierzył się wtedy z Adrianem "Gladiatorem" Smykowskim. Gladiator posłał swojego rywala na deski jednym z ciosów, jednak Żołnierz nie dał za wygraną i ostatecznie zwyciężył w drugie rundzie przez TKO.

Żołnierz vs Boyka

Swoją kolejną walkę na gołe pięści Krzysztof Ryta zanotował na gali Gromda 2, podczas której zmierzył się z Michałem "Boyką" Walczakiem. Tym razem Żołnierz musiał uznać wyższość rywala, bowiem przegrał w trzeciej rundzie przez TKO.

Żołnierz vs Kocur

Krzysztof Ryta powrócił do startów na gali Gromda 4, gdzie zawalczył w superfightcie z Kamilem "Kocurem" Kotem. Żołnierz pokonał rywala wygrywając w trzeciej rundzie.

Pół roku później doszło do rewanżu między Rytą a Kotem. Tym razem zmierzyli się w turnieju na Gromdzie Beach. Żołnierz ponownie okazał się lepszy, jednak ostatecznie musiał wycofać się z dalszego udziału w turnieju z powodu kontuzji.

Żołnierz vs Capo

Krzysztof Ryta zawalczył z Piotrem "Capo" Półchłopkiem podczas Gromdy 7. Capo dość zdecydowanie przeważał w tej walce i ostatecznie pokonał Żołnierza w drugiej rundzie. Warto dodać, że Krzysztof Ryta był aż sześciokrotnie liczony w tej walce.

Żołnierz vs Jurij

Swoją ostatnią dotychczasową walkę na gołe pięści Ryta stoczył na Gromdzie 12. Podczas tej gali zmierzył się z Jurijem Sinenkovem, któremu nie dał większych szans. Żołnierz wygrał bowiem już w pierwszej rundzie.

Krzysztof Żołnierz Ryta Wotore

Ryta zawalczył również na gołe pięści w organizacji Wotore. Jego pojedynek w tej federacji odbył się na pierwszej edycji gali. Krzysztof Ryta podczas tego wydarzenia zmierzył się z Szymonem Szynkiewiczem, z którym przegrał w pierwszej rundzie.

Krzysztof Żołnierz Ryta Instagram

Krzysztof Żołnierz Ryta prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @ryta_boxing. Do tej pory zdobył już ponad 20 tysięcy obserwujących.


Ile ma lat Krzysztof Ryta?
Krzysztof "Żołnierz" Ryta ma 32 lata.
Ile walk w Gromdzie stoczył Krzysztof Ryta?
Ryta w Gromdzie stoczył sześć starć, z których wygrał cztery.