Paweł "Leh" Lehmann to nowy zawodnik federacji High League. Jego debiut zobaczymy na najbliższej gali, która odbędzie się 10 grudnia. Kim jest Leh? Ile lat ma Leh? Czym zajmuje się Leh? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w tym artykule.

Kim jest Leh?

Kim jest Paweł "Leh" Lehmann? Kto to Leh? Leh to popularny streamer gier komputerowych, głównie z gatunku strzelanek pierwszoosobowych. Największą popularność przyniosła mu jednak gra H1Z1, czyli dynamiczna rozgrywka na zasadach Battle Royale. W 2017 roku gra ta osiągnęła największy peak graczy, a dziennie średnio grało w nią od 100 do 150 tys. osób. Pierwszy raz H1Z1 Leh zobaczył u zagranicznego streamer'a summit1g. Długo nie trzeba było czekać, aby Leh stał się topowym i jednym z najlepszych polskich graczy tego tytułu. W 2017 roku jego talent i popularność zauważyli twórcy gry, zapraszając go na międzynarodowy turniej All-Stars z udziałem gwiazd esportu oraz streamerów, youtuberów i influencerów o puli nagród sięgającej 200 tys. dolarów. Konkurencja była ogromna, a mimo to Polak zajął drugie miejsce. Za to osiągnięcie na konto bankowe Lehmanna wpłynęła niebagatelna kwota 40,000 $ oraz dodatkowe 5,000 za najlepszego strzelca drugiej mapy.

Wcześniej Leh był półprofesjonalnym zawodnikiem CS:GO. Zbyt dużo osiągnięć w jego "karierze" nie było. Do większych można zaliczyć 3 miejsce na Mistrzostwach Miast, 3 miejsce na Poznań Computer Sport Games 2014 - Winter Edition i 4 miejsce Płońsk E-Sport Challenge. W 2017 roku był członkiem drużyny Team IzakOOO. Na turnieju ASUS ROG Community Challenge Rozegrał 7 map, w tym 6 wygrał, odnosząc końcowy triumf.

Leh wiek

Nie znamy dokładnej daty urodzin Leha. Z oficjalnej strony organizacji High League możemy się dowiedzieć, że ma on w tym momencie 29 lat.

Leh wzrost

Leh mierzy dokładnie 181 centymetrów.

Leh waga

Paweł "Leh" Lehmann waży 81 kilogramów.

Leh walka

Paweł "Leh" Lehmann swoją pierwszą walkę w karierze stoczy na gali High League 5, która odbędzie się 10 grudnia 2022 roku. Pojedynek został zakontraktowany w formule bokserskiej w małych rękawicach.

Leh High League

9 listopada 2022 roku Paweł "Leh" Lehmann został ogłoszony jako nowy zawodnik federacji High League. Jego debiut odbędzie się 10 grudnia na gali High League 5 w Atlas Arenie w Łodzi. Jego rywalem będzie Dawid "Diables" Porwisiak - streamer znany z wygrania ponad miliona złotych za sprawą ruletki CS:GO.

Leh Stream

Dla Leha przygoda z drużynowym graniem zakończyła się w listopadzie 2015 roku, kiedy to rozpadł się jego team. Na początku 2016 roku uznał, że to ostatni gwizdek i jeżeli do końca roku nie osiągnie tego, co sobie założył, poświęci swój czas na pracę i streamowanie. Leh z czasem porzucił rywalizację z najlepszymi zawodnikami na scenie e-sportowej i poszedł w stronę bardziej rozgrywkową, aby dawać radość swoim fanom na transmisjach live. Założył konto na Twitch.TV i od początku 2017 roku systematycznie budował swój "fan base".

W 2019 roku przeszedł z platformy Twitch.TV na Facebook Gaming. Powodem oczywiście były lepsze zarobki. W tamtym czasie Facebook mocno postawił na streaming, chcąc tym samym rywalizować z największą platformą do transmitowania rozgrywki komputerowej. O jakich pieniądzach była mowa, ciężko stwierdzić, ale w swoim poście na FB stwierdził, że nawet przy średniej 2000 widzów i 260h w miesiącu bardziej satysfakcjonuje go oferta Facebooka niż Twitcha.

Leh depresja

W czerwcu 2022 roku zrobiło się głośno na temat bardzo osobistego wpisu Leha na Facebooku. Poinformował on swoich fanów, przyznając, że od kilku lat zmaga się z depresją, a ostatnio doszło także wypalenie zawodowe.

- "Jak zauważyliście, zrobiłem sobie przerwę od działalności w Internecie, a spowodowane było to moim stanem psychicznym. Nigdy nie miałem w zwyczaju dzielić się z wami moimi sprawami prywatnymi, ale robiąc kolejna i tym razem dłuższą przerwę wolę, żeby każdy wiedział, dlaczego podjąłem taką decyzję. Od 4 lat zmagam się z depresją, a ostatnio także z wypaleniem zawodowym. Na samym początku nie brałem pod uwagę, że to może być to. Stwierdziłem, że może potrzebuje jakiejś zmiany (stąd decyzja o przeprowadzce do Warszawy). Potrafiłem spać po 22h dziennie i nie miałem siły, żeby wstać z łóżka, a jedyną rzeczą, która sprawiała mi satysfakcję było zjedzenie fastfooda. Miałem najgorsze myśli. Ludzie myśleli, że nie ma streamów, bo imprezuje. W sumie widzowie mieli powody, żeby tak myśleć, bo tylko to wrzucałem co jakiś czas na insta stories. Imprezy i alkohol były moją odskocznią od codzienności z depresją. Później nie miałem siły nawet na to. Mając depresję, nie chciałem, żeby ktoś o tym wiedział i ukrywałem to, jak mogłem. Teraz po tylu latach już nie mam problemu, żeby o tym rozmawiać i podzielić się tym z wami. Wiem, że osobom, które tego nie doświadczyły, ciężko będzie to wszystko zrozumieć. Przez te 4 lata próbowałem farmakoterapii, a także wizyt u różnych psychoterapeutów. Powiem wam, że byłem osobą, która totalnie nie wierzyła, że rozmowa z kimś może pomóc. Teraz uważam, że była to najlepsza decyzja, jaką mogłem podjąć. Nie od razu trafiłem na kogoś, kto pomógł mi stanąć na nogi, ale było warto próbować i szukać odpowiedniej osoby. Może i nie mam już takich stanów depresyjnych jak kiedyś, gdzie nie potrafiłem normalnie funkcjonować, ale chciałem trochę odpocząć - tak w 100%. Wcześniej, jak robiłem przerwy, to i tak myślałem o tym, że muszę wziąć się do pracy, bo miałem zaległości przez złe samopoczucie. Było to błędne koło, z którego nie mogłem się wydostać. Teraz chce się skupić na moim zdrowiu psychicznym. Potrzebuje dłuższej przerwy, żeby minęło moje wypalenie, bo aktualnie gry mogą dla mnie nie istnieć. Aktualnie czuję się najlepiej od 4 lat. Wleciał również filmik na YouTube gdzie więcej i dokładniej opowiedziałem o moim problemie. Mam nadzieje, że zrozumiecie i poczekacie, aż wrócę z nową energią dla was!"

Leh dziewczyna

Leh dziewczyna, czyli czy nowy nabytek High League ma stałą partnerkę? Leh ceni sobie prywatność i niewiele jest dostępnych informacji na temat jego życia poza streamingiem. W styczniu 2022 roku Bydgoszczanin wrzucił na swój kanał YouTube odcinek, na którym pokazuje rozgrywkę swojej dziewczyny Hani. W jednym z wywiadów na temat jego depresji przyznał, że ma ogromne wsparcie ze strony swojej partnerki.

Leh Twitch TV

W 2022 roku Leh powrócił na najpopularniejszą platformę streamingową. Można go tam znaleźć pod nickiem Leh_TV. Obserwuje go ponad 260 tys. followersów.

Leh Instagram

Leh, jak każda bardziej znana osoba w Internecie, prowadzi oczywiście konto na Instagramie. Streamera i zawodnika High League można tam znaleźć pod nickiem @lehtv. Jego poczynania na tym portalu obserwuje prawie 100 tysięcy użytkowników.

https://www.instagram.com/p/ClWLb_RKXEq/

Leh YouTube

Zanim Leh zaczął karierę streamer'a założył kanał na YouTube, którego tematyka obejmuje głównie rozgrywki komputerowe. Od 10 września 2015 roku udało mu się uzbierać 400 tys. subskrybentów. Jego najpopularniejszy film to "Pierwsza Broń Challenge! - Fortnite". Obejrzało go ponad 970 tys. osób.

Leh Facebook

Leh jest aktywny w mediach społecznościowych. Najczęściej postuje na Facebooku. Można go tam znaleźć pod nickiem @Lehuuu. Na tej platformie obserwuje go ponad 180 tys. followersów.


Ile lat ma Leh?
Leh ma 29 lat.
Z kim Leh zawalczy w debiucie na High League 5?
Leh w organizacji High League zadebiutuje 10 grudnia walką z Diablesem.